Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Taky jsem se úspěšně připojil - mobilem s Androidem 4.2.2, stačilo jen zadat přihlašovací jméno a heslo.

Jinak pár postřehů - mám modem v bridge módu a možná proto jsem na Wi-free dostal veřejnou IP adresu, asi jich v UPC mají dost :D . Taky jsem zkoušel aktivovat na modemu svou wifi (jinak ji mám vyplou, mám vlastní wifi router) a nastavit ji na 5GHz - překvapivě to šlo a Wi-free začala taky vysílat na 5GHz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po resetu modemu upc, jsem se nemohl přihlásit.

Byl nastaven v default modu, v návodu jsem našel, že je bez login názvu a heslo je taky prazdné. Bezpečnost nadevše.

Pak už se šlo přihlásit a wifi vypnout.

Před několika léty šlo wifi chytit za jednou zdí paneláku s asi 60% silou či kvalitou (nevzpomínám si).

Dnes za zdí ani ťuk, pouze asi 1-2metry od modemu na dohled všech pět čárek.

 

Panelák je prošpikován upc vedením z venku a po zateplení i zevnitř, ale vzhledem že signálu je překážka jeden panel, tak je to jen o dalším rušení pásma mnoha upc modemy a že by někdo cizí chytil signál, snad jedině omylem a na nízké rychlosti.

 

V podmínkách WiFree bod 12. Minimální rychlost není zaručena, resp. činí 0/0 Mbps.

Takže podle příspěvku od BooTCZ » stř, 15.7.2015, 22:06, pokud rychlost WiFree ovlivňuje rychlost WiFi, pak ať WiFree táhne do pekel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Mě se ta služba zamlouvá, včera v autě průjezd ulicí kolem baráků na sídlišti jsem dost často chytil nějakou.

 

PS: mám jedinou výtku a to když se připojím tabletem se zapnutím celtifikátem tak mi hlásí upozornění že moje aktivita muže být monitorována 3tí stranou.

V notasu s W8 ho nepotřebuji mobil s Androjdme 4.3 taky ne tak proč ho v Androjdu 5.1 Lolipop potřebuje a to ještě někdy to jde připojit i bez něj :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že naskenuješ SSID ještě neznamená, že se použitelným způsobem připojíš.

 

Te kecy o monitoringu třetí stranou tam mám taky a naskočí to jako notifikace po každém startu. Mě se nepodařilo připojit se ani Androidem ani PC s Windows 7, ten postup je dost šílený, je fakt že sem tomu moc času nedal, ale říkám si, jestli skutečně nemohli použít nějakou CA, která bývá v systému.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po telefonátu na upc, kde mě řekli že se sice můzu odhlásit z wi-free, ale modem je jejich a proto bude dále wi-free poskytovat ostatním končím. Zbývají mě 2 měsíce do konce roční věrnostní slevy, tak to ještě doklepu abych nemsuel zpětně doplácet 10 měsíců, ale modem vytahuji ze zásuvky v momentě, kdy ho nepoužívám nebo nejsem doma. Takovéto jednání se zákazníky teda ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedůvěřuji tomu z hlediska bezpečnosti (cizí lidé se připojují na můj modem, stačí nějaký exploit a dostanou se do vnitřní sítě), a z hlediska dohledatelnosti (někdo udělá nějakou prasárnu, připojený přes wi-fee na můj modem a popotahovaný budu já protože to šlo z mého modemu). Teorie říká že tohle je vyřešené, ale v praxe je něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže je v pořádku, když platíme za pronájem zařízení, které pak UPC dává k využití jiným klientům? Je v pořádku, že na nás je placení energie, ač třeba tuto jejich službu nikdy nehodláme využívat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...