Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman

Výcuc z odpovědí od Horizon teamu:

 

Moje hlášení - Teletext stále neumí česky.

Odpověď UPC Horizon team: Toto je problém, který je stále v řešení

 

Moje hlášení - Pořadí programů nejde měnit a položka "Oblíbené" v menu tedy naprosto nedává smysl. Zde se nic nezměnilo.

Odpověď UPC Horizon team: Toto bude řešeno s nejvyšší pravděpodobností v některé z následujících SW boxu.

 

Moje hlášení - DLNA - otázka - bude? nebude?

Odpověď UPC Horizon team: S DLNA se do budoucna počítá, ale prozatím není prioritou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirka67

Dobrý den,

mohl by mi někdo vysvětlit, jak na tomto krámu zvaném Mediabox mám nastavit zobrazení obrazu na výstupu HDMI tak, aby se rodičům obraz nedeformoval a zobrazoval jako originál? Režim ZOOM je blbost, Pillarbox také ne, to se 16:9 smrskne na úzký "filmový" obraz. Používají tedy Plný obraz. Ale tam se zase při filmech nebo reklamách vysílaných v úzkém "filmovém" režimu obraz zaplní na celou obrazovku, tj. je deformovaný a vysoký. Samozřejmě nemohu chtít, aby rodiče ručně pořád něco nastavovali.

To tam nemůže být např. volba (jako má např. můj Technisat) - obraz originál - tj. nic se nemění, nedeformuje atd...

 

Druhá věc je, že obraz je uprostřed obrazovky protáhlejší nahoru (zúžený) a po stranách trochu širší - poznat to je na obličejích nebo např. na kulatém logu Novy, kdy je uprostřed šišaté - není to na reklamaci Mediaboxu? Anebo co jinak nastavit? Výstup (nebo jak se to nazývá) máme na 1080P přes HDMI, plazma HD Ready, asi 5 let starý Panasonic.

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirka67

S tím nastavením nevím - myslím, že mají vše v pořádku nastavené (na starém Kaonu bylo vše OK).

A s tím protažením obrazu uprostřed obrazovky - také to tak někdo má? Myslím, že to bude chyba v Mediaboxu, prostě kolo není kolo, ale na výšku ovál - zejména u obličejů uprostřed obrazu je to velmi patrné. Celý ten obraz není rovnoměrný, ale od zkoseného středu se tak nějak postupně rozšiřuje ke stranám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirka67
Pro jistotu se zeptám. Vypadá Váš stb nějak takhle: http://i.iinfo.cz/images/184/kaon-kcf-sa700-1.jpg ?

 

Ne. Opravdu mají tento nový Mediabox, o kterém je zde vlákno. Nastavil jsem spoustu televizí, satelitních přijímačů (nejraději mám Technisat), ale s tímto si nevím rady - obraz je prostě divný, jak jsem popisoval. Zavolal jsem na UPC, ať se rodičům přijde na něj technik podívat, popř. ho vyměnit. Anebo zjistit, kde je problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cubedj
doclea nechápu, že to tady netrápí mnohem víc lidí co mají cihlu a zároveň internet od UPC...

 

- stále není možné nechat na routeru zapnuté DHCP (automatické přidělování IP adres) + přidělit pevnou adresu např. pěti zařízením, jaký má pak smysl nastavení DMZ (které mimochodem stejně nefunguje) když router přidělí zařízení pro které nastavím IP jako DMZ např. každý den jinou IP adresu, to přece nedává smysl, a pokud DHCP vypnu úplně, tak pak komukoliv kdo se bude chtít připojit na mojí Wifi budu muset nastavovat manuálně IP adresu

 

- FireWall je úplně nemožnej, blokuje víceméně cokoliv co není na portu 80 (http)... to mám mít vypnutej FW pokaždý když chci poslat email přes SMTP (outlook), hrát online hry, používat FTP, používat herní konzoli?.. atd.. to je přece úplně nepřípustný!!!

 

Ahoj, co se týče routeru na "Cihle" + DLNA, tak tyto věci jsem už hlásil. Poděkovali za nahlášení chyb a předali to dál. Bohužel žádné další info nemám.

 

Díky ;) každopádně asi od nich do tý doby než tohle vyřeší budu chtít na internet zvlášť jinej router, protože tohle absolutně nesplňuje požadavky zabezpečenýho připojení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...