Přejít na obsah

TZ: UPC odstartovala řádné TV vysílání ve vysokém rozlišení


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

tak jsem ten svůj problem konzultoval s autorizovaným technikem Panasoniku a ten mi sdělil, že pokud dochází ke stejným problémům na všech vstupech HDMI tak je vyloučené aby byla vada v TV, že to spíš vypadá na nekompatibilitu obou přístrojů tzn. STB a plazmy, že by se to mohlo vyřešit aktualizacemi FM. Vzhledem k tomu, že se vada objevuje hodně sporadicky to vidím,že asi vydržím zda se to časem nezlepší. Dík moc za postřehy a rady. Drahý HDMI kabel taky zatím kupovat nebudu.

 

for. Jack_6428

 

podle Vaší reakce to vypadá, že víte o čem to je. Měl jste nebo máte podobný problém?

 

No, je to prostě celková "zaostalost" STB. Ten STB ma HDMI a jako hardware neni uvnitr spatnej, ale u Handanů je obecně známo, že dělaj neplechu. Ted je otázka, zda-li po upgradu firmware všechny problémy zmizí. Teoreticky by měli, jelikož přechod z CV-5000 na 6000 a poté na 7000 udělal krok kupředu, reakce a celková kvalita se zlepšila, avšak, firmware na CV-7000 je pouze z listopadu loňského roku 2007, čili, to bude ten problém. Půl roku starý fw udělá svoje, zvlást pokud to je Handan..časem budou na výběr i jiné STB od jiné značky, ale do té doby nezbyde než čekat...Z 99% nový firmware vše opraví, otázkou je ale kdy se tak stane. UPC si na spěch moc nedává, když teprve ted aktualizovali web o sekci HDTV. Já jsem rád, že jste si zavolal do Panasonicu a že jste si TV nechal, pač by to byla škoda...co se týče toho HDMI kabelu co UPC dodává, tak podle mě je kvalita dostačující..nevím, jestli by o litr dražší kabel udělal znatelnej rozdíl, ale jsou mnohem horší HDMi kabely...určitě nejdřív vyzkoušet než koupíte, abyste nevyhodil pak peníze za lepší obraz v řádu 5%...mám podobnou TV jako Vy, jen o něco novější..a zatím jsem až na záseky STB a EPG spokojen...ale chtěl bych ještě dalších aspon 20 kanálů a taky novej fw, pak bude vše OK..

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokorny - kdyz chces sledovat hd kanaly v kvalite hd tedy vyssim rozliseni jak 576 tak to musis propojit hdmi - vsechny ostatni propojeni ti pojedou ale jen v sd rozliseni takze vyznam vysokeho rozliseni zanikne protoze pres komponentni i kompozitni pripojeni dostavas rozliseni jak pres scart- akorat pres komponentni je to 576p coz je stabylnejsi obraz- takze kdyz nemas hdmi tak obraz stejny jak s jinym sd prijimacem- tvoje jedinna vyhoda ze se ti zobrazi hd kanaly ale v nizkem rozliseni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten kabel hdmi u prijimace asi moc kvalitni nebude ja jsem k prijimaci nechal zapojeny muj stary z dvd ten je trikrat silnejsi jak ta jejich tkanicka- dvd moc nesleduji tak jsem ho soup zatim tam ale urcite koupim lepsi i k nemu protoze se mi moc nelibi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem jim dneska ten kepl poslal postou zpatky.porad se zasekaval,kdyz jsem zacal nahravat film,v pulce probehla aktualizace a podobne srandicky,Voom tv je k nekoukani jelikoz je to porad to samy a za 150 KC me mutzou leda ..... tak me pani z UPC volala at jim to poslu do Nymburku a je konec Az zlepsi nabidku a vychytaji mouchy at pridou znova,ale tenhle paskvil za 150 ani nahodou.a verim ze kdyby to udelal kazdej donutilo by je to jednat,jedinec je nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zaslal dotaz jak do Novy tak do UPC ohledně Nova HD a nikdo zřejmě nemá zájem dostat kvalitnější vysílání k diváku. Nova se neobtěžovala odpovědět a UPC tu část dotazu, která byla o Nova HD úplně ignorovala.

Jen pro ilustraci jak vypadá Nova HD z DVB-T, foceno sice shit kompaktem, ale představu to snad dá

43704295ak9.jpg

13930835fp0.jpg

16582696po4.jpg

44178420lz6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes opet davali na hbohd hd film nepremozitelny - zkusil jsem chvili koukat a obraz je (perfektni - v ramci moznosti) - skoro jak z br - ani jsem nepozoroval zadnou kompresi jak u programu vom hd pri koncertu cyndi lauper - ale dnes u tohoto filmu dochazelo pravidelne tak po 2. minutovych casovych usecich k pulvterinovym zamrzum obrazu a obcas i k rozpadu do kosticek -pri zapnuti ukazatele urovne signalu ukazuje stabilni 89% a kvalitu 98% - takze problem bude asi v distribuci signalu mezi satelitem a prijimacim zarizenim upc - minule jsem tento jev nepozoroval ani pri filmu dvere dokoran - u prepocitavanych filmu se tyto zaseky take neobjevovaly - doufam ze brzy dojde k doladeni tohoto dobre se rozjizdejiciho vysilani - zatim jsem s kanalem hbohd docela SPOKOJEN coz se neda rici o ostatnich sd signalech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze problem se zamrzem u hbo hd se projevuje i u jinych filmu - normal hbo jede bez zaseku takze problem je asi na satelitu - poruchu jsem pozoroval jen dnes - snad to odstrani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...