Přejít na obsah

Seznam televizních kanalů a multiplexů


tomus
Zprávu přidal Ondra - Vodafone ,

Aktuální frekvenční přehled stanic a návody na naladění TV s CA modulem najdete v Centru péče.

Doporučené příspěvky

@Evzen Jasne, ze 4K v nativnom rozliseni na 13-14" displeji je blbost.. uz full HD je na takom displeji pre mnohych s horsim zrakom necitatelne.. ale ked porovnam bezny lacny HD ready (1366x768) displej (casto aj v 15") a retina (ktory ma sice fyzicky dvojnasobne rozlisenie, ale virtualne 2x mensie), tak nie je o com.. preco potom na mobiloch a tabletoch strednej a vyssej triedy su vsetko 4K a viac displeje s vysokym PPI (a skalovanim)?

Druha vec, ako som pisal, je nedotiahnuta podpora skalovania (HiDPI) vo Windows.. vo Windows 10 to slubovali sudruhovia z Redmondu, ake to bude skvele (paradoxne vo Windows 8.1 to lepsie fungovalo).. preto iba zopar modelov (a to tych najdrahsich ako option) PC notebookov ma 4K a viac displej.

Pouzivam na MacBook Pro 13" skalovanu verziu 1680x1050 (skutocne rozlisenie displeja je 2560x1600, 227 PPI) a obraz je vyborny, ostry a pritom nie miniaturny.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Honza333 David už tu ani v UPC nepůsobí. Jinak technicky by asi šlo v DVB-C šířit 4k kanál, viděli by ho jen ti, co mají 4K televizi a CA modul (pokud by byl kódovaný).

@Adolf.Shitler TV s DVB-C2 tunerem se docela prodávají, těch lidí by bylo asi více.

Někde jsem viděl studii ze které vychází, že Full HD a více v televizním vysílání ocení prakticky jen muži do určitého věku, než se jim začne zhoršovat zrak. Pak už si výhody Full HD neužijí. U žen vyšlo, že je jim jedno, zda je to SD či HD, že ty detaily prostě nevnímají. Bylo to tam vysvětlováno vývojem lidí, že za to může náš vývoj už od pravěku.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 33 minutami, quadra2030 napsal:

preco potom na mobiloch a tabletoch strednej a vyssej triedy su vsetko 4K a viac displeje s vysokym PPI (a skalovanim)?

Protoze hlavni cilovka je kupuje proto, aby se mohli chlubit ve spolecnosti, spoluzakum, apod. A protoze kdyz s tim zacal jeden vyrobce, ostatni nemohli zustat pozadu, jinak by je ta cilovka nekupovala.
Ne proto, ze by to opravdu bylo k necemu dobre.
Je to nemlich ten samy pripad jako 4K TV...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek-26@ Jestli nejde spíš o chybný popis prodejců, protože třeba u Samsungu série 7 2019 sic prodejci uvádějí DVB-C2, leč v podrobné specifikaci výrobce se píše pouze o C, resp. je to psáno trochu krkolomně "DVB-T2CS2", z čehož prostě někteří prodejci odvodí, že když je tam T2 a S2, tak je tam i C2 - a to tam ve skutečnosti není.

A rozdíl mezi SD a HD je poznat i na 32", o tom nemá smysl nijak pochybovat, a to bez ohledu na zrak ve vyšším věku :-)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hrochada
před 1 hodinou, Marek-26 napsal:

Beru popisky, kde je DVB-C/C2, skutečnost jsem samozřejmě nezkoumal.

Osobně jsem zatím neviděl TV, co má opravdu C2, většinou je to chybné značení T2S2C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ahhhh, Loewe... jednou bych zase chtel mit TV Loewe...
Mel jsem Loewe Ergo a to byla nadhera - design ala B&O, naprosto bozi zvuk ze 4 poctivych repraku a obraz ani netreba zminovat... enem ta potvurka stala v roce 98 nejakych 52k 😞
Krvacelo mi srdce, kdyz jsem ji pred par lety daval do sberneho dvora, pote co ji odeslo VF trafo a ja ji pak jeste nekolik let skladoval v koute, co kdyby ji aspon nejaky sberatel chtel...

314VHQXEWYL.jpg.548597b1005a43dae438bff3e4a7c3d5.jpg

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...