Přejít na obsah

panasonic a DVB-C


Návštěvník peatro

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jose1

Obnovovací signál jsem po třech telefonních urgencích konečně obdržel.

Tudíž za tři dny mi konečně frčí i kódované programy. Ještě jsem pro jistotu prudil i u technika Lica. Zde jsem mimochodem narazil konečně na fundované odpovědi na moje všetečné dotazy.

Ten člověk seděl za nějakým PC a sdělil mi, že tedy i on posílá zmíněné informace na moji TV a že stojí ve frontě a na řadu dorazí za hoďku a půl. A tak se i stalo.

Mimochodem mi sdělil, že se zřejmě stalo to, že se karta a CA modul nějak "rozpároval"......potvory jedny! :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Musím se zastat stěžovatele na způsob instalace CA modulů do TV Panasonic a rovněž i karty od UPC.

Jsem čerstvým majitelem všeho zmíněného. S technikou přicházím do styku dnes a denně. Ale ze všech přiložených manuálů není zcela jasné, jak vložit kartu do modulu a modul do TV.....

Přesto, že má CA modul kódování na konektoru, lze ho tam vložit oběma směry.

Nehledě na to, že když držím podobnou věc poprvé v ruce, předpokládám, že ten CA modul tam zaleze celý...Ne čumí z televize cca 3 cm...!!!???

Naštěstí jsem nic neulomil...!

Nicméně čekám již dva dny od doručení obého na aktualizaci od UPC a kódované předplacené kanály nejedou a nejedou. Naladěné je mám, karta je načtená!!!!

Asi zvednu hlas na helplajnu....!

 

Můžu se zeptat, jestli se vám podařilo pohnout s naladěním dvb-c? Před malou chvílí jsem už vzdal všechny pokusy, i když mám ten doporučený Conax (od Lica) + kartu od UPC, nejde nic, nezachytí ani prd. Na UPC mě přesvědšoval, jak je to snadně, čili jem asi uplněj dement, mě to nejde. Zkoušel jsem i Finsko, Švédsko, jak doporučuje kde kdo. Takže takto, mám stejnou televizi a doufám v radu kterak rozběhnu dvb-c. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vena

PANASONIC VIERA TX-L42E30E

 

Mám v bytě dvě možnosti přijmu.

 

1. DVB-T ze společné antény - jede normálně, ale musel jsem vytáhnout Conax s kartou, jinak nic, není to divné?

2. UPC DVB-C a to jede přes jejich STB a scartem to táhnu do TV. Samozřejmně to díky tomu neumí HD, nemá potřebnou konektivitu, tohle mají vymyšlené dobře. 150/měsíčně jim nehodlám za dokonalejší STB dát, takže jsem volil DVB-C modul, vlastně především abych měl přístup k HD programům.

 

Takže do televize jsem nasadil koaxiál se signálem od UPC + modul s jejich kartou (Lica) a vlastně jsem ani jednou nic nenašel. Jestli tomu dobře rozumím, tak bych měl na signál od UPC, který jde do TV chytit alespoň volné programy? Nikoli na DVB-T, ale na DVB-C, je to tak? Ano, máte pravdu, když vyndám modul, naladím všechny programy, jakmile modul vrátím, konec, nejede nic!!

 

Nevím jestli to nebude vadný modul, nebo špatné spárování. Samotné umístění myslím je v pořádku, je tam cítit malý odpor, obráceně to ani nejde, navíc jsem se držel instrukcí.

 

Jsem laik, takže se přede omlouvám na vyjadřovací schopnosti.

 

Díky za reakci

Upraveno uživatelem vena
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kulombo

K tomu, abys naladil DVB-C nepotřebuješ CA modul, ten slouží k tomu, aby se ti odblokovaly kódované kanály. Takže kabel, který ti jde z UPC zásuvky (teď vede do settopboxu) zapoj přímo do TV, nastav TV na Finsko nebo Německo a spusť lazení. Pravděpodobně budeš muset ještě zadat frekvenci 170,5 MHz a ID sítě (5000 nebo 64, teď nevím) Měl bys naladit cca 15 kanálů v DVB-T, 15 v analogu a 111 nebo 112 v DVB-C

 

CA modul zasuň do TV až po nalazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vena

Takže jsem to udělal jak radíš, naladil automaticky. Našlo to cca 123 programů. Po zasunutí modulu to zmrzne, jakmile vytáhnu jede a dokola stějně. Zadal jsem Finsko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vena
Napřed by měl dát televizor do výchozího továrního nastavení a pak při volbě země postupovat jak je zde uvedeno.

 

To jsem udělal, v případě Finska mi to nabízí i regin. Předpokládám, jazyk můžu nechat český, Finština je příšerný jazyk, nedá se z toho nic vydedukovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...