Přejít na obsah

panasonic a DVB-C


Návštěvník peatro

Doporučené příspěvky

Návštěvník Weiny

Tak krasavice je doma. TX-P50G10E. Chvíli jsem si zvykal na ten rozměr, ale můj první dojem po připojení PC a vzápětí po sledování filmů z UPC v HD byl - snad bych snesl i větší! :lol: Opravdu se na to dá dívat i z metru a půl a konečně mám z každého filmu zážitek, který si aspoň dobré filmy zaslouží...

Dají se najednou znovu sledovat i filmy, které už člověk několikrát viděl a už je ani vidět nechtěl, prostě nová dimenze. Průser je, že všechny SD kanály a filmy či pořady jsou vzápětí naopak nepoužitelné a nesledovatelné, cokoli ve 4:3 už vůbec ne. Aspoň pro mě, co jsem už několik let prahnul po HD a shromažďoval vše co se v něm našlo na HDD, které už všechny přetékaly :P

Co mě těší že po mnoha letech vidím konečně smysl investovat do HBO HD či Filmbox HD, před lety ještě v analogové sféře jsem na HBO nadával, kudy jsem chodil, s filmy z DVD to bylo nesrovnatelné. Právě jsem zažádal o Filmbox HD, proti Skylinku kde je grátis v balíku HD plus je to sice další zbytečně kilo, ale jednou jsem se blbě rozhodl a teď musím pykat, aspoň jsem ušetřil 150kč měsíčně na Handanu 7000. Kdyby tady kolega Mih tak dlouho marně nebojoval s nastavením na Švédsko, asi bych s tím laboroval sám, doladit chybějící kanály ručně by snad šlo, ale aby zase mizely, to mi za ty nervy nestojí... Takže tuner DVB-C v této telce je mnohem rychlejší než Handan 5000 co jsem měl, okamžitá reakce, krom nesmyslného stěhování kanálů (na nic než funkci prohodit s jiným jsem nepřišel) a zprzněného EPG si nemohu stěžovat, žádná další kabeláž, optika, funkce a nastavení co smrtelník ani nepoužije, dva druhy EPG, no nádhera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Ještě sem dodám krátký návod, na který mě upozornil velmi vstřícný přispěvatel z jiného fóra, s nickem Dunaj. Pro veškeré šachování s normami či jen pro zálohu celého nastavení pro klid duše existuje velmi snadný postup, jak to hodit na SD kartu a případně uchovat v PC. Translátoval to z Němčiny, já to ořezal do pár řádků, počítám že se s tím kdokoli trošku zručný popere bez dalších podrobností:

 

Na SD kartě v PC vytvořte prázdný textový dokument a jeho název změňte na hotel.pwd (nesmí za tím zůstat původní koncovka txt).

Pak ji vložte do TV, která si vyžádá kód. Kód pro uložení dat je 4850.

Kód pro opětovné nahrání do TV je 4851.

Po přesunu dat přibude podsložka hotel_setup, ve které jsou všechny nastavení.

Soubor hotel.pwd musí být při těchto operacích na kartě vždy přítomen, právě on dává příkaz TV, aby věděla že chcem uložit či vyvolat nastavení.

Jednoduché, není pravda? Přenese se vše, nejen nastavení všech tunerů ale i celého menu, se kterým si jistě všichni dali hodně práce...

Díky tomu jsem včera testoval Švédsko a konečně viděl pořádné EPG znaky, což mě vlastně ve finále jen podráždilo, jelikož kvůli absenci spousty kanálů jsem se musel jako všichni potupně vrátit k Finsku. Kdy tohle skončí...

:cry:

Upraveno uživatelem Weiny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Ministr

Tak já mám taky jeden z rěch modelů Panasonic se schovaným DVB-C (P42X10Y) a chci se zeptat,co všechno potřebuji,abych to tedy zprovoznil na tv ? Zatím mám jen UPC internet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednat u Lica s.r.o. modul s kartou - po uzavření smlouvy s UPC. Obdržíš od UPC settopbox - ten si ponech k druhé TV nebo recordéru.

Pro spuštění DVB-C tuneru na Panasonicu je třeba nastavit zemi příjmu Finsko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...