Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník dave67

yabaka: Pod záložkou Wi-Free máme jen registrovat. To jsem dal, ale tváří se to jako registrace k dalšímu (dobrovolnýmu) hotspotu z mého (newifi) modemu. Tak nevím, jestli mám čekat uváděných 10 dní, nebo dělám něco špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát nechápu ten certifikát, o kterým se píše tady http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stav ... ik/wifree/ v bodu 4 a "ověření fáze 2 MSCHAPV2". V Androidu nemám stáhnutej ani certifikát a u "Ověření Phase 2" mám "Žádné" a normálně s k UPC WiFi free připojím. A rychlost je deklarovaných 10/2, takže v pohodě.

Zajímavý, včera sem se podle návodu zaboha nemohl připojit, teď sem to zkusil bez certifikátu, bez změny výchozích hodnot a napoprvé úspěch.

 

Akorát si říkám, jestli to nebude kontraproduktivní mít AP uloženo. Podle čeho se telefon rozhodne jestli se připojí na mojí wifi nebo na wifree? Nebude, kdykoliv půjdu někde kolem bytového domu zasíťovaného UPC, přeskakovat telefon po prosakujících wifree hotspotech jejichž signál nebude dost silný pro stabilní připojení?

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak začínám mít pocit, že mi ta ženská kecala. Moc mne na techniku neužije, ale přijde mi divné, že dle mého notebooku tu má WiFree pět čárek a v okamžiku, kdy vypnu svůj modem, padne to na dvě čárky...

 

Zjistis jednoduse. Staci se prihlasit na modem a podivat se jestli je to aktivovane. Napr u TC 700 je to hned v hlavnim prehledu

96RW77i.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
yabaka: Pod záložkou Wi-Free máme jen registrovat. To jsem dal, ale tváří se to jako registrace k dalšímu (dobrovolnýmu) hotspotu z mého (newifi) modemu. Tak nevím, jestli mám čekat uváděných 10 dní, nebo dělám něco špatně.

Po rozkliknutí Wi-free, na pravý straně pod tou mapkou, je chlívek na zadání hesla, který si zvolíš pro tu službu WiFi free a odešlet to. Pak ti to napíše "Registrace úspěšně proběhla, nyní se můžete připojit do UPC Wi-Free." a už to fachá. Teda aspoň u mě to tak bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Akorát nechápu ten certifikát, o kterým se píše tady http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stav ... ik/wifree/ v bodu 4 a "ověření fáze 2 MSCHAPV2". V Androidu nemám stáhnutej ani certifikát a u "Ověření Phase 2" mám "Žádné" a normálně s k UPC WiFi free připojím. A rychlost je deklarovaných 10/2, takže v pohodě.

Zajímavý, včera sem se podle návodu zaboha nemohl připojit, teď sem to zkusil bez certifikátu, bez změny výchozích hodnot a napoprvé úspěch.

 

Akorát si říkám, jestli to nebude kontraproduktivní mít AP uloženo. Podle čeho se telefon rozhodne jestli se připojí na mojí wifi nebo na wifree? Nebude, kdykoliv půjdu někde kolem bytového domu zasíťovaného UPC, přeskakovat telefon po prosakujících wifree hotspotech jejichž signál nebude dost silný pro stabilní připojení?

Pokud máš originál WiFi od UPC, tak by to mělo být preferovaný oproti Wi-free. Jinak se to bude ale chovat asi stejně, jako když máš ve svým zařízení uložených víc sítí a jsou dostupný současně. Vybere se ta s nejlepším signálem. A někde na cestách já WiFi v telefonu vypínám kvůli baterce, takže to mně asi tak vadit nebude. Ono to Wi-free je stejně spíš taková hračka bez jakýkoliv garance čehokoliv :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4510496120.png

Původně mi internet jel "prázdninovou" rychlostí 120/6, teď tohle...rozdíl je přesně těch 10/2Mbit, které jsou pro Wi-Free. Tak že by nám UPC zrychlilo net? To by po prázdninách bylo fajn, místo standardních 40/4 bych si jel na 50/6Mbit, to už za to stojí :)

Zaregistrovali jste někdo podobné zrychlení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dave67
yabaka: Pod záložkou Wi-Free máme jen registrovat. To jsem dal, ale tváří se to jako registrace k dalšímu (dobrovolnýmu) hotspotu z mého (newifi) modemu. Tak nevím, jestli mám čekat uváděných 10 dní, nebo dělám něco špatně.

Po rozkliknutí Wi-free, na pravý straně pod tou mapkou, je chlívek na zadání hesla, který si zvolíš pro tu službu WiFi free a odešlet to. Pak ti to napíše "Registrace úspěšně proběhla, nyní se můžete připojit do UPC Wi-Free." a už to fachá. Teda aspoň u mě to tak bylo.

Já tam právě nic takového nemám. Registrovat jsem dával už dvakrát, potom se ukáže tabulka děkujeme a za 10 dní vás o připojení informujeme. http://www.imgup.cz/image/JVK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...