Přejít na obsah

TZ: UPC odstartovala řádné TV vysílání ve vysokém rozlišení


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

Díky "ona" a Jirkovi za update HD situace... :P

Po tom všem tady co tu bylo napsáno jsem si udělal takovej menší výtah toho všeho...:

Očekávám:

- Kvalita HD kanálů bude bezchybná

- Kvalita SD kanálů bude lepší než s původním STB (CV5000), kde bylo připojení analogové

- STB bude reagovat rychleji

- Výjde nový firmware příští měsíc

- Příští měsíc přibude aspon 1 HD kanál

 

Bojím se:

- STB se bude zasekávat

- Obraz bude kostičkovat

 

No, už jen 3 dny a budu vidět sám, ale tak, je to premiéra služby a STB, tak bych se divil, kdyby byl bezchybný

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

2 Anonymní: Nevím to jistě, ale myslím si, že to STB přepočítává. Jestli se pletu, tak mě někdo opravte. Myslím si že jo, protože to na televizi stále píše (ikdyž je přepnuto na SD program) vstup HDMI1 (1080i).

 

2 Jack_6428: S těma dvěma posledními body u očekávám - to nevím, jestli to bude hned příští měsíc (možná že jo), ale myslím si, že se určitě dočkáme. Dlouho to snad trvat nebude.

Kostičkování se neboj, teda zatím mi to nekostičkovalo, jen se zasekl obraz.

Určitě dej vědět, až ho budeš mít.

Upraveno uživatelem onak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Anonymní: Nevím to jistě, ale myslím si, že to STB přepočítává. Jestli se pletu, tak mě někdo opravte. Myslím si že jo, protože to na televizi stále píše (ikdyž je přepnuto na SD program) vstup HDMI1 (1080i).

 

 

dik za info, ostatne zitra uvidim sam, jen nemam rad prekvapeni tak se ptam do predu :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...kde bylo připojení analogové

To jsem nějak nepochopil, jaké analogové připojení u CV-5000????

 

zrejme mysli vylouceni DA a nasledne AD konverze, ja se hlavne tesim (krome tech HD kanalu) na ten rychlejsi STB, protoze u CV-5000 je to na rozslapani dalkace a vyhozeni STB z okna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Tak dneska se objevil jinej problém. STB najednou začne být pomalejší (třeba když jsem vlezl do menu, tak se jen velice pomalu v menu pohyboval, atd.), třeba nepřepne na žádný program, ačkoli na obrazovce naskočí, že přenul, ale obraz běží stále z předchozího sledovaného kanálu a ukazuje kvalitu signálu i úroveň nějak divně. Buď jsou oboje dvoje (kvalita i úroveň) nízké, třeba 6 %, pak oba dva vyskočí nahoru na normál, poté klesne třeba jen kvalita, pak zase jen úroveň, atd. Nepomohlo ani několikeré vypnutí a zapnutí, ani vytažení ze zásuvky. Poté po zapnutí už ani nenačetl EPG, ani čas, jen se zobrazoval obraz daného kanálu, obraz byl stále stejný, nebylo znát žádných úbytků na kvalitě. Poté pomohlo až vypnutí STB a vytažení Conax karty a opětovné vložení.

 

Zkusil jsem tedy zapojit hned za HDTV STB (když ještě ukazoval tyto podivné hodnoty) ten starý CV-5000 a zapnul ho na jiné TV, a tam se problém nekonal. U CV-5000 CINX iL ukazoval stále hodnoty v normálu, vůbec takto nekolísaly. Z čehož usuzuji, že to v kabelu nebude, ale problém bude buď uvnitř STB nebo v jeho softwaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska se objevil jinej problém. STB najednou začne být pomalejší (třeba když jsem vlezl do menu, tak se jen velice pomalu v menu pohyboval, atd.), třeba nepřepne na žádný program, ačkoli na obrazovce naskočí, že přenul, ale obraz běží stále z předchozího sledovaného kanálu a ukazuje kvalitu signálu i úroveň nějak divně. Buď jsou oboje dvoje (kvalita i úroveň) nízké, třeba 6 %, pak oba dva vyskočí nahoru na normál, poté klesne třeba jen kvalita, pak zase jen úroveň, atd. Nepomohlo ani několikeré vypnutí a zapnutí, ani vytažení ze zásuvky. Poté po zapnutí už ani nenačetl EPG, ani čas, jen se zobrazoval obraz daného kanálu, obraz byl stále stejný, nebylo znát žádných úbytků na kvalitě. Poté pomohlo až vypnutí STB a vytažení Conax karty a opětovné vložení.

 

Zkusil jsem tedy zapojit hned za HDTV STB (když ještě ukazoval tyto podivné hodnoty) ten starý CV-5000 a zapnul ho na jiné TV, a tam se problém nekonal. U CV-5000 CINX iL ukazoval stále hodnoty v normálu, vůbec takto nekolísaly. Z čehož usuzuji, že to v kabelu nebude, ale problém bude buď uvnitř STB nebo v jeho softwaru.

 

hm, to sem teda zvědav zda-li dopadnu stejně :P Měli by na novým fw zamakat :lol:

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka

To ona :

 

Lépe bych to nepopsal, vyčerpávající, mně občas dělá totéž, ale nemusel jsem vypínat a vytahovat kartu.Mám i zkušenost, že přepnu na jiný kanál, box ukazuje, že přepnul, ale je černo, musím se vrátit a znovu a pak jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už ho mám také a hned můžu potvrdit problém, který popsal ona . . . zajímavé je, že verze sw. je nějak 0.94 s datem 11/2007, obvyklé je číslovat první veřejný release jako 1.0

 

Jinak jsem spokojený s rychlostí STB což je celkem důležité hledisko.

SD kanály jsou přepočítány do 1080i ne moc kvalitně a subjektivně je kvalita obrazu horší než u DVB-T tuneru co je v TV.

HD vysílání trpí tím co asi všechny ostatní kanály vysílané UPC a to relativně vysokou kompresí. Sice nejsou vidět klasické kostičky jak u MPEG2 komprese, ale některé detaily se díky kompresy ztratí, celkově je ovšem obraz daleko lepší než u jakéhokoliv SD kanálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...