Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman

Tak zatím první dojmy:

- od 18:00 se HD DVR settopbox už jednou seknul úplně, jednou zůstalo viset napůl zobrazený menu přes obraz televize, ale bez textu, jen grafika a nic s tím nešlo dělat. V obou případech jsem musel settopbox natvrdo vypnout a zapnout vypínačem, čímž samozřejmě vypnu i internet...

- Naprogramování tlačítka na vypnutí a zapnutí televize mi nevydrží dýl než hoďku a pak zase musím na vypnutí TV použít ovladač k TV

- procházení menu je takové líné, ale to je asi o zvyku

- programový průvodce je super včetně detailů o pořadu

- nenašel jsem, kde a jak by se daly seřadit programy

- zkusil jsem nahrávání, například u seriálu je na výběr nahrát epizodu, nebo navolit nahrávání i dalších dílů automaticky

- u internetu nevidím rozdíl oproti původnímu wifi modemu, ale zase je pravdou, že jsem neblbnul s nějakýma speciálníma nastaveníma, nepotřeboval jsem to

- super je možnost pozastavení právě běžícího programu klidně na 20 minut a po odpauzování pokračuje tam kde skončil bez ohledu na to, co ta stanice už vysílá dalšího

- aplikace: Youtube, CNN, wiki, Aljazeera, Twitter, pi**sa, Flicker, Google kalendář, AccuWeather, nějaké hry, spousta spořičů (akvárko, oheň, pláž, mraky) - tady snad další přibudou, mě osobně by extrémně potěšilo DLNA, ale otázka, jestli bude... ale aplikace asi budou přibývat

- videotéka My Prime: Nějaké filmy, pár seriálů a pár pohádek (co tam je je vidět i v Horizon Go), ale tady se to každej den rozrůstá, tak uvidíme do budoucna

- TV archiv zatím poloprázdno, dvě podkategorie, ČT a Nova, v ČT 4 pořady, Dešťová víla, Donutil, Hodina pravdy a Všechnopárty, Nova 3x Ulice, 2x Ordinace a 1x Modrava

- jinak celkově ovládání víceméně intuitivní, je to o zvyku

- ovládání zvuku na TV, nebo externím zesilovači, ale ne přes settopbox (ovladač settopboxu), ale to mi je buřt, měl jsem to i předtím přes optiku na zesilovač 5+1, takže pro mě žádná změna

Pokračování příště, jdu chrnět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Suchý čert
Manual pro Horizon muzete stahovat zde: download/file.php?id=532

 

O tom nastavení routeru tam toho moc není, je tam tedy vůbec možné něco nastavovat? Jde alespoň nastavit, komu má DHCP server přidělit jakou IP adresu? A nějaké mapování portů? Když už to nejde přepnout do toho bridge módu…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TwiST

Staticky DHCP jsem nenasel, je tam DMZ, port forward, port trigger, ip a mac filtrovani. Podle techniku ma byt v novejsim FW moznost prepnuti do bridge modu, dle infolinky upc to neplanuji. Osobne jsem si na to rovnou durazne postezoval.

MYSLIM SI, ze by mohlo byt mozny reseni i takto - modem jako bridge, router, a Z NEJ do horizonu (spolecne s antenou). Ale ze by se mi za to chtelo dat ruku do ohne.. pokud si budou trvat na tom, ze bridge ne, tak zkusim tenhle smer.

To, ze je to router mi dela na siti par problemu, a ani trochu me to netesi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Suchý čert
Staticky DHCP jsem nenasel, je tam DMZ, port forward, port trigger, ip a mac filtrovani. Podle techniku ma byt v novejsim FW moznost prepnuti do bridge modu, dle infolinky upc to neplanuji. Osobne jsem si na to rovnou durazne postezoval.

MYSLIM SI, ze by mohlo byt mozny reseni i takto - modem jako bridge, router, a Z NEJ do horizonu (spolecne s antenou). Ale ze by se mi za to chtelo dat ruku do ohne.. pokud si budou trvat na tom, ze bridge ne, tak zkusim tenhle smer.

To, ze je to router mi dela na siti par problemu, a ani trochu me to netesi.

 

Aha, díky za informace. A dá se ten DHCP server úplně vypnout (a mít v síti jiný DHCP server)? Snad tedy ale mají ti technici pravdu a ten bridge mód v novém FW bude, jinak bych tu kvůli tomu musel předělávat síť a ve výsledku by to pak stejně fungovalo hůř než teď s modemem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Po včerejším večerním zkoušení mám víceméně stejné zkušenosti jako Budulman. Párování s televizí mi drží pořád, ale taky už se mi box 2x kousl tak, že jsem musel natvrdo vypnout a zapnout vypínačem vzadu.

Že nejdou seřadit kanály to mě tak nevadí, to je hlavně o zvyku. Ale v tom bude trošku i ten problém, protože řazení kanálů na Horizonu je jiné než bylo řazení podle UPC na strých settopboxech. Tak než si zas zapamatuji čísla těch svých oblíbených, chvilku to potrvá.

Podle všech dřívějších informací by měl Horizon umět nahrávat až 4 programy (nebo 3 a na čtvrtý se koukat) najednou, ale když jsem nahrávání zadával, tak u třetí položky mi už ohlašoval konflikt, že zadávám třetí nahrávku, která se částečně časově překrývá s dvěma předešlýma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

To párování s televizí ještě znova zkusím, protože se mi zdá, že to vždycky "vypadlo" při tom, jak se to kouslo.

To řazení programů jsem zmiňoval jen proto, že je to tady "velký téma", tak jen aby věděli ti, co po tom pátrají, že tam zatím nic takovýho není. Mě to zatím nijak nevadí, je to přesně o zvyku a až tak to zase neřeším.

Nahrávání jsem zkoušel zatím jen jedno v jeden čas, takže počet najednou nemůžu potvrdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...