Přejít na obsah

UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ales1498650428
Zrovna Dreamboxy se jako STB pro UPC moc neosvedcily, takze nedoporucuju kupovat,

spis bych pockal jak to dopadne s chystanym novym FW pro Kaony.

V čem je konkrétně problém s Dreamboxy u UPC?

 

Já mam bohužel podezření, že FW to nevyřeší. Nemluvě že UPC by mělo do oběhu pouštět funkční odladěné věci a ne šunty a pak to ladit za pochodu. No ona je tak nějak vůbec otázka proč mam řešit jestli něco s UPC funguje nebo ne. Dřív jsem si koupil přijímač, jaký jsem chtěl. Dnes si přečtu na stránkách UPC vyčůranou hlášku, že funkce s jinými přijímači něž UPC distribuuje není zaručena.

Evidentně tady chybí reálná konkurence, protože O2 moc konkurence není. A pak je otázka co na to legislativa. Takto to taky může skončit, že všichni budeme muset mít jen TV distribuovanou UPC (samozřejmě ten nejlacinější a nejporuchovější šunt co se najde) a konkurenční výrobci prostě utřou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428
... Nevýhoda snad akorát slyšitelný větrák ....

Tak alespoň se ví, že tam vůbec nějaký větrák je :-) U mého HDD videa je taky větrák slyšet, ale není to nic vážného.

Každopádně díky za tip. Co jsem koukal tak verze BD-H8900 má 1TB HDD a je to v podstatě srovnatelné s tím naším HDD rekordérem (vestavěný disk, mechanika s možností vypalování) a cena je celkem přijatelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak větrák je asi nutnost, ale co jsem četl zde na fóru i TechniSat má větrák hlučnější. U Samsungu pokud je puštěna TV vedle tak to slyšet není, ale v okamžiku kdy je TV vypnutá a HDD nahrává tak by to mohlo někoho rušit.

Tak od té doby, kdy UPC nabízí CA moduly (ikdyž aktuálně je zase upozaďuje), lze provozovat takřka cokoliv s CI slotem a ty krámy od UPC neřešit.

Otázka je jak to bude s Horizonem, zda třeba vyvinou aplikace pro Smart TV jako to má např. HBO GO, kvůli VOD.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tady sleduji ty nadávky na tento STB, hodně se divím. Tento STB mám od 23.2.2015 a zatím ani jeden problém. Nikdy se nezasekl, neaktualizoval kanály, tak jak jsem si kanály seřadil, mám je stále, STB se spouští rychle, signál je velmi silný, obraz i zvuk kvalitní, nekostičkuje se atd.

Asi mám štěstí, že jsem nedostal nějaký vadný kus. Prostě žádná chyba. Nezdá se mi že by to byl šunt, ale je to pouze má zkušenost.

 

Mám dva dotazy: Potřebuji poradit tu nejlevnější, dostatečně rychlu flash, aby se nahrávky nekostičkovali - kamarád pujčil nějakou NO NAME flash a ta jela.

Jakou máte verzi FW ?? Já mám 00.13.05.08.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Levne flashky jsou vetsinou pomale a stb na ne nestiha zapisovat aspon takova je ma zkusenost,

ale i u rychle s usb 3.0 me to take kostickovalo, takze tezka rada, nejlepsi je poridit externi hdd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ales1498650428

TO Adam

A chodí ti bez problémů i nahrávání, tj. že když si nastavíš nahrávání třeba 3 programů na jeden den (nebo třeba vůbec na nějaké období, mezi kterým STB nepouštíš) tak že se ti nahraje vše tak jak má? Já jsem měl technický stav nahrávek OK (když se to nahrálo), ale v jednom případě mi to při testování ze 3 nahrálo jen 2 a prostřední prostě vynechalo, ve druhém už při "ostrém" provozu to ze 3 nahrálo dokonce jen 1. To jsou dejme tomu chyby daného kusu.

Další třeba moje stížnosti souvisí se specifikem, že nemůžu nahrávat na svůj rekordér, což ale asi někdo SW zablokoval, takže za to nemůže výrobce ale nejspíše UPC. Ale to že má jen možnost maximálně 8 programů pro časovače (když Handan měl 20 a u TV mam snad neomezeně) je dost špatné (a to už je špatná konstrukce). Stejně tak jako že se po výpadku proudu nedokáže sám dostat do standby režimu - to už je u zařízení co má něco nahrávat dle programu taky dost problém (u Handan s tím problém nebyl, HDD video rekordér s tím taky nemá problém). To už nejsou nějaké chyby konkrétního kusu, to už je blbá konstrukce. Pak je bohužel úplně jedno, jakou to má kvalitu obrazu. Nahrávání je pro mě bohužel dost klíčové, odhadem tak 95% toho, co chci skutečně vidět, vidím z nahrávky, protože to jde v době, kdy nemůžu nebo třeba ani nechci sedět u TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Levne flashky jsou vetsinou pomale a stb na ne nestiha zapisovat aspon takova je ma zkusenost,

ale i u rychle s usb 3.0 me to take kostickovalo, takze tezka rada, nejlepsi je poridit externi hdd.

Já mám flash za 200 z Kauflandu. Hodně se kostičkoval a trhal obraz. Napadlo mě ji naformátovat přímo v STB. Dříve STB ukazoval zápis 15 MB/s, po formátování STB ukazuje 41 MB/s. Předtím se trhal i SD program, teď už SD funguje, HD bohužel ne, ale SD stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna Dreamboxy se jako STB pro UPC moc neosvedcily, takze nedoporucuju kupovat,

spis bych pockal jak to dopadne s chystanym novym FW pro Kaony.

 

nový FW pro Kaony bude, máš něco novou informaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...