Přejít na obsah

TZ: UPC odstartovala řádné TV vysílání ve vysokém rozlišení


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

Děkuji za upozornění rozlišení mého TV. Nejlepší rozlišení to rozhodně není, ale nejhorší také ne. Pohrál jsem si s nastavením vstupu HDMI (ostrost, redukce šumu atd...bylo tam tovární nastavení) a obraz se rapidně zlepšil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pavel
Tak jsem se pokusil sepsat chyby CV-7000HD, doplnil jsem je i o nějaké klady. Pokud někdo ještě něco najdete, ať už chyby nebo klady, tak je sem doplňte.

 

- STB se značně zpomalí (při listování EPG, opožděné reakce na ovladač...

 

V EPG je další chyba - pokud je popis pořadu delší, pak je useknutý třeba v půli slova. Pokud byl programátor rozumný, udělal to alespoň stylem _kopiruj_max(kam, popis, min(delka_vyhrazene_pameti-1, delka_textu)), ale vzhledem k problemum si myslim, ze tam zadna kontrola neni a dochazi ke klasickem preteceni bufferu. Výsledkem je pak v lepším případě zpomalení při listování, občas úplné zamrznutí ovládání.

 

- Občas se nevypne při nahrávání s časovačem, jednou už se mi sám zapnul (o půlnoci :-))

 

- Velké problémy byly se zprovozněním všech kanálů. Dva dny nejely placené (není přístup), rozjely se teprve po opakovaném zaslání obnovovacího signálu a několika restartech. Prý se to občas stává.

 

- HD kanály to s jejich nastavením nenašlo vůbec. Po tom, co jsem si na internetu našel správný bitrate (od UPC se zákazník nic nedozví) se sice druhý den objevila zpráva, že nalezl nový multiplex, ale po odsouhlasení instalace jen zamrzlo ovládání. Teprve po sérii restartů a proladění se STB konečně vzpamatoval a kanály našel.

 

Ostatní chyby už napsali jiní, takže je nebudu opakovat. Doufejme, že Handan brzy vydá opravu firmware, pak bude STB se svým komponentním / HDMI připojením velký krok dopředu, oproti staré CV-5000. Verze software 0.99 zatím připomíná ze všeho nejvíc betaverzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

No podle mě to taky určitě není finální verze firmware, už jenom podle toho číslování. No doufám, že si to tu z UPC někdo čte, aby věděli na Handanu co opravit za chyby v SW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník andy

setkal jsem se s problémem při připojení lcd přes hdmi, po nějaké chvíli vypadne zvuk na lcd, nepomohlo změnit hdmi, přenastavit hdmi lcd, jedině pomůže přepnout lcd na analog a zpět na hdmi, neví někdo co stím, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mel neco podobneho, zkusil jsem jen kabel otočit a jede to, mozna mas chybu v konektoru (spinavej, studenak) ja zkousel s nim hybat, ale je divny ze sam nenaskoci, musel sem vzdy stb vypnout a zapnout. Zkus , treba to pomuze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník andy

zkusil jsem otočit hdmi kabel, je pravda, že se choval jinak, od známého jsem si půjčil kabely hdmi high speed, cena 800 a 1800, musím konstatovat, že proti kabelu hdmi od upc kvalita obrazu o 200 % lepší, musel jsem stáhnout nastavení barev na lcd, kabel od upc je v cenovérelaci 300. Je opravdu pravda, že záleží na kvalitě kabelu hdmi. Problém se zvukem se již opakuje je jednou na zapnutí, potom drží, budu ještě experimentovat přes velikonoce, dám zprávu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Dneska mi to zase asi třikrát začalo cukat - trhaný obraz, všiml jsem si toho na Nově, Primě a HBO- stačí když se STB vypne a zapne a už to nedělá.

 

Jinak dneska se mi taky stalo, že najednou STB jakoby na nic nereaguje - on tedy reagoval - programy normálně přepínal, ale nezobrazoval informace o programu a prostě všechny ty různý tabulky, co tam jsou :D . Jenom se mi zobrazovalo menu. Potom jsem ještě zkusil zmáčknout EPG a to se STB vypnul a zapnul a už to zase šlo - taky asi dvakrát jsem si toho dneska všiml.

 

Jo a ještě se mi dneska během sledování na HBO takto sám z ničeho nic vypnul a zapnul.

Doufám, že už brzy vyjde nový SW, který tyto problémy odstraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bude Nova HD na UPC? Třeba dnes dávali filmek Madagaskar v HD, paráda, jen mi díky tomu že pokusné vysílání vysílá malým výkonem vypadával zvuk. Takže když už Nova dělá HD, tak by byla škoda nedostat ho k zákazníkům UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...