Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník carlos74

...tak jsem postupoval dle návodu,vytvořil heslo,stáhnul certifikát ale můj Samsung Galaxy S2 se k Wi-free nechytil :(

...máte někdo zkušenost?

...díky

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník eriksonek2015

stejnej problem jsem měl /dal jsme si požadavek již dříve že wi free využívat NECHCI/ v moje upc -neaktivovano ale v nastaveni modemu ENABLED volal jsme na podporu ,tam mě sdělil že se stim ještě nesetkali že se jdou poradit za chvili telefon a služba se udajně špatně navedla tkzv.propsala a navedli ji spravně ted a mělo by to naběhnout spravně do 24 hodin ,takže by mělo byt i v nastaveni modemu VYPNUTO a wi free rovněž vypnuta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník carlos74

Re: Unikátní wi-fi síť UPC Wi-Free

Příspěvekod carlos74 » stř, 15.7.2015, 18:10

...tak jsem postupoval dle návodu,vytvořil heslo,stáhnul certifikát ale můj Samsung Galaxy S2 se k Wi-free nechytil :(

...máte někdo zkušenost?

...díky

 

 

...ještě tedy upřesním z praxe.

Zkoušel jsem na chodbě u sousedových dveří,wifina psala připojování,ověřování,získávání adresy IP a pak už nic,přitom síla signálu vysoká.

No nečekal jsem zázrak,ale je v tom asi někde zakopanej pes. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Nastavoval jsi to přesně podle návodu ? včetně instalace celtifikátu a přepnutí ověření fáze 2 MSCHAPV2 ? to v androjdu neni nastaveno defaultně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník carlos74

...nastavoval jsem to podle návodu,ale je tam těch políček víc...

metoda EAP..mám PEAP

ověření fáze2...mám MSCHAPV2

pak tam je Certifikát CA a tam je na výběr buď nespecifikováno nebo LGI_Root_CA

pak uživatelský certifikát...tam je jenom nespecifikováno

pak totožnost...to je předpokládám uživatelské jméno moje upc

pak anonymní identita...nechávám nevyplněno

a nakonec heslo...to je vytvořený v moje upc

 

...zkoušel jsem to v různých kombinacích ale furt se to nechce čapnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zordix

Naštěstí mám ještě verzi modemu bez antén.

Co mě nejvíce štve na UPC wifi modemech:

1. Přepálené vyzařovací výkony (to je ale obecně chyba všech zařízení v default nastavení).

2. Tento modem řídí komunikaci ve vnitřní síti. UPC má absolutní kontrolu nad tímto modemem.

2a. Nemožnost změnit SSID a heslo (asi). Jenom čekám, až unikne generátor/databáze těchto údajů.

3. Jejich Wi-Free řešení je implementované jak? VLAN, nebo jenom firewall pro odstínění klientů? To bude sranda, až se provalí nějaká dírka.

 

Může to fungovat? I s přepálenými výkony to bude ve většině stát za prd. Leda pro návštěvy, ale těm stejně dávám dočasný přístup na své. Navíc v mnoha oblastech je poskytovaná free wifi (obchodní centra, restaurace atd.) a v této konkurenci se těžko UPC prosadí.

Má to smysl? Ano, pro UPC. Tento marketingový tah může přinést méně znalé uživatele stejně, jako volání v rámci UPC sítě zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník carlos74

...ještě se teda tak zeptám,jestli už se někdo z vás dneska někde připojil?!?

...jestli to teda už vůbec funguje.

...je mi divný že tu o tom není za celej den ani zmínka.

...je mi teda jasný,že teď jsou téma no.1 ty Kaony...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník BooTCZ

Výbornej systém, takze jsem zadal heslo a pak deaktivoval.

Modem hlásí(a i pred tim hlásil):

Společné Wi-Fi SSID UPC Wi-Free

Společný Wi-Fi status Povoleno

 

Alespoń v podmínkách použití služby vyloženě nemystifikují tím, že ty dvě sítě na sebe nemají vliv:

Vliv služby UPC Wi-Free na kapacitu Vaší domácí sítě

Přenosové pásmo sítě UPC Wi-Free je poskytováno nad rámec Vámi využívaného pásma na základě Smlouvy. Užíváním služby UPC Wi-Free nedochází ke snížení šíře Vám vyhrazeného přenosové pásma. UPC Wi-Free je oddělena od Vaší vlastní Wi-Fi sítě. UPC Wi-Free však může mít vliv na rychlost připojení Vaší domácí Wi-Fi sítě.

 

Protože na upc.cz mají:

Dvě na sobě nezávislé Wi-Fi sítě

UPC Wi-Free je vysílaná z koncových zákaznických zařízení (modemů ED3.0 WiFi). Ze své podstaty Wi-Free nemusí splňovat podmínky ve smyslu specifikace služby Internet (zejména garantovanou dostupnost a přenosovou rychlost). Její kvalita, rychlost a stabilita je v čase proměnlivá a závisí na mnoha parametrech, které jsou mimo vliv UPC (typ budovy, ve které je signál šířen, hustota jiných bezdrátových sítí v dané lokalitě nebo třeba klimatické podmínky). UPC Wi-Free je zcela oddělená od Vaší domovské Wi-Fi sítě.

 

poslední věta bohužel není pravdivá

Jakmile začne někdo tahat tou wifree tech 10Mbit, tak dojde ke zpomalení i ve wifi ´domácí´(ano, možná tam bude QoS, který domácí wifi upřednostní).

Ještě větší problém nastane, když takhle někdo vaše wifree chytne někde za rohem na jednu čárku signálu a tak se sníží linková rychlost wifi třeba až na 1Mbit....to asi nebudete doma rádi. Pokud to má UPC vymyšleno nějak jinak, nechám se rád poučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...