Přejít na obsah

Router/Internet problém.


Návštěvník bony7x

Doporučené příspěvky

Návštěvník bony7x

Zdravím. Mám internet od UPC a neskôr som dokúpil router (nie priamo od UPC ale z alzy) Belkin F7D1301 V1. Mám problém s routerom/internetom. Ide o to, že keď mám modem pripojený káblom do routeru z neho do switchu a potom do PC, tak mám v niektorých aplikáciách problémy, a to napríklad červený NAT, nemožnosť sa niekde/na niekoho pripojiť, nemožnosť niekoho pripojiť sa na mňa a pod.. Skúšal som portforward 4x (https://portforward.com/belkin/f7d1301/ , aj PF konkrétne do appky, v ktorej som ho potreboval) no nič sa nikdy nezmenilo, skúšal som aj DMZ ale to končilo v nemožnosti sa pripojiť vôbec k aplikácii.

 

Druhý problém mám, že keď sa pripojím len do switchu a napojím odtiaľ káble do PC a druhý do notebooku, tak vždy ide internet buď na PC alebo na notebooku (na tom, ktorý sa zapne ako prvý), nikdy nejde na oboch súčasne.

 

Potrebujem vedieť, kde môže byť problém, či je to routerom, lebo je to "trash" alebo je to niečím v mojom PC/notebooku alebo je to problém u UPC ? Čo by som mal urobiť ? Rozmýšľal som o kúpe nového kvalitnejšieho routeru, tak by som poprosil nejaké rady, aký výrobcovia alebo priamo modely sú kvalitné (nie príliš drahé, okolo 30€(ak vôbec nejaké kvalitné sú v tejto kategórii, ak nie tak aj drahšie)), ak to treba riešiť s UPC čo im povedať, keď tam budem volať, načo sa spýtať,....

Upraveno uživatelem bony7x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník king555

modem pripojený káblom do routeru z neho do switchu a potom do PC... Je na to dôvod použiť router a ešte samostatny switch (router integruje aj funkcionalitu switcha)?

 

Nestačí bežné pripojenie UPC modem -> router -> PC s pridelovanim IP adries na routri (DHCP)?

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bony7x

Modem je Arris CM450B, a neviem ako to zistím, v akom režime je som celkom amatér v tomto, hľadal som to v nastaveniach routeru, ale nič také som nenašiel, vedel by si mi poradiť, kde to hľadať ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gameguru

Arris CM450B je jenom modem.

UPC u tebe přiděluje jen jednu IP, proto když dáš za modem jen switch funguje pouze první přihlášené zařídení. Z tohoto důvodu se za modem připojuje router.

Zařízení v této cenové kategorii jako je ten tvůj Belkin (není to náhodou Belkin F7D1301?) může být plné chyb ve firmware, pohledej u výrobce nebo prodejce aktualizaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle to co píšeš se v tom skutečně moc nevyznáš. To bude oříšek. Zřejmě máš modem UPC v režimu modem a za ním nějak zapojený ten router.

 

Buď se budeš muset začít nějak postupně učit co a jak nebo sehnat někoho, kdo se trošku orientuje.

 

Bohužel neznám Arris ale vypadá to, že to je čistě jen modem s jedním portem LAN, bez NAT překladu adres. V tom případě nebude mít režim bridge a kabel z modemu bys měl zapojit do routeru do konektoru WAN. Pak je šance zprovoznit vlastní síť s více zařízeními za tvým routerem.

 

edit: ještě se zeptám, jakou máš rychlost připojení? Modem Arris má starší normu a nebude zvládat současné rychlosti. Pak by sis mohl nechat modem vyměnit za nový, pokud ho máš v zápůjčce.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bony7x
Arris CM450B je jenom modem.

UPC u tebe přiděluje jen jednu IP, proto když dáš za modem jen switch funguje pouze první přihlášené zařídení. Z tohoto důvodu se za modem připojuje router.

Zařízení v této cenové kategorii jako je ten tvůj Belkin (není to náhodou Belkin F7D1301?) může být plné chyb ve firmware, pohledej u výrobce nebo prodejce aktualizaci.

 

Ano je to F7D1301 opravil som to bol to preklep, a firmware vždy píše, že je aktuálny (a je to verzia z 31.8.2010 takže pekne stará, ale na official Belkin stránke je to posledná aktualizácia na tento model)

 

Podle to co píšeš se v tom skutečně moc nevyznáš. To bude oříšek. Zřejmě máš modem UPC v režimu modem a za ním nějak zapojený ten router.

 

Buď se budeš muset začít nějak postupně učit co a jak nebo sehnat někoho, kdo se trošku orientuje.

 

Bohužel neznám Arris ale vypadá to, že to je čistě jen modem s jedním portem LAN, bez NAT překladu adres. V tom případě nebude mít režim bridge a kabel z modemu bys měl zapojit do routeru do konektoru WAN. Pak je šance zprovoznit vlastní síť s více zařízeními za tvým routerem.

 

edit: ještě se zeptám, jakou máš rychlost připojení? Modem Arris má starší normu a nebude zvládat současné rychlosti. Pak by sis mohl nechat modem vyměnit za nový, pokud ho máš v zápůjčce.

 

Tak otázka prečo ide internet iba na 1 PC je odpovedaná a tým pádom mi stačí spraviť to, aby fungoval ten port forward a mal som zelený NAT, keďže mi stačí 1 kábel do PC a notebook/mobil/... bude na WiFi

 

Internet mám 30/3 s tým, že 4.1 to bude 75/X (UPC to mení)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležité je, abys měl kabel z modemu zapojený do Belkina do WAN portu. Pak by ti mělo za Belkinem fungovat více zařízení, bez ohledu jestli jsou za Belkinem na kabelu nebo na WiFi.

 

Když ti pojede za Belkinem více zařízení, pak můžeš začít laborovat s port forwardingem na Belkinu (a pak Belkin poskytuje NAT).

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...