Přejít na obsah

Nejde naladit ČT1 HD a ČT24 HD


Návštěvník Ivan Synek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ivan Synek

Mám PC monitor full HD Samsung T24A350 s TV kartou, DVB-C a CA kartu od LICA s.r.o. Nymburk.

Při automatickém ladění se v souladu se smlouvou s UPC naladí cca 130 kanálů. Chybí tam však ČT1 HD a ČT24 HD. Když pak dodatečně zadám "ruční ladění" a nastavím kmitočet 730 MHz a symbol rate 6900, tak ani pak se žádný kanál nepřidá. QAM je nastaveno tuším na 64, ale zkoušel jsem i jiné QAM. Vyměnil jsem koaxiální kabel za fungl nový (od rozbočovače asi 5 m), odpojil jsem z rozbočovače i kabel k druhému televizoru v bytě, ale nic nepomohlo. Jiné HD kanály jsou naladěny a jsou OK.

Ladění jsem měl nastaveno vstup "kabel" a "síť". Když jsem zadal "automatické ladění", vstup "anténa" a "úplné" tak se mi ČT1 HD naladí, ale nekvalitní obraz a celkový počet naladěných kanálů značně nižší - to se patrně chytá na přívodní kabel coby na anténu (snad).

Poradí mi někdo, kde by moh bejt zakopanej pes ?

Ivan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ivan Synek

Rozbočovač je připojen krátkým kabelem cca 15 cm ke krabičce (zásuvce) instalované techniky UPC. Připojení rozbočovače udělali technici UPC při přechodu z analogu na digi TV. Z rozbočovače jde jeden kabel do obýváku na TV SAMSUNG LE32B653Expert s kartou Lica a tam se ladí bez problémů. Druhý (inkriminovaný) kabel jde z rozbočovače do ložnice na zmíněný PC monitor full HD Samsung T24A350 s TV kartou, DVB-C a CA kartu od LICA, kde nejde naladit ČT1 HD a ČT4 HD (v mém původním dotazu je překlep místo 4 je 24). Nejde ani TV Noe ani MeteoTV, t.j. celý multiplex.

 

STB od UPC mám, ale nikoli HD, ten mám zapojený pro nahrávání na rekordér SONY (v obýváku). V obýváku na první větvi na TV SAMSUNG LE32B653Expert funguje ČT1 HD, ČT4 HD, Noe i Meteo.

 

Může být závada v LICA kartě ? Může to být způsobeno různou citlivostí těch dvou přijímačů ?

 

Pokud myslíte na rušení z DVB-T, tak kde by se vzalo, když jde o stíněné kabely ?

 

Pomohlo by zesílení signálu buď aktivním rozbočovačem nebo zesilovačem na větvi k PC monitoru ? Pokud je naděje, že by to pomohlo, tak jaký výrobek byste doporučil ?

 

Zdravím

 

Ivan Synek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zkusil jste prenest ten monitor do obyvaku, pripojit ho na kabel, pres ktery funguje TV a znova naladit? Pokud ty kanaly v obyvaku najde, je problem v kabelu do loznice. Pokud je nenajde, je problem v TV karte. Muze jit take o citlivost - TV treba dokaze zpracovat slabsi signal, karta ne.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TV karty obecně potřebují silnější signál, než klasická TV. Z mnohaleté praxe (zhruba 20 let) mohu říci, že to, co ještě běžně zpracuje klasický TV, tam se mnohdy tv tuner (karta) nechytá. A zase je to odlišné od výrobce. Např. Leadtek vyžaduje opravdu silný a kvalitní signál (ovšem umí se odměnit "křiš´tálovým" nádherným obrazem)

Platit technika je zbytečné. Pokud to není fanda do tv tunerů, nebude se tím vůbec zabývat. Na vstup od zásuvky dá "měřící televizor", zjistí, že je to v pořádku a nazdar (nechci tímto všechny techniky házet do jednoho pytle)

Tenhle styl úřednických rad, které neřeší nic, fakt miluju (ještě chybí ona nejfrekventovanější věta: "Zkontroluj si koax" - na tohle už fakt začínám být alergický )

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to zpusobene rusenim, tak zkotrolovat kabely a pripadne po te promerit uroven signalu na zasuvce,

protoze pri nizke urovni ho okolni ruseni muze zarusit tak, ze to nejede.

Kazdopadne prenesne PC ke druhemu kabelu a provedte test, jak zde pise Marena.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník son
Rozbočovač je připojen krátkým kabelem cca 15 cm ke krabičce (zásuvce) instalované techniky UPC. Připojení rozbočovače udělali technici UPC při přechodu z analogu na digi TV. Z rozbočovače jde jeden kabel do obýváku na TV SAMSUNG LE32B653Expert s kartou Lica a tam se ladí bez problémů. Druhý (inkriminovaný) kabel jde z rozbočovače do ložnice na zmíněný PC monitor full HD Samsung T24A350 s TV kartou, DVB-C a CA kartu od LICA, kde nejde naladit ČT1 HD a ČT4 HD (v mém původním dotazu je překlep místo 4 je 24). Nejde ani TV Noe ani MeteoTV, t.j. celý multiplex.

 

STB od UPC mám, ale nikoli HD, ten mám zapojený pro nahrávání na rekordér SONY (v obýváku). V obýváku na první větvi na TV SAMSUNG LE32B653Expert funguje ČT1 HD, ČT4 HD, Noe i Meteo.

 

Může být závada v LICA kartě ? Může to být způsobeno různou citlivostí těch dvou přijímačů ?

 

Pokud myslíte na rušení z DVB-T, tak kde by se vzalo, když jde o stíněné kabely ?

 

Pomohlo by zesílení signálu buď aktivním rozbočovačem nebo zesilovačem na větvi k PC monitoru ? Pokud je naděje, že by to pomohlo, tak jaký výrobek byste doporučil ?

 

Zdravím

 

Ivan Synek

 

Dá se použít- http://www.dipolnet.cz/sirokopasmovy_ze ... R82040.htm

ale bez pořádného proměření signálu je to střelba od boku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...