Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník Vlcak

Mozna jedna pripominka. Nastaveni casu navic u planovanych nahravani je max 15 minut. U nekterych poradu je to malo a nejsou nahrany do konce. Zkuste to zaradit do dalsiho upgradu. Rozsirit nabidku treba do 30 minut. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upc hlavně ze jste slibovali pro testery celou nabídku po dobu testování zdarma. Zároveň jste meli uvést že to bude rušeno lištou přes půl obrazovky. Styďte se . :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirka67

Dobrý den, rodiče dostali tento Mediabox před týdnem. Jsou již starší, využívají jen sledování TV a nahrávání. Nějak si už zvykají. Jediný problém, který byl při spuštění technikem a pak se opakoval:

Obraz měl dole několik cm vysoký černý pruh a obraz byl "smrsklý jakoby na cca 16:7". Technik to hned nějak nastavil, pak jsem to za pár dní nastavil já v nastavení HDMI na PLNÝ OBRAZ. Vše je v pořádku a po několika dnech ten samý problém, zajedu k rodičům, opět nastavím PLNÝ OBRAZ (ale nastavený tam už byl) a opět je to OK. Ale včera zase ten problém (pči některém obrazu např. reklamy se obraz zaplnil správně, ale pak se zase smrskl, to samé při přenutí na jiný HD program). Jinak nastavení zobrazení jsem nastavil na 1080i, mají plazmu HD Ready (takže ne Full HD).

Další subjektivní pocit mám ten, že při tomto plném zobrazení je obraz (zejména obličeje) uprostřed obrazovky trochu šišaté (protáhlé) a na stranách je to v pořádku. Prostě jakoby ten režim plného obrazu nějak nerovnoměrně obraz uprostřed smrskl a po stranách rozšířil.

 

Samozřejmě teď nejsem u Mediaboxu, ale poradili byste mi nějaké nastavení anebo co s výše uvedeným problémy?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel musim ti napsat,to ze je u HDMI nastaven plny obraz,znamena ze programy ve vysilani v SD bude bez pruhu a na cele obrazovce ale pokud jde o kanaly ve vysilani v HD tam toto nastaveni nepomuze a pruhy tam budou,zatim se s tim nic neda delat.Tester Jirka Usti :-(

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Vodafone TV, HD DVR Mediabox, HD mediabox.
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jirka67
Bohuzel musim ti napsat,to ze je u HDMI nastaven plny obraz,znamena ze programy ve vysilani v SD bude bez pruhu a na cele obrazovce ale pokud jde o kanaly ve vysilani v HD tam toto nastaveni nepomuze a pruhy tam budou,zatim se s tim nic neda delat.Tester Jirka Usti :-(

 

Nemyslel jsem klasické postranní pruhy u obrazu 4:3, to je mi úplně jasné (to u HD programů musí být). Myslel jsem vodorovný pruh na obrazovce dole objevující se někdy po určitém čase na HD i SD kanálech při normální vysílání 16:9.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Vlcak

Dalsi pripominka pro vyvojare:

Na puvodnim sw pri nastaveni automatickeho mazani HDD se tento udrzoval na cca 80% .

Na novem sw po upgradu se udrzuje pod 90%, coz samo o sobe nevadi. Jen se zbytecne objevuje NOTIFIKACE O PLNEM DISKU. To pri automatickem mazeni je asi nesmysl,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn

Přišel jsem na jednu zajímavou věc. Nahrávám si sérii EPT (European Poker Tour) z kanálu Fanda. Zjistil jsem ale, že mi nahrává EPT ze všech kanálů co to nabízí, tudíž Nova sport 1 a Nova sport 2. To že se mi zbytečně plní HDD je v této chvíli nepodstatné...

Co si ale myslím je, že nahrávám pořad na základě ID daného pořadu, ale není tam podmínka kanálu. Otázka zní, jestli dokáže rozlišit firmware ID programu a ID kanálu. Protože potom logicky vzniká otázka přiřazení kanálu specifické pozici. Abych to vysvětlil, tak na mém bývalém set-top-boxu jsem měl základní nastavení - DEFAULT a mohl jsem si zvolit další nové uživatelské nastavení podle různých vlastních kritérií. Například "Party" obsahovalo určité typy kanálů, "Pohádky" také měli určité typy kanálů, atď...

Z laického pohledu mi vychází, že můj bývalí set-top-box musel využívat nějaký ekvivalent databázové struktury, nebo strukturované XML, co dnešní firmware u HD DVR asi neumí. Nejsem vývojář, proto jen dedukuji....

 

PS: Snad jen na závěr, já jako tester mám full internet 300mb/s a full programovou nabídku. Jaké zvýhodnění bude pro mne a mne podobným?

No a malé doporučení pro UPC, vybral bych komunitu a uvolnil source code. Pevně věřím, že by kluci z CZ dokázali mnohem více než Vaši kolegové z NL...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...