Přejít na obsah

Nove stanice...


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník chikula

Musím dát Jack_6428 za pravdu - AXN HD je (aspoň teď v tuto chvíli) maďarsky i přes navolení audia na CZE. A jedou všechny pořady o 30 minut dříve, než na AXN SD a než je na EPG. Sjedná UPC nápravu? Přece někdo nechce, abychom si nápravu zajišťovali sami. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Standa: Jo, pokusit se o to můžu. Je pravda, že znám prakticky všechny... ale ne vždy odpoví. Můj osobní názor je, že časem bude AXN HD plně lokalizováno, ale asi to chvíli potrvá...

 

Vysílací schéma AXN SD (CZ) a AXN HD (CE) je velice podobné, nikoliv shodné.

 

AXN SD je plně lokalizováno do češtiny - upoutávky, grafika, reklamy, titulky a prakticky i 100% audia.

 

AXN HD, jelikož je kromě Česka a Slovenska určeno mimo jiné i pro Maďarsko, toto nemá. Upoutávky i grafika stanice jsou vyráběny v angličtině. Titulky nejsou vpáleny do obrazu, ale jsou skrze DVB - jinými slovy ta horší varianta, jelikož ne vždy jejich načasování sedí (často vypadávají nebo nejsou vůbec) a vzhledově zrovna také nejsou nejhezčí. Reklamy jsou z 90% v maďarštině, jelikož - i když to nikdo otevřeně nepřizná - hlavní vysílací zemí je Maďarsko. Svědčí o tom mj. i pořad "Zoom", který je opatřen pouze maďarskou grafikou a maďarským audiem. Jediné, co tedy je na AXN HD opravdu česky, je audio stopa. Ta doprovází většinu pořadů a upoutávek, ale tím to končí. Když to tedy člověk shrne, na AXN HD převažuje maďarština a angličtina. Opravdu to považujete za "českou verzi"?

 

Copak asi ten celý rok v Maďarsku na centrále dělali, když to připravovali? Řeknu vám to - nic. AXN HD bylo ve stejném stavu již před rokem v červnu, kdy se to již po 3x odložilo. Až tak moc jsme Maďarům ukradení a přesně proto je nesnáším. Jsou to arogantní neschopná egocentrická hovada a o opaku mě nikdo nikdy nepřesvědčí. To platí pro 99% obyvatel této národnosti. Není to problém pouze jedné firmy. Všechny nadnárodní společností sídlící v Maďarsku a mající na starosti i ČR, se k nám chovají vždy stejně. Pro ČR/SK v životě nehli prstem a dělají něco, jen když musí (rozuměj: když české pobočky seberou odvahu a konečně je pošlou někam). Za těch 10 let, co nás tu nenápadně okupují, by se těch příkladů našlo desítek. Nechci se ale vracet do minulosti, už jsem to tu psal mnohokrát. Je to smutné, je to ostudné, je to neférové, ale je to bohužel tak. Ze všech národností, se kterými jsem kdy měl tu čest se setkat, působí na mě Maďaři nejprimitivněji.

 

Sorry za OT, ale souvisí to spolu...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MarioAL
Titulky nejsou vpáleny do obrazu, ale jsou skrze DVB - jinými slovy ta horší varianta, jelikož ne vždy jejich načasování sedí (často vypadávají nebo nejsou vůbec) a vzhledově zrovna také nejsou nejhezčí.

 

DVB titulky sú práveže oveľa lepšie, hlavne preto, že sa dajú vypnúť!

 

PS: S tvojimi nacionalistickými, dogmatickými tvrdeniami určite nesúhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Ad Reklama v maďarštině) Mým dětem se ta hmatlatilka docela líbila. Nejvíc je zaujala reklama na Mini BeBe Dobré ráno, které se nejmenují BeBe, ale něco úplně jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závidím vám vaši lhostejnost, kdy si necháváte něco vnucovat, i když to je špatně... Maďarština nemá na českých programech co dělat a už vůbec by tam neměla převažovat. To není náš hlavní jazyk. Není ani vedlejší nebo sousední. Angličtinu na některých kanálech beru, protože to má smysl - je to univerzální jazyk, kterým mluví většina zeměkoule a člověk si ji může procvičit. Co ale s maďarštinou, s kterou se člověk dorozumí pouze v Maďarsku a částech Rumunska a Slovenska? K čemu nám tady tento jazyk je? Ptal se nás snad někdo, zda tento jazyk tady chceme? Proč nám je nucen? Zamyslete se nad tím! Vám je snad jedno, že musíte koukat na něco v maďarštině, i když existuje jiná možnost a stejný obsah by se měl vysílat česky? Proč mají kanály určené pro Českou a Slovenskou republiku obsahovat maďarštinu, když lze technicky signál rozdělit a vytvořit dva samostné feedy se stejným obsahem, ale rozdílnou lokalizací? To je ten nejmenší problém, ale Maďarsku se nechce. My je zkrátka nezajímáme..

 

Pokud semnou nesouhlasíte a máte pocit, že jsem zaujatý, proč není AXN HD plně česky se vším všudy? Proč se od června loňského roku nehlo prstem? Proč trvalo roky, než z NGC, AXN, Animaxu a Universalu zmizela maďarština a vytvořily se 2 verze? Je to jenom o vůli, kterou Maďaři nemají.

 

Další příklad z nedávna:

http://www.parabola.cz/zpravicky/16686/national-geographic-channel-se-pripravuje-na-169/

Přesný termín migrace na 16:9 zatím není stanoven s ohledem na jiné trhy kde se program NGC vysílá.

 

Jinými slovy se tam píše: Česká verze kanálu a její zástupci (společnost Channels) by na 16:9 chtěli přejít co nejdříve (jak už mnohokrát řekli), ale nemohou, protože nepřímo podléhají centrále NGC v Maďarsku. Česká verze zkrátka nemá povoleno na 16:9 přejít dříve, než ta maďarská, protože Maďarsko by "bylo pohoršeno". Tento přechod musí proběhnout současně.

 

Stejné to je i s HBO2 HD, HBO Comedy HD, AXN HD, Disney Channel, Universal Channel a takto bych mohl pokračovat dále. Nebo jste si snad nevšimli trendu, že vše "děláme společně"? V čem to asi bude? Přemýšlejte, než začnete nesouhlasit a tvrdit, že mám kdovíjaké názory a myšlenky... Já jen říkám nahlas fakta, o kterých všichni mlčí - včetně českých zástupců, kteří maj nahnáno.

 

P.S. Mají snad Němci nebo Poláci programy v maďarštině? Nemají a jsou geograficky prakticky na stejném místě, jako my. Je to stále střední Evropa. Nevím o tom, že by Polsko nebo Rakousko mělo ve svých programech maďarské reklamy nebo upoutávky. Tak proč to musíme odnášet my? Nebo to je tady každý tak pohodlný, že mu to je jedno?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MarioAL

Ja stále nechápem prečo majú PayTV kanály vôbec reklamu. Discovery ani History ju nemajú, prečo ju majú NG, NGW či AXN?

Najviac sa mi ale nepáči, že NG a NG Wild nemajú originálnu audio stopu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...