Přejít na obsah

panasonic a DVB-C


Návštěvník peatro

Doporučené příspěvky

Návštěvník Weiny

DVB-S nepotřebuji, ale snad V-čko má oproti S-ku víc vychytávek a obrazově by mělo být také dál, byť jen o fous, nemám pravdu? Blikají všechny, i G.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dalece se liší tyto dvě TV v detailech jsem nezkoumal. Držím se zásady, že "Kde nic není ani čert nebere". Tím mám na mysli že na prvním místě je dostat do přístroje co nejkvalitnější signál a až na druhém jsou kvality zobrazovače. A pokud mají tyto TV stejný zobrazovací panel, stejný obrazový čip, tak už moc velké rozdíly nebudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peatro

ceny bych se nebal, dneska ty plazmy jsou za pakatel a myslim ze nejlepsi kompromis je PDP S10 model, orezane fullko, samozdrejme V10 je lepsi v tom ze ma sitove pripojeni, NeoPDP panel, ale rozdil nepoznate, pak ma certifikat THX takze kalibrace obrazu a zvuku od firmy LUCAS tvurce hvezdnych valek, a motion procesing, ktery dulezity pri kvalitnich zdrojich s vysokym bitrate jako bluray, bezne vysilani novyHD tam urcite rozdil v rychlych scenach zadny neuvidite, take mkv ripy vetsinou svou dekompresi ztraceji vysoky bitrate o proti originalu, takze tam bych to taky ignoroval, co se tyce sportovnich prenosu jako pohled na letici mic po vykopu ve fotbale na nova sport HD parada cista plynulost, takze zaverem bych to shrnul, ze nee TV o 20.000 drahzi je vzdy lepsi, zalezi predevsim jak ji vyuzijes, samozdrejme ze ta drahszi bude mit lepsi elektroniku, ale je trebe rozumet za co priplacis a jestli to vyuzijes. JInak G rada = V rada a to doslova pokud si odpustis ten THX certifikat! S 10 je uz za 18.000 a jestli mas strach o DVB-C tuner a jeho aktivaci v CR , jsem presvedcen ze to bude pristi rok.

Jo a to blikani u plazem, noo abych pravdu rekl, taky jsem mel z toho strach, jak jsem to videl po obchodech ruzne blikat, ale nakonec jsem se rozhodl to risknout pro plazmu kvuli fotbalu v HD lepsi kontrast vykresleni barev o odezve ani nemluve, no a jak ji privezli domu a zapl jsem ji a nic neblikalo, jsem velmi spokojeny. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Díky Peatro. Čtu právě Tvé příspěvky na TVfreaku. Zkusím se více zaměřit na rozdíly mezi V a G (10 či 15?). Načetl jsem toho už dost a chtěl to nej, ale pokud to obrazově nepoznám a funkce navíc neužiju, dobrých pár ušetřených tisíc, navíc pak ten přechod na HD není ani tak bolavý.

Potřebuji přehrávat mkv z PC a sledovat SD/HD stanice z UPC přes CA MODUL CONAX CAS7.

Čím víc toho čtu, tím víc se mi V-čko zdá jako zbytečné, snad jen kdybych někdy uvažoval o Skylinku,což neuvažuji, nemám kam zavěsit parabolu... :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peatro

G 15= V 10, kdyz si odpustis obal a THX certifikat, ktery je stejne vice mene marketingovy trik na zakazniky aby se ta televize lepe prodavala. Pokud nemas zajem o parabolu a sitiove pripojeni potom je zcela zbytecna G 15 lepsi je G 10!

S 10 je obrazove k nerozeznani od G10, ja jsem nevidel rozdil mezi PDP a NeoPDP panelem, ale pravdou je ze ma pro zpracovani rychlych zcen ve full HD lepsi motion procesing kdy inteligentne dopocitava na 600Mhz a S 10 na 400Mhz, takze pri prehravani bluray pri vysokem bitrate muze nastat nejaka neplynulost, ale ja jsem se s tim nesetkal, jeden borec mi tvrdil ze to videl udajne nekde v obchode, ja mam S 10 doma v loznici prehravam mkv ve fullku i 15.000 Kbps a pohoda plynulost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Jen doplním: ještě další rozdíl mezi G15 a V10 -> V10 má navíc PIP.

 

Jinak G15 má oproti G10 kromě DVB-S tuneru a síťových služeb (DLNA, VieraCast) ještě navíc DivX, V-Audio ProSurround a celkem o 1 HDMI více (G10 má 3 a G15 má 4).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peatro

myslis PIP pro externi zarizeni ? celkem zbytecna vec...

HDMI jsem u vsech modelu do podrobna nezkoumal, ale S10 ma 3 ze zadu a 1 zboku, hadam ze G10 a G15 to ma stene!! A V audio pro suround maji myslim skoro vsechny modely moje S10 to ma

Jinak ty sitove sluzby je uplna zhovadilost a nema zatim nejakou zajimavou podporu v letosnich modelech, maly pokus byl u samsungu, ale nedopadlo to moc dobre, take philips ma vetsi podporu sitovych sluzeb nez panasonic, ale to je zase LCD, co se Divx tyka, ja uz davno presel na MKV kvalitnejsi rip v HD a proto moje volba byla S10 orezane fullko proti G rade a za zbyle penize jsem koupil Dvico tvix 6500 a jsem plne spokojen se svou volbou............prece tu plasmu jsem kupoval abych si co nejvic za sve penize uzival HD a ne widgety nebo predpoved pocasi, Divx je dobre ale jaksi v tomto roce nedostatecne!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Seřadil jsem si obě telky abych si v tom udělal jasno. G15 je mimo mísu, jelikož se nedělá v 50".

Takže G10: http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4862

V10: http://panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4894

Z toho mi vyšlo, že pokud nepotřebuji DVB-S, Viera cast, DLNA, DivX, THX režim u obrazu, oželím jedno HDMI a PIP, mohu ušetřit skoro 10 000kč. To se hodí.

Obrazovkou se naštěstí zdají být shodné..

Co mi ale asi hodně bude chybět je právě PIP. Ten používám denně, chtěl jsem si právě kvůli němu nechat v sestavě starý Handan 5000 a scartem jej s telkou spojit,aby PIP krmil. No ale hlavně už v tom mám jasno, za ušetřený peníz mohu aspoň dřív složit plánované HTPC a vše řídit přes něj.

No a pak se už jen modlit aby vyšel firmware, kvůli němuž tohle vlákno vzniklo... Díky za rady.

Upraveno uživatelem Weiny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Co z toho plyne? Ať si každý vybere podle svého gusta.

 

Někomu síťové služby připadají jako zhovadilost, někomu jako zajímavá a užitečná věc. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Na co síť a boj s DO, když plánuji HTPC a plnohodnotný internet s myší a kláveskou na 2.4Ghz (10m dosah)? O co příjdu oproti V10 bez HTPC? Stejně každý kdo to myslí s HD vážně musí nějak do TV dostat matrošku, proč to rovnou neskloubit a pořádným netem...

Stejně nevím, jestli to s PDP vyhraju:

http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... 91&page=12

Když už mám jednou přejít z tolik milované Loewe Xelos 80cm na placku, chtělo by to něco bez kompromisů.Loewe byla na špici mezi CRT, absolutní královna a dlouhé roky jsem si jí vážil a miloval bez vyjímky. Dokonce jsem ji prodal do rodiny a koupil po cca čtyřech letech tu samou z poslední várky CRT, co sem šla z Německa. Stalo se někomu z Vás, aby po čtyřech letech koupil tu samou TV? Každý rok by se dala kupovat nová, jak to látají a látají, to je jak service packy do Windows...

CRT bylo na vrcholu a to snad 10 let a proto stačila jedna telka co byla prostě dokonalá. Bohužel 1080p do ní nedostanu a když už ji mám někomu pomalu "darovat za odvoz", chtěl bych něco co už taky stojí za to. Ale dle spousty názorů profíků a majitelů placek je to pořád nedokonalé a za obří rozlišení platíme nekvalitou zobrazení v kombinaci s vysokou spotřebou. Mrzí mě ten Pioneer, bral jsem ho jako jediný rozumný přechod k HD, ale těch 60litrů bych stejně nedal, už tak se divím že jsem to dal před lety za první Xelosku...

Teď se člověk bojí něco koupit, jelikož i když už je to 12. generace, není OK a má zas spoustu much, které musíme ignorovat a říkat si, že to už v příští generaci třeba nebude. Takhle to odkládám nejmíň druhý rok a mohl bych i další.

O důvoc víc proč nevrazit do V-čka přes 40 ale koupit něco levnějšího a za pár let to střelit za pětinu ceny. Prostě teď se nedá koupit HD placka na 10 let, současná technologie je jen přechodná a vysoce investovat je neadekvátní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...