Přejít na obsah

Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

DVB-T nebo DVB-C, není rozdíl. Musíš se tím prokousat... Obecně by neměl být problém, ale některé tv jsou velmi vybíravé na použitý flash disk, HDD obvykle bez problémů, ovšem ve zcela vlastním souborovém systému (nepřenosné na pc)

http://www.tvfreak.cz/forum/forumdispla ... LCD-plazma

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ludek

ZDravim , tak to je tema , ktere me docela zaujalo to PVR . Vim ze to mnoho vyrobcu nabizi , ale žádné praktické ohlasy od lidi co to realne vyuzivají nemám. Jenom stale nekde ctu - JPP , ze jsou s tim problemy

1 . HDD je ve vlastním souborovém systému (nepřenosné na pc) - to je fakt se kterym jsem smireny a ani me nevadi

2 . Funguje tak na co se divam to mohu nahravat - take chapu

3 . Funguje jen na DVB-T a ne na DVB-C - opravdu to bezproblemove funguje na DVB-C ? , samozrejme na TV ktery ma DVB-C tuner a CI slot ??

4 . Nekteri vyrobci TV jako treba SONY oznaceni PVR nepouzivaji ,ale oznacuji to Záznam USB HDD

 

Muzete prosim nekdo napsat , kdo to vyuziva ,ze to funguje bezproblemove ve spojeni s UPC DVB-C a pripadne s kterou TV .

 

Diky

Ludek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PVR = Personal Video Recorder

ad 2) bud nahravas, na co se divas (TV by musel mit 2 tunery). A nebo si nastavis nahravani kdyz nejsi doma.

 

ad 3) co jsem zkousel na Panasonicu (E30E i G30E), tak nahrava DVB-T i DVB-C (ale ne analog).

 

Jestli se to u Sony jmenuje jinak, je to mozne. Ale pokud se podivam na Sony treba v AlfaCompu, tak tam je ve vlastnostech:

Podpora PVR funkcí ano

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledej pristroje, ktere maji funkci PVR.

Ta tvoje TV by to snad mela umet po zapnuti v servisnim menu (alespon co pisou ve forech).

Jinak treba Panasonicy E30E/G30E to umi (ale bude jich vice, jenom se mi to ted nechce hledat).

To já vím, že se musím dívat po TV, které mají PVR. Jenže jsem četl, že bývá problém s nahráváním kódovaných programů z DVB/C anebo, že některé TV nahrávají jen z DVB/T a z DVB/C ne.

Jinak moje TV bohužel nepodporuje nahrávání na USB. Nikde jsem ani nenašel informaci, že by se přes servisní menu dala tato funkce zapnout. Je pravda, že nedávno vyšel FW 4 z nějakého 3.21 (co tam byl předtím), ale nepředpokládám, že by tímto získala TV možnost nahrávání na USB. Jak by se to řešilo třeba na ovladačce ? Pro okamžité spuštění nahrávání ? Pokud by jste, ale někde našli návod jak to zprovoznit, tak budu nesmíííírně vděčen !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu potvrdit, že na Samsungu UE40D7000 funguje bez problémů DVB-C a DVB-T nahrávání, obojí včetně HD kanálů. Používám k plné spokojenosti, navíc pokud trochu člověk zapátrá (samygo), tak přenos nahraných pořadů do PC není vůbec problém :D

Funguje výborně i timeshift, což člověk asi nejvíce využije, protože jinak skutečně platí - co nahrávám, na to se musím i dívat. (Nezkoušel jsem, jestli lze třeba nahrávat DVB-T a dívat se na DVB-C, protože DVB-T naladěné nemám.)

Jediné, na co si dát pozor při výběru HDD na nahrávání je jeho kompatibilita s TV. V manuálech většinou nic moc přesně nerozepisují, takže třeba já měl jedinou informaci, že by měl mít víc než 5400 otáček, což je poměrně málo informací :)

Nicméně dle zkušenosti - HDD, který je USB 3.0 zpětně kompatibilní s USB 2.0 funguje bez problémů, ovšem prozatím Samsung podporuje maximální velikost cca 750 GB (zformátováno 746 GB). Zkoušel jsem na větším HDD používat 2 oddíly, ale moc to nefunguje (mám 3TB). I když je tedy HDD větší, po zformátování v TV bude jen těch 746 GB. Takže až někdy v budoucnu zase klesne cena HDD, pořídím 750 GB.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezkoušel jsem, jestli lze třeba nahrávat DVB-T a dívat se na DVB-C, protože DVB-T naladěné nemám.

To nepujde, jeden tuner je jeden tuner.

Ale ciste teoreticky by mohlo jit nahravat a divat se na jiny kanal, ktery je ve stejnem muxu jako ten nahravany.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To můžu vyzkoušet.

 

edit: Takže u mojí TV to bohužel nelze. Jakmile člověk chce změnit kanál, tak ať je ze stejného muxu nebo ne, TV se zeptá, zda má ukončit nahrávání a přepnout nebo ne.

 

co mi osobně vadí je, že především u HD kanálů jak v PC, tak v TV jednou za čas dojde k rozkostičkování obrazu... a kvalitou signálu to není :(

kdybyste někdo věděl co s tím ...

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

PVR a timeshift aktivovane cez servisne menu s CA modulom.Samsung LEC650.Bolo by zaujimave rozlusknut problem nahravania v DVB-C a zaroven sledovat stanice v DVB-T.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...