Přejít na obsah

zmeny sluzeb od 1.5. 2012


homberg

Doporučené příspěvky

oni mi vlastně měnili modem, ještě kdysi dávno nějakej černej historickej motorola za ten šedej ed2 cisco, možná proto to mělo takovej průběh, ale kdo ví...

Mě teda modem neměnili ( nebyl důvod ) a mám stále černý modem značky Motorola od "Karnevalu" a zálohu za něj jsem vrácenou nedostal.

 

Nevím kolik zákazníků s internetem UPC převzalo od Karnevalu i se zálohou 1.000,- Kč za modem, a doufám, že UPC nebude teď s oněma zálohama dělat mrtvého brouka a všem zákazníku bývalého Karnevalu tu cenu bez ostychu navýší.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

K záloze na modem - měl jsem doma Motorolu z dob Karnevalu, za kterou jsem tehdy složil zálohu 1000 Kč. Záloha vrácena nikdy nebyla, ani jsem neobdržel žádný dopis. Nyní jsem přešel na Balíček KOMBI KOMFORT. Chvilku jsem se s nimi sice dohadoval (v jiném tématu to popisuju podrobněji), ale nakonec to dopadlo tak, že po výměně za modem ED3 jsem musel napsat žádost o vrácení uvedené zálohy (sami od sebe se k vrácení zálohy neměli - ikdyž jsem to výslovně požadoval současně s přechodem na nový balíček). Poté mi byla uvedená částka dobropisována v dalším vyúčtování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take mam stale stejnou Motorolu SB 5100E,

jeste jsem doma nasel zakazkovy list z poloviny roku 2009 kdy u me technik UPC resil nejakou zavadu a vnem je zaloha na zarizeni 1000 kc stale uvedena.

 

Takze to vidim tak, ze po zmene tarifu na FP 30 to asi bude chtit pozadat o jeji vraceni, urcite lespi to udelat ted, nez to nachavat az na pripadne ukonceni smlouvy, protoze vracet hotove penize se UPC asi chtit moc nebude.

Nebo pripadne at si zalohu nechaji a neuctuji 20 mesicu poplatek za pronajem modemu, ale to asi neprojde.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Přesně tak. Po výměně modemu doporučuju žádat o vrácení zálohy (pokud se do té doby již nestalo). A nenechat se odradit jejich případnými odpověďmi, že zálohu vrátí až po ukončení smlouvy na internet. Záloha totiž nebyla poskytnuta na dodání "služby" internetu, ale na "fyzické zařízení" s konkrétní MAC adresou.

 

Nehledě na to, že když mi zálohu takto vrátili, tak vlastně potvrdili, že si ten modem odepsali od mé smlouvy a můžu tak být v klidu, že mi teoreticky za nějakou dobu nepřijde exekutor za nevrácený modem (ikdyž si jej převzal technik).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ja modem menit nebudu, jde mi jen o to abych neplatil 2x za to stejne.

 

A vubec tyhle zalohy se meli vybirat do dnes, UPC by pak nemuselo resit kde vzit dalsi panize za nakup zarizeni a klienti by si po ukonceni smlouvy dobre rozmysleli jestli UPC koncova zarizeni vrati, nebo ho daji nekam do bazaru,

jenze konkurence je nuprosna a tak to nakonec dopada, tak jak ted vidime a brzy pocitime. :roll:

Mozna by bylo lepsi dat klientovy na vyber, budto zaplatis vratnou zalohu, nebo budes platit za pronajem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Bez výměny modemu je asi na vůli UPC, jestli zálohu vrátí nebo ne. V podstatě k tomu nemají důvod, protože zařízení, na které byla záloha poskytnuta, máte pořád k užívání. Ikdyž uznávám, že pak platit za další pronájem je z hlediska logiky diskutabilní.

Jinak co se týká záloh obecně, tak by mi také nevadilo ji na zapůjčené zařízení poskytnout. Ale mělo by to platit pro všechny klienty stejně. A jak bylo zmíněno, určitě by si tím UPC ušetřilo část problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH

Ja sem teda nasranej. Zvyseni rychlosti z 10Mb/s na 30Mb/s, o ktere vubec nestojim a zvyseni ceny nad "magickych" 500, ktere jsem ochotny za inet MAX dat :oops:

 

Netusite, jestli po takoveto zmene neni mozne bezplatne prejit na nizsi tarif (2Mb/s). Nebo bude nutne dat vypoved?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

Já tomu asi nerozumím.

Mám modem WebSTAR EPC2100R2 a tarif 10/1.

To jako dostanu novej modem a budu za něj platit těch 50 korun měsíčně?

A co když je domu nepustím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...