Přejít na obsah

TZ: UPC odstartovala řádné TV vysílání ve vysokém rozlišení


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

Návštěvník onak

K tomu PIN kódu, co musíš namačkat po 23. hodině na Viasat Explorer, tak si v menu podmíněný přístup změn věkové omezení na pouze dospělé.

Upraveno uživatelem onak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Ke kvalitě: Těžko říct, jestli se to zhoršilo. Podle mě záleží na tom, jak je který pořad natočený, některé jsou na tom s kvalitou lépe, jiné jsou třeba horší. Kvalita mi tedy připadá stejná jako dříve.

 

A k STB: Takové velké problémy s ním nemám. Občas se sekne obraz, ale není to tak časté. Problémy, které jsem zaznamenal jsem napsal o několik příspěvků výše. Tyto problémy se ale také nevyskytují stále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se pokusil sepsat chyby CV-7000HD, doplnil jsem je i o nějaké klady. Pokud někdo ještě něco najdete, ať už chyby nebo klady, tak je sem doplňte.

 

- STB se někdy sám restartuje – sám se vypne a následně zapne.

 

 

 

Mě se sice sám nerestartuje, ale někdy se mi přes noc sám zapne, naprosto náhodně někdy to udělá někdy ne a časovačem to není.

Jinak můžu potvrdit ostatní zápory.

 

Kvalita obrazu je dobrá, přepočet na 1080i sice není nejkvalitnější (jsou na něm zblízka vidět horizontální linie, zvláště na logu stanice, ale z dálky vypadá subjektivně více ostře. HD kanály jsou nejlepší, samozřejmě to že je to komprimované je poznat hlavně z větší blízkosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Tak se možná v květnu dočkáme dalšího HD kanálu: Erosport HD, a další skvělá zpráva budou vysílány i jejich SD rozlišení v 16:9. Jen doufám, že se takto rozhodne spousta dalších televizních programů, i filmových a dokumentárních a začnou konečně vysílat v 16:9.

 

http://www.digizone.cz/aktuality/eurosp ... -hd-verzi/

 

Jinak dále pevně věřím, že se dalších HD programů nedočkáme skutečně až toho 25. května, ale že UPC přidá do nabídky nějaké další HD programy dříve. Například Filmbox HD, Nova HD, až bude tak určitě HBO HD, dále třeba Discovery HD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vandor :

 

Jsem rád, že mohu porovnat kvalitu s někým, kdo má stejný typ plazmy jako já. Jak jsem zde již psal v minulosti, tak mám dojem, že obraz přes HDMI není takový, jak jsem si představoval. Měl jsem HD box asi mezi prvními a nechtěl jsem hned od začátku proti němu mít připomínky. Nicméně s odstupem času mohu konstatovat, že buď mám HD box porouchaný, nebo je to prostě jeho vlastnost z výroby a on není technicky na výši.

 

Mohu jen potvrdit postřehy Vandora, které jsem částečně také získal, protože jsem měl možnost průběžně sledovat TV vysílání cca 14 dní v kuse od rána do večera, neb jsem byl v PN.

 

Skutečně i u mně je obraz neostrý( subjektivně), nepozoruji rozdíl mezo 576i, 720p nebo 1080i, paradoxně se mně jeví výstup 576i nejlepší na SD. Přitom jsem zakoupil i kabel Profigold a .. žádná změna. Jako laik se mohu domnívat, že potíž může být v obvodu, který má na starosti deinterlacing ?

 

 

... teda nechci vám do toho kecat, ale není ta neostrost u HD kanálů způsobená spíš nízkým rozlišením té plazmy, přece jen 1024x768 asi není úplně to nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se možná v květnu dočkáme dalšího HD kanálu: Erosport HD, a další skvělá zpráva budou vysílány i jejich SD rozlišení v 16:9. Jen doufám, že se takto rozhodne spousta dalších televizních programů, i filmových a dokumentárních a začnou konečně vysílat v 16:9.

 

http://www.digizone.cz/aktuality/eurosp ... -hd-verzi/

 

Jinak dále pevně věřím, že se dalších HD programů nedočkáme skutečně až toho 25. května, ale že UPC přidá do nabídky nějaké další HD programy dříve. Například Filmbox HD, Nova HD, až bude tak určitě HBO HD, dále třeba Discovery HD.

 

už aby to bylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

... teda nechci vám do toho kecat, ale není ta neostrost u HD kanálů způsobená spíš nízkým rozlišením té plazmy, přece jen 1024x768 asi není úplně to nejlepší.

 

No to tím určitě nebude. Přeci jenom totiž SD kanály na tomto rozlišení vypadají o hodně lépe než na obrazovce s rozlišením 1920x1080. Nemusí se přepočítávat do tak vysokého rozlišení.

 

HD kanály se zase přepočtou do nižšího rozlišení, přičemž není taková ztráta kvality, a HD obraz vypadá podobně dobře, jako na obrazovce s vyšším rozlišením. Detaily u HD jsou vidět v obou případech.

 

Neostrost je jen u určitých pořádů, záleží na tom, jak je pořad natočen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka

Mám dotaz :

 

Nepozorujete "cukání" obrazu na Voom HD, nevím jak to lépe popsat. Ukazatele síly a kvality signálu se ale nemění. NG HD je ok.

 

Díky.

 

P.S. ve svém příspěvku, který komentoval Anonymní jsem proti HD neměl připomínek.Jedině přivítám nové HD programy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

No to cukání pozoruju i na SD programech, hlavně na Nově, snad i na Primě a na HBO myslím, že taky jsem si toho všiml, nejsem si teď jistý.

 

Jinak cukání přestane když se STB vypne a znovu zapne, nebo po nějaké době samo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

P.S. ve svém příspěvku, který komentoval Anonymní jsem proti HD neměl připomínek.Jedině přivítám nové HD programy.

 

tak to soráč, někdo tady psal že nepozoruje rozdíl mezi SD a HD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...