Přejít na obsah

Seznam STB a TV pro prijem digitalni kabelove televize DVB-C


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Běžný televizor obsahuje pouze jediný tuner (ladící díl), kterým se ladí požadovaný televizní kanál ve frekvenčním pásmu od asi 40 MHZ do 1000 MHz (což např. při šířce kanálu 8 MHz představuje více jak 100 tv kanálů). Jeden televizní kanál může přenášet jeden analogový program, nebo jeden digitální multiplex obsahující několik digitálních programů a další informace (nebo jeden kanál pro download internetu).

Teprve za ladícím tunerem následuje jeden nebo více demodulátorů požadovaného příjmu, tedy pro Analog, DVB-T, nebo DVB-C, jejichž přepnutím volíme požadovaný typ demodulace a tím i příjmu. Z uvedeného zjednodušení by mělo být zřejmé, že na běžném televizoru není a nebude možný současný příjem různě modulovaných programů - televizor obsahuje vždy pouze jediný ladící díl - tuner.

 

Jinou otázkou je současné sledování/nahrávání programů v jednom multiplexu - tuner je naladěný na příslušný kanál/multiplex, je zvolený příslušný typ příjmu/demodulace QAM (DVB-T nebo DVB-C). Výběr příslušného programu z přijímaného multiplexu pak zajišťuje počítačový program uložený v televizoru (asi firmware resp. jeho část) Počítačové tv karty běžně zvládají ukládání i celého multiplexu (tedy třeba i deseti programů) současně (tedy zvládá to obslužný program). Proč to neumožňuje televizor není otázka technická, ale spíše uplatňování DRM, tedy uplatňování nátlaku různých spolků takzvaně na ochranu autorských práv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakoupil jsem tuto TV do dětského pokoje. Spolu s CA modulem od UPC funguje bez problémů - spárování po vložení modulu proběhlo cca za hodinu.Všechny programy šlapou normálně na zemi "Česko", i EPG v pořádku. Vzhledem k poměrně dlouhému kabelu od zásuvky (cca 27m) původně nešly MUXy 6,7 a 9. Po přidání celkem obyčejného aktivního rozbočovače vše O.K.

Obraz je celkem dle očekávání - HD super, SD uspokojivé, analog otřes.

Je to celkem dobrá volba, pokud chcete levnou TV na UPC a nepotřebujete vychytávky typu DLNA a internetu - to se dá nahradit USB HDD, flashkou nebo NTB připojeným přes HDMI.

Možná to někomu pomůže při výběru.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZDravim , tak to je tema , ktere me docela zaujalo to PVR . Vim ze to mnoho vyrobcu nabizi , ale žádné praktické ohlasy od lidi co to realne vyuzivají nemám. Jenom stale nekde ctu - JPP , ze jsou s tim problemy

1 . HDD je ve vlastním souborovém systému (nepřenosné na pc) - to je fakt se kterym jsem smireny a ani me nevadi

2 . Funguje tak na co se divam to mohu nahravat - take chapu

3 . Funguje jen na DVB-T a ne na DVB-C - opravdu to bezproblemove funguje na DVB-C ? , samozrejme na TV ktery ma DVB-C tuner a CI slot ??

4 . Nekteri vyrobci TV jako treba SONY oznaceni PVR nepouzivaji ,ale oznacuji to Záznam USB HDD

 

Muzete prosim nekdo napsat , kdo to vyuziva ,ze to funguje bezproblemove ve spojeni s UPC DVB-C a pripadne s kterou TV .

 

Diky

Ludek

 

Mám LG 42LV5500 (firmware 05.10.05), nastavené na Českú republiku - pri nastavení Slovensko PVR nefunguje. Nahrávanie z DVB-C (UPC) + CAM modul funkčné i pri vypnutej TV (ostatné ako u iných TV: 1 tuner = nahrávaš čo pozeráš)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník zelva72

Tak jsem teď taky řešil převod Ca modulu od kamaráda, který odešel od UPC a z UPC mi napsali, že "Je možné aby jste si odkoupil ca modul a my Vám k němu zapůjčili kódovací karty. Je ale potřeba aby Váš přítel poslal žádost o převedení modulu ze své neaktivní smlouvy na vaši.

V této žádosti je třeba uvést číslo smlouvy ze kterého se bude modul převádět a č. smlouvy na který se bude převádět. Dále je potřeba uvést sériové číslo modulu o který se jedná."

 

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Kodl

Prosím admina o zařazení set-top boxu TechniSat TechniStar K1 do seznamu kompatibilních zařízení.

Jedná se o kabelový HD set-top box, který je "PVR-ready" (umí nahrávat na připojený USB disk)

Provozuji jej doma v síti UPC od poloviny února 2012. Provoz bez problémů. CA modul sice mám ještě ten původní-neplusový (koupený od LICA v r. 2008), ale set-top box má slot "CI+", takže by v něm měly fungovat i ty nové CA moduly, které prodává UPC i LICA od začátku roku 2012. Pro jistotu však funkcionalitu s novějším CI+ modulem prověřím.

Podrobnou recenzi připravuji. Vyjde zhruba za týden. Hned po zveřejnění sem doplním na ní odkaz.

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
... Pro jistotu však funkcionalitu s novějším CI+ modulem prověřím ...

Ověřeno, s novým CI+ modulem zakoupeným v eshopu od LICA v únoru 2012 TechniStar K1 funguje.

Zároveň potvrzuji, že s tímto novým modulem funguje i moje stará TV Sony KDL-32D3000, která nemá CI+ slot, takže zřejmě tvrzení o tom (z jiného vlákna), že LICA do modulu dává software, který zajišťuje kompatibilitu modulu i s CI (neplusovými) sloty je pravdivé. Modul, který dodává UPC nemám možnost ověřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz nemas moznost overit modul od UPC, tak neni duvod konstatovat, ze tvrzeni Licy je pravdive.

 

Oficialne jsou moduly s CI+ zpetne kompatbilni s CI sloty bez pluska,

az na TV karty od Technisatu a nejaky ten STB zatim zadny problem s kompatibilitou nebyl.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zelva72
Ano jde to, dokonce je i mozne prevest modul i s kartou, akorat operatori s tim zatim nemaji zkusenosti, takze to chvily trva.

 

Tak mohu potvrdit úspěšné dokončení převodu CA modulu. Kamarád od UPC odešel a CA modul mu zbyl, tak jsem ho za nějaký peníz od něj odkoupil. Je potřeba, aby ten od koho jste CA modul koupili napsal žádost o převod z jeho smlouvy (i u neaktivní nutno vypsat číslo smlouvy) na vaši smlouvu. Pak musíte napsat žádost o zapůjčení dekódovací karty a spárování. Dal jsem to do jedné obálky a poslal na UPC.

Nejprve mi poslali dopis, že vyhověli mé žádosti a zařízení převedli na moji smlouvu, ale neposlali mi tu kartu. Tak jsem to urgoval přes kontaktní formulář na stránkách UPC. Do týdne karta přišla v doporučeném dopisu.

Jak jsem to strčil do televize, nic nejelo - jen volné programy. Nechejte to puštěné na nějakém programu co jede volně, ona se za chvilku chytne. Píšou do 2 hodin, mně to trvalo 10 minut.

Celý proces trval cca 3 týdny, dávají si načas. Jak je to zpoplatněné nevím, možná si něco naúčtují do příštího vyúčtování. Myslím, že je v ceníku poplatek 200 Kč. Když budu chtít zapůjčený STB vrátit, jak postupovat? Má někdo zkušenosti? Já si totiž myslím, že zpoplatnění modemu i u nás starých zákazníků je jen první krok a druhý krok bude zpoplatnění STB i u starých smluv STARTER a STANDARD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...