Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Co se týče bezpečnosti, tam to chápu, tam to teoreticky možné je vždy. Ale to je i u stavu bez WiFree ikdyž je ta možnost menší. Z hlediska dohledatelnosti to je jednoduché. Vše půjde za tím loginem, který se k WiFree připojil.

 

Sigmunde ano je to v pořádku. UPC vám zapůjčuje jejich zařízení. V pořádku to není, pokud si zařízení odkoupíte a budete nucen toto proti své vůli "poskytovat". Co se týče el. energie, tam by to mělo být stejné. Je jedno, zda běží jedna či dvě sítě, ten rozdíl je tam minimální.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marku, UPC mi zařízení ani tak nepůjčuje, jako pronajímá. Kdyby ze mne netahali měsíční poplatky, můžou si dělat co chtějí, takto ne.

Pokud jde o energii, UPC samo v obchodních podmínkách dává na vědomí, že spotřeba je vyšší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hlediska dohledatelnosti to je jednoduché. Vše půjde za tím loginem, který se k WiFree připojil.

 

Říkám teoreticky je to vyřešené, ale praxe bude něco jiného. Zvlášť jakmile se začnou krást přihlašovací údaje, tak dohledatelnost podle nich bude nulová a pujde se po vlastníkovy modemu. A kradení přihlašovacích údaju bude celkem jednoduché. Celá síť má jednotné ssid, a zařízení se automaticky pokusí pomocí těch údajů přihlásit k nejbližší. Stačí si někde dát vlastní wifi se stejným ssid a zaznamenávat pokusy o přihlášení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlobte se Marku, ale zapůjčení opravdu není totéž co pronajmutí.

Já platím - já užívám. Hotovo. Nikdo jiný bez mého souhlasu nemůže mít na mnou pronajatou věc nějaký nárok. Je to stejné, jako byste si pronajal byt a majitel, který od vás inkasuje nemalé nájemné, by vám dal do jedné z místností dalšího spolubydlícího. Nevadilo by vám to? A zaplatil byste bez mrknutí oka jeho spotřebu energie a vody? Nebál byste se, že ve vámi pronajatém bytě bude provádět nějakou nelegální činnost a vy byste mohl díky tomu následně mohl mít nějaké oplétačky s policií?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uživatel wifree je identifikován svým loginem do moje upc a heslem, které si tam nastavil a dostává úplně jinou IP adresu, takže je nesmysl aby nějaká jeho neplecha šla na vrub majitele přípojky. Pro autentizaci je použit standardní široce používané 802.1x. Ano všude může být chyba, ale to bys nesměl vůbec nic, čili je nutné to považovat za bezpečné pokud nejsi schopen prokázat opak.

 

Reálné omezení je na wifině, tam to obojí běží na jednom rádiu a tedy pokud tvůj wifree hotspot bude někdo intenzivně používat a tahat těch 10 Mbit/s tak o to se ti sníží přenosová rychlost přes wifi. Další teoretická možnost, pokud by wifree bylo na modemu NAtované, je, že si tam někdo spustí torrent a množstvím NATovaných spojení zahltí router.

 

Obojímu se dá předejít tím, že si modem přepnu do bridge a dám si tam vlastní router. To sice stojí nějaký peníz na pořízení i na spotřebě elektřiny, ale osobně bych to doporučil každému bez ohledu na nějaké wifree, já sem u UPC od roku 2007 a i na ED3 sem přešel poměrně záhy po spuštění, takže sem vždy měl a mám i nyní obyč modem bez wifi a routeru, takže vlastní wifi a router potřebuji tak jak tak.

 

To smí či nesmí majitel dělat s pronajatým zařízením je předmětem konkrétní smlouvy, čili záleží na tom co je ve smlouvě/VOP. A předpokládám, že to UPC bude mít ošetřené.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Tady je to alespoň symetrické v tom, že Wi-Fi Free mohou vuyžívat jen ti, co platí. Vy si pronajímáte modem a můžete se připojit k modemu, který si pronajímá někdo jiný. Stejně jako, že na váš modem se může připojit jen ten, kdo má od UPC pronajatý modem svůj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...