Přejít na obsah

TZ: UPC odstartovala řádné TV vysílání ve vysokém rozlišení


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

Návštěvník onak

Jj máš pravdu je bez zvuku. Koukal jsem, že se ve výběru jazykové stopy zobrazilo místo eng (myslím, že tam je fra), ale pokud to máš přes HDMI nebo digitální optiku, tak přepni na AC3 a už to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Asi před hodinkou jsem si všiml, že už zvuk nachvíli šel, ale pak tam začalo šumět a praskat, ale když se přepne na to AC3, tak to normálně funguje (nemusíš mít reciever, ale stačí mít propojenou televizi se set-top-boxem kabelem HDMI). Možná, že už ten zvuk teď funguje, nekoukal jsem se.

 

A jinak co myslíš tím "převodem" na 16:9?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zachytil jsem jenom kousek, myslím reklamy nebo upoutávky těsně před 19 hod - obraz ořezaný ze všech stran (chybějící hlavy postav a ořezané texty).. Na vysvětlenou, zatím si nehodlám pořizovat HD STB, chytám to pouze ze sportu pomocí tuneru v PC a v době výpadků kódovaní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voom HD (pátek)> "Němá" francouzská stopa opět nahrazena funkční anglickou (stereo, AC3 byla údajně OK).

Právě (asi 10:45) sleduji pořad Smart Travels. V polocelku má hovořící postava uříznutou hlavu!!!

Řekl bych, že pořad 16:9, 1920x1088 vyrábějí z oříznutím horní a spodní části obazu 4:3 na 16:9 a přepočtem na HD rozlišení . Rozlišení nedokážu posoudit, ale ten ořez je zvrhlost!!! Distributorem je zřejmě Telenor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Fr@nk

Tak jsem si domů přitáhnul plazmu Panasonic TH-42PX80E a ihned kontaktoval UPC a objednal Box CV-7000HD. Předtím jsem měl asi týden CV-5000. Je fakt, že jakmile jsem zapnul plazmu přes původní box CV 5000 tak jsem byl lehce zdešen "kvalitou" obrazu. Až jsem začal přemýšlet ak manželce vysvětlím, že investice 28.000 do plazmy byla nutná, když náš původní CRT Thomson měl obraz sice menší ale tak nějak hezčí.

No naštěstí tahle TV opravdu reaguje hodně na nastavení obrazu, (ostrost, jas, redukce šumu apod.) Pak už byl obraz fakt koukatelný a i manželka byla spokojená a velikost obrazu si pochvalovala.

Zrovna dneska mi tedy z UPV přivezli box VC 7000 HD. Byl jsem hodně zvědavej na výsledek a mohu říci, že po shlédnutí několika vteřin NG HD jsem byl unešen. I u ostatních programů jsem pozoroval zlepšení, i když už ne tak dramatické.

Bohužel má tento Box mouchy, které se u mě projevují dosti častým " aktualizace prosím čekejte. Místo kostičkování černá plocha, kdy TV reaguje přepínáním aspect ratia. Po pár vteřinách se obraz obnoví. Nějakým pro mě záhadným způsobem u HBO HD je obraz 4:3, i když info hlásí 16:9 a dálkové ovl. na změnu režimu nereaguje. Rovněž mi nejde u HBO ( HD SD) zvuk. VH1 je rovněž bez zvuku.

Na UPC mi řekli, že aktualizace firmwaru probíhá online, že by tyto problémy měli ustát. Tak jsem zvědavej. Doufám, že v dohledné době UPC zahrně do své nabídky přístroj, který bude obsahovat jak příjem HD signálu tak i možnost záznam na HDD včetně USB vstupu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fr@nk

Aktuálně jsem vyřešil problém se zvukem. Jka tady už někdo poznamenal stačilo jít na výběr audio stop na dálce boxu a ...zvuk opět jde :-). HBO HD už jde v obraze 16:9 tak jak má. Nevím co se stalo, ale už to jde. Zas proběhla nějaká aktualizace po které mi to napíše, že mám zkontrolovat smart kartu. Po přepnutí na jinej kanál a zpět je problém pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...