Přejít na obsah

panasonic a DVB-C


Návštěvník peatro

Doporučené příspěvky

Paasonic vydal 14.9.210 nový software Ver.2.505, ale len pre modelovú radu 2010 modely .........D,G,V,VT.......... 20E, Zoznam modelov je na stránke http://panasonic.jp/support/global/cs/t ... eug20.html

Tam sa dá aj nový SW stiahnúť a cez SD kartu aplikovať,ale nový SW si televízor stiahne sám cez Vieracast, samozrejme musí byť pripojený na internet. DVB-C tuner pracuje pre krajinu ČR so správnou diakritikou. Ak si teraz niekto kúpi nový TV, bude v ňom starý SW, musí prejsť inštaláciou, potom updatnúť SW a potom prejsť späť na továrenské nastavenie ČR, Platí to ale len pre modely uvedené v zozname,

Pre staršie modely osadené DVB-C tunerom je diakritika správna len na krajine Švédsko, v tomto prípade sa ale nenaladia všetky kanály. Problém spôsobuje neštandardný kanál S10 na frekvecii 170,5MHz (šírka 7MHz, SR5000), Ak sa tento kanál presunie do hyparbandu so štandardnymi parametrami (šírka 8MHz, SR 6900), tak potom pre krajinu Švédsko fungujú všetky kanály aj EPG. Overené na Slovensku, UPC to urobilo pred pár mesiacmi,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Takže pod švédským naladěním a nějakým dalším nastavením to pojede i nám s modely 2009? Moc tomu s tím hyperbandem nerozumím, nedá se to popsat trochu víc i pro "lamy"? :D

Zvládl to i někdo z místních odborníků? Díkes!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DVB-C tuner je sprístupnený pre rôzne krajiny a spôsob ladenia kanálov je pre každú krajinu iný, prispôsobený obsadeniu kanálov v danej krajine, prípadne konkrétnemu operátorovi. Z neznámych dôvodov zo všetkých sprístupnených krajín nám vyhovuje diakritika pridelená pre Švédsko. Problém nastáva pri ladení, keď TV prijímač najskôr neidentifikuje ID siete a ani operátora, Po opakovanom zadaní ladenia TV prijímač hľadá kanaly v pásme nad 300Mhz a preto má problém s programami prenášanými na kanáli S10 (170,5MHz). tento problém sa vyrieši len vtedy, keď operátor tento kanál presunie do pásma hyperband nad 300MHz, Ako som už spomenul, kanálové obsadenie na Slovensku bolo v sieti UPC najskôr rovnaké ako v ČR, ale od doby ako sú všetky kanály DVB-C na Slovensku vysielané len v pásme hyperband, TV Panasonic pijímajú pre krajinu Švédsko všetky programy so správnou diakritikou. Zmennu vysielania kanála S10 môže vykonať len UPC ČR. Nie je to také jednoduché, hlavne ak sa na danom kanáli vysiela OTA a SW pre set-top boxy Handan a Kaon. Musia sa totiš preladidiť všetky televízory a set-top boxy v sieti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

No já byl díky Tvé zprávě tak nažhavený na české znaky, že jsem strávil celý nedělní večer pokusy o ladění stanic pod Švédskem. Celé jsem to pronadával, protože to nechápu. Naladí mi to 106 placených kanálů (na Finsko jen 99), přesto jich snad 40 potom mezi naladěnýma chybí. Přidají se tak, že se postupně ručně musí znovu přeladit chybějící muxy. Takže jsem je jeden po druhém přelaďoval (to by mi ani tak nevadilo, díky tabulce na těchto stránkách je to rychlovka), co mě ale dojalo, že jedny kanály sice přibývaly ale ty už nalezené a přidané do oblíbených zase mizely. Takže si ty muxy jakoby navzájem zavazí a nejdou zobrazit všecky.

Protože ale primárně sleduji hlavně 10 HD programů a pár hudebních SD-ček, nechám to zatím tak a oželím těch několik desítek stanic, které se prostě nedokážou zobrazit s ostatními, přestože naladěny jsou.

To zmršené EPG mi natolik pilo krev a ubíralo na komfortu (čtu to denně u každého filmu), že do nějakého dalšího kroku UPC či Panasonicu budu raději s omezenou nabídkou valit na Švédsko. Jestli tedy nebudou stanice dál mizet, to budu teprve testovat. Štve mě že FW pro modely 2010 udělají a na starší se vyprdnou, to je do nebe volající, přitom mezi těmi modely jsou minimální rozdíly :evil:

 

Update: Testoval jsem to znovu, po ladění či jen aktualizaci programů najde TV 11 neplacených a 106 placených programů. Finta je v tom, že dokáže uložit jen 77 televizních, rádiové všechny. Takže postupným přelaďováním muxů se mohu rozhodnout, které do těch 77 uložených dostanu. Zbylých (asi) 41 stanic prostě musím na Švédsko kvůli korektnímu EPG obětovat. Fakt super :(

Ostatně tady s tím kluci zápasili stejně, mohl jsem si to celé ušetřit.

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PA ... 779F9.html

Jestli vyjde nový FW i pro modely 2009 či někdo najdete fintu jak uložit všechny programy, sním snad radostí klávesnici... :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna otazka - nedochadza k prepisovaniu kanalov nahodou preto, ze UPC CR vysiela na dvoch muxoch identicke SIDy alebo nieco podobne? Nezda sa mi ze by tuner bezdovodne nahradil jeden kanal inym - ibaze by ho z nejakeho dovodu povazoval za duplicitny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník tom300
Oživuji trošku toto téma, protože jsem si konečně po dlouhé době ověřil, že plazma Panasonic TX-P50G10E si nedokáže zapamatovat 3 naladěné stanice! Mají s tím její majitelé taky problém? Jedná se o Óčko, Prima cool a Nova Cinema. Telku mám víc jak rok, ale tyto tři stanice jsem si vlastně nikdy nepustil, protože mi pořád mizí! Dám aktualizovat seznam kanálů, pak si je přidám mezi oblíbené a jsou tam. Když vypnu TV ze zásuvky na pár sekund, nezmizí. Ale když ji zapnu na druhý den či po delší době, jsou pryč, nejen z oblíbených ale vůbec nejsou naladěné. Používám Conax modul. Je to pro mě záhada, taková přiblblá perlička, ale pije mi to krev... A stejně mi tu asi nikdo nepomůže, ale nechápu to. Možná ještě zkusím tovární přednastavení + čisté ladění, ale i tak je to šutr :-(

 

Já se pral se čtyřmi kanály,ale Novu HD se mi nepodařilo naladit,pokud máte někdo radu,jak to udělat aspoň ručně,budu rád.

Modul Conax,TV G10 Dvb-c na Finsko-Helsinky.

 

Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tom300

Problém vyřešen.

Spočíval v tom,že po rozbočení na dvě tv mi klesla uroveň signálu a nova hd,prima hd a nova sport hd- mux 13 ,tv ani nenaladila.Vyřešeno pomocí aktivního rozbočovače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

MÁM TAKY PANASONIC A JSEM DOST ZKLAMANÝ.MÁM UPC+CI MODUL A MŮŽU KOUKAT JEN NA PÁR PROGRAMŮ PROTOŽE SE SICE NALADÍ,ALE PO VYPNUTÍ SE V TÉ MOJÍ BEDNĚ UDRŽÍ JEN PÁR PROGRAMŮ.TAKŽE ABYCH TO SHRNUL JE TO DOST ŠPATNÉ A JEDNA SPOLEČNOST TO HÁZÍ NA DRUHOU,ALE VE FINÁLE TO ODSKÁČOU JEN TI HLOUPÝ ZÁKAZNÍCI COŽ JSME V TOMTO PŘÍPADĚ MI KTTEŘÍ JSME SI ZAKOUPILI TV ZN. PANASONIC.JINAK POKUD NALADÍTE ŠVEDSKO TAK TAM NENÍ ŽÁDNÝ PROBLÉM DIAKRITIKOU.NEMÁ NĚKDO TIP KDE NAJDU FREKVENCE NA RUČNÍ LADĚNÍ CS FILM A POD. DÍKY S POZDRAVEM KYKYRY roman.vacovsky@seznam.cz :

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...