Přejít na obsah

DVD rekorder s DVB-C Panasonic DMR-EX93


Návštěvník rwiener

Doporučené příspěvky

Návštěvník rwiener

Tak prověřil jsem, během nahrávání nejde ani kopírovat z HDD na DVD. Nejde ani měnit program nebo nastavovat nový program k nahrávání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to třeba hodně limituje. Hodně nahrávám a vždy musím čekat na časovou mezeru, kdy rekordér nenahrává, abych to mohl vypálit a pak smazat (aby zase bylo volné místo pro další nahrávání).

 

Jinak ten Váš rekordér je v nyní v ČR za cca 12 tis. což je pro mne opravdu hodně - láká mne na tom ale to, že se nemusí programovat časovač set top boxu. Škoda, že není nějaký tak do 5 tisíc.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to třeba hodně limituje. Hodně nahrávám a vždy musím čekat na časovou mezeru, kdy rekordér nenahrává, abych to mohl vypálit a pak smazat (aby zase bylo volné místo pro další nahrávání).

 

Jinak ten Váš rekordér je v nyní v ČR za cca 12 tis. což je pro mne opravdu hodně - láká mne na tom ale to, že se nemusí programovat časovač set top boxu. Škoda, že není nějaký tak do 5 tisíc.

Ehm do 5000Kč těžko něco seženete :wink: a s vašimi požadavky už to je úplně utopie.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona je otazka zda ma v dnesni dobe vubec smysl neco ve velkem archivovat,

zrovna pred par dny jsem vyhazoval asi 30 videokazet co jsem tu kdysi dlouha leta nahraval a kdyz jsem si precetl co je na nich nahrane, tak jsme se jen pousmal, vetsinu tech filmu davaji stale dokola v TV,nebo je mozne si je stahnout z internetu,

obzvlast dnes pri tak obrovske nabidce televiznich kanalu nestiham sledovat ani to co si obcas nahraji a pokud bych to jeste nahodou archivoval, tak temer jiste uz bych se na to v budoucnu nikdy nepodival, protoze pochybuju ze bych nato nasel jeste nedky cas, pri tom neustalem prilivu dalsich a dalsich filmu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník natasss
Zatím jediny rozdíl, který jsem našel proti typu EX83 je, že tam se dá nastavit znaková sada pro titulky DIVx, tady tato volba chybí.

 

České titulky k DIVx to v znakové sadě WIN-1250 nepřehraje. Ale pokud se titulky uloží v znakové sade ISO-8859-P2, tak to češtinu přehlává bez problémů.

 

A jako vždy - trochu mi to trvalo, než jsem pochopil, jak se to ovládá. Něco opravdu nechápu - např. OTR (tedy nastavení, jak dlouho má běžet nahrávka) lze nastavit lačítkem REC na přístroji, nikoli na dálkovém ovládání. Taky nechápu, že když nastavím formát nahrávání na 16:9, tak nelze provést rychlé kopírování nahraného pořadu z HD na DVD+R, ale na DVD-R to provést jde. Na DVD+R to jde provést jen pomalu, tedy rychlostí 1x se současným sledování přehrávaného.

Při nastavení formátu 4:3 to jde všechno bez problémů, kopíruje se i na DVD+R rychle.

 

A už vůbec nechápu, co přesně tohle nastavení dělá, i když to nastavím na 4:3 a ten nahrávaný pořad je v 16:9, tak se mi to na televizi zobrazí v 16:9 bez jakýchkoli deformací.

 

Taky mi dlouho trvalo než jsem pochopila proč to kopírování z HD na DVD jede jednou pomalu a jednou mi to šlo rychle. A o tom, že je rozdíl mezi DVD+R a DVD-R, to jsem nevěděla, mám v zásobě jen DVDR+. Tak dík za radu. Mínusky tím pádem ani kupovat nebudu.

Až jsem si nastavila 16:9 tak to začalo fungovat rychle. 4:3 mi jelo na pomalé kopírování. Mám Panasonic DMR - EX769, nemá kabelový tuner, mám ho napojený na pokojovou anténku a přes AV mám propojený setobox KOAN ,abych si mohla nahrávat třeba z CS film.

Na hodně věcí jsem přišla systémem "pokus - omyl", teď už si s tím docela rozumím. Ale kdybych si ho měla koupit znova, tak bych to už neudělala. Ale byl to dárek, tak jaképak protesty, že? :)

Mám ho bez češtiny, návod je francouzsky, to je taky dost oříšek, ale už se v tom docela vyznám. Je to nahrávání daleko spolehlivější než z EPG v setoboxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takove veci nahravat a mezitim strihat jiny, nebo nahravat a palit z HDD na DVD umi treba Pioneer. Ale nema zase DVB-C...

 

A umí to všechny Pioneery nebo pouze určité typy? A ještě jeden dotaz - při stříhání videa na těch Pioneerech - zobrazuje se to video v celoobrazovkém režimu nebo pouze v nějakém okénku?

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Dobrý den

Měl jsem rekorder Panasonic DMR- EX72 S s příjmem na parabolu; teď toto označení v přívlastku dekodéry nemají; znamená to že zvládnou to dřívější označení S a K ; chci koupit recorder k satelitu který umí přehrát DVB2Tsignál , navíc Skajing přešel s pořady čt a stv na úhel paraboly z 19 na 23 stupnů;

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...