Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, omlouvám se, jestli jsem to zde přehlédla, ale k čemu konkrétně slouží ten certifikát? Nemám z něho dobrý pocit, protože od té doby, co jsem ho podle návodu na stránce UPC nainstalovala (Android 4.4.4) mě telefon po zapnutí neustále varuje vykřičníkem: "Třetí strana je schopna monitorovat vaší činnost na síti, vč. e-mailů a zabezpečených webových stránek" (což je např. e-bankovnictví, žejo?). Že prý to umožňuje důvěryhodné pověření nainstalované tím certifikátem a mám ho zkontrolovat. Bohužel mě to varuje i pokud se připojuju přes mobilní data i jinou WIFI. Než jsem ten certifikát nainstalovala, tak mi Wi-Free normálně fungovalo (zkoušeno jen doma). Díky za radu :diky

 

 

ahoj

1)varovna hlaska o certifikatu je vlastne chyba navrhu zabezpeceni androidu. Pokud si nahrajes vlastni certifikat, ktery neni schvaleny googlem, tak ta hlaska tam bude vzdy... je to nesmyslne a muzes to ignorivat.. tady je otevreny na to case https://code.google.com/p/android/issue ... l?id=62076 - ale google to ignoruje...

UPC by to mohlo vyresit tak, ze by se dohodli s googlem, nebo si zaplatili certifikat od nejakeho uz schvaleneho.

ale kdyz to zkratim, proste to ignoruj...

2)ten certifikat je potreba protoze je pouzit k overeni wifiny

 

Certifikat neni vubec potreba. Pouziva se jen pro zabezpecene pripojeni. Takze pro bezneho uzivatele k nicemu. Staci ho odstranit a je po hlasce. Wi-Free funguje samozrejme i bez nej ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

poradíte mi prosím jak se z Wi-Free odhlásit? Nechci aby můj UPC modem měl zapnutou wifi. To si jsem schopný nastavit. Ale bohužel Wi-Free je defaultně zaponuto. Na stránkách UPC je napsáno, že v mojeUPC je možné to vypnout. Ale bohužel jsem to tam nenašel. Navedete mě prosím. Děkuji. W

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na webu moje UPC je sekce Wi-Free kde by měl být odkaz (tlačítko) na formulář k vypnutí služby. Ale jak je již zvykem u UPC, nežádoucí akce pro UPC jsou realizovány co nejvíce uživatelsky nepříjemně. TZN: je tam pouze tlačítko pro zapnutí. Pro vypnutí je nutno volat na jejich linku (počkat až člověk přijde na řadu) a operátor tu službu vypne. Po pár minutách to opravdu vzdáleně vypnuli a restartovali můj modem.

 

Ještě musím obejít sousedy protože stále "slyším" 7 různých (ESSID) Wi-Free AP které jen ruší kanály )-:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel na symbianu to nefunguje :-(

 

Též jsem zkoušel, dlouho a neúspěšně. Tatáž chyba. Nokia E52. Ať mi ale nikdo neříká, že to není možné rozchodit, když vše jde nastavit. V čem je chyba? Kde jí hledat? Podle následujících webů na Symbianu normálně fungují takovéto sítě:

 

https://idoc.vsb.cz/cs/okruhy/cit/tuone ... okia-peap/

 

http://www.ed.ac.uk/schools-departments ... ia-symbian

 

Pro srovnání stránka UPC s návodem: http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stav ... ik/wifree/

 

A když se mi to podařilo rozjet na Win7 i WinXP, proč ne Symbian, když tam všechny potřebné položky k vyplnění jsou? Díky za rozřešení, určitě je nás dost, koho toto trápí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

poradíte mi prosím jak se z Wi-Free odhlásit? Nechci aby můj UPC modem měl zapnutou wifi. To si jsem schopný nastavit. Ale bohužel Wi-Free je defaultně zaponuto. Na stránkách UPC je napsáno, že v mojeUPC je možné to vypnout. Ale bohužel jsem to tam nenašel. Navedete mě prosím. Děkuji. W

 

No, když tohle udělá každý, tak je po wi-free. Ach jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Každej to neudělá, protože každýmu je to úplně ukradený a takový pitomosti vůbec neřeší. To tady jenom pár "důležitých" má pocit, že se zboří svět, když jim pojede WiFi pro někoho jinýho. Holt oslové se najdou všude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Za jaký tvoje peníze? Tobě to žádnou rychlost nežere a není to ani v tvý síti. Je to úplně oddělený od toho, co máš. Tady se zase projevuje typický čecháčkovství, kdy někdo radši ten WiFi router rozšlape, jenom aby se na něho nemohl připojit někdo cizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...