Přejít na obsah

Sekani obrazu


Návštěvník valyhonda

Doporučené příspěvky

Návštěvník dave67

Každopádně se tam muselo dít i něco jinýho, protože na nových frekvencích mi některý kanály jedou podstatně hůř, než dřív. Poslední cca týden mi vše jelo, tak jsem se radoval, že změny k lepší a teď tohle. Já se tomu upgradu "sítě" v baráku asi nevyhnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problemy jsou tu v zasade dva, zaprve nove frekvence muzou byt ruseny od pozemniho vysilani DVB-T, coz ty stare byt nemohly, protoze bezely v kabelovem pasmu,

a zadruhe ty nove vyzsi frekvence precejen maji trchu vetsi utlum pri pruchodu signalu kabelem a jednotlivymy prvky, sice by to melo byt vykompenzovano naklony v rozvadecich, ale v praxi to az tak uplne vzdy fungovat nemusi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stream v DVB-T ČT1-HD je plný chyb. Při sledování to ani nějak není vidět, ale problémy jsou s nahráváním a následným přehráváním v PC. Protože na Kaon není spolehnutí (v poslední době je to tak 50:50 jestli nahraje naprogramovaný záznam) tak jsem chtěl použít PC. Dosud to všechno fungovalo, ale dnes už ne. Zkusil jsem nové ladění, mimo to, že přibyl nějaký odpad, se nic nezměnilo. V pětiminutové zkušební nahrávce je přes 50 chyb, kvůli kterým se bez opravy ten soubor nedá v ničem přehrát. Síla signálu je jako obvykle - pohybuje se od 74% do 86% (ale tak to bylo vždy) a kvalita se nehne ze 100%.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Streamu ČT1 HD nic není, taky si občas něco nahrávám. Problém je spíš v tom, že se vždycky nahrává obsah celého multiplexu, což klade nároky na samotné PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nový příspěvekod Elnc » pát, 5.4.2013, 05:51

"... Problém je spíš v tom, že se vždycky nahrává obsah celého multiplexu, ..." ???

 

To snad ne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě nikdy se mi nenahrával obsah celého multiplexu. Nahrávka je asi ztracená, po deseti hodinách opravy prošlo cca 15% a pak to spadlo. Ještě to zkusím jednou, ale naději tomu nedávám. Kaon samozřejmě nenahrával. Už mě to ani nepřekvapuje,

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Nový příspěvekod Elnc » pát, 5.4.2013, 05:51

"... Problém je spíš v tom, že se vždycky nahrává obsah celého multiplexu, ..." ???

 

To snad ne!

To snad ano, alespoň u PC karty Leadtek tomu tak je. Pokud nahrávám SD program, tak se nahraje jenom ten jeden konkrétní zvolený. Ale u HD se vždycky nahraje komplet celý mux a při reprodukci můžu vybírat jak z video, tak z audio streamů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...