Přejít na obsah

TZ: UPC odstartovala řádné TV vysílání ve vysokém rozlišení


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

ahoj, mam dotazek

 

myslite si ze bude moci bejt zapojenej komponent(nebo v horsim pripade scart) zaroven s HDMI aby bylo mozne nahravat ? pripadne zkousel toto nekdo ?(a idealne zkousel nekdo nahravat HD ?) je mi jasne ze ma pristroj jeden tuner a nahrava jen to co sleduju, spis mi jde o to jestli v tom neni nejaka technicka prekazka, napriklad ze se po zapojeni HDMI odpoji vsechny ostatni vystupy........nejsem v tomhle zrovna moc sbehlej tak se radeji chci ujistit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odpovim si alespon castecne sam, podle manualu se zda ze nahravaci funkce nijak nesabotujou, takze alespon HDMI a SCART vystupy predpokladam ze pojedou najednou, co se HDMI a komponentu tyce, tady to asi stejne neni realny, protoze ani nevim jak takovej komponent do PC dostat, alespon ne nijak levne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli jste taky zaznamenali u HDTV STB, že se někdy začne obraz tak jakoby trhat. Nevím, jak bych to přesněji popsal, prostě je někdy obraz trhanej. Už jsem si toho všiml dřív. Dneska to třeba začalo z ničeho nic dělat tak před pár minutama při Ulici.

Jestli se tento problém vyskytuje i u CV-5000 jsem si nevšiml.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Tak jsem se pokusil sepsat chyby CV-7000HD, doplnil jsem je i o nějaké klady. Pokud někdo ještě něco najdete, ať už chyby nebo klady, tak je sem doplňte.

 

Zápory STB CV-7000HD (chyby)

- STB se značně zpomalí (při listování EPG, opožděné reakce na ovladač, při vstupu do menu je zpomalený, atd.) a začne ukazovat hodnoty kvality a úrovně signálu velmi nízké. (Hodnoty velmi kolísají až třeba na 5 %.) Občas při této závadě po vstupu do menu a následného výstupu z menu se nezobrazí žádný kanál. Tento problém se vyskytuje hlavně při zapnutí STB na HD kanálu, poté nelze přepnout na jiný kanál, ačkoliv na STB svítí číslo kanálu, na který přepnete, ale obraz běží stále z HD kanálu, na kterém jste STB zapnuli. Kolísání ukazatelů hodnoty signálu občas nastane

i při sledování běžného SD kanálu.

 

- Nelze vyvolat nabídku pro přečtení zprávy od kabelového operátora. Na základním STB CV-5000 šlo tuto nabídku vyvolat zmáčknutím bílého tlačítka s otazníkem. STB CV-7000HD na toto tlačítko při sledování programu nereaguje.

 

- Obraz se občas začne trhat. Po několika minutách trhání obrazu přestane. Při tomto problému se úroveň a kvalita signálu pohybuje v normálních hodnotách.

 

- STB se někdy sám restartuje – sám se vypne a následně zapne.

 

- STB nereaguje na zmáčknutí tlačítka „Multivideo“.

 

 

Klady STB CV-7000HD

- Obraz ve vysokém rozlišení – tzn. vysoká kvalita kanálů, velké detaily obrazu, apod.

 

- STB je rychlejší než původní CV-5000. Rychleji načítá EPG, možno skoro ihned přepínat programy, menší prodleva při přepínání programů, lepší a rychlejší reakce na ovladač, atd.

 

- Digitální výstup obrazu i zvuku (HDMI) a Dolby Digital (optický).

 

- Pěkný vzhled – kombinace stříbrné a černé lesklé.

 

- Lepší uspořádání vstupů a výstupů na zadní straně STB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

od pondělka 3/3/2008 mi na mou žádost vyměnili technici UPC STB Handan cv 5000 za Handan cv 7000 HD. Jaké bylo mé zděšení, že obrazově se nový STB, byť HD, ani náhodou neblíží tomu starému, který jsem měl k TV připojen přes SCART. Vlastním TV Panasonic 42PX70e a nový STB mám připojen přes HDMI. Přepočet na 720 i není prakticky znát.Obraz je mdlý, barvy pastelové, kontury neostré, jsou vidět barevné artefakty (zrní to), řekl bych, že analog je ostřejší než to co jde z digitálu nyní. Zkoušel jsem dát jiný kabel, ale výsledek se o moc nezlepšil. Obraz s předchozím STB jsem měl daleko detailnější a ostřejší.

Nemáte někdo podobné zkušenosti? Z praxe vím, že se mi zlepšil obraz u Handanu 5000 cca po týdnu provozu. Ale dle všech reakcí vidím, že jste měli obraz ostrý okamžitě. Programy HD jsou koukatelné, ale do detailnosti to má daleko. Jsou čistější, bez zrnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka

To Vandor :

 

Jsem rád, že mohu porovnat kvalitu s někým, kdo má stejný typ plazmy jako já. Jak jsem zde již psal v minulosti, tak mám dojem, že obraz přes HDMI není takový, jak jsem si představoval. Měl jsem HD box asi mezi prvními a nechtěl jsem hned od začátku proti němu mít připomínky. Nicméně s odstupem času mohu konstatovat, že buď mám HD box porouchaný, nebo je to prostě jeho vlastnost z výroby a on není technicky na výši.

 

Mohu jen potvrdit postřehy Vandora, které jsem částečně také získal, protože jsem měl možnost průběžně sledovat TV vysílání cca 14 dní v kuse od rána do večera, neb jsem byl v PN.

 

Skutečně i u mně je obraz neostrý( subjektivně), nepozoruji rozdíl mezo 576i, 720p nebo 1080i, paradoxně se mně jeví výstup 576i nejlepší na SD. Přitom jsem zakoupil i kabel Profigold a .. žádná změna. Jako laik se mohu domnívat, že potíž může být v obvodu, který má na starosti deinterlacing ?

 

Naopak jsem zkusil propojit HD box scartem kde je S video výstup s DVD rekordérem a signál jsem " prohnal" přes kabely YUV do televize a hned jsem byl spokojenější, nevím jak to popsat, ale černá byla černější, modrá ... atd. Subjektivně se zlepšil i kontrast a zejména zmiňovaná ostrost. Podotýkám, že u televize jsem zkoušel mnoho variant obrazu.

 

Nyní přemýšlím vyzkoušet jiný set top box, kdyby se osvědčil, tak se jen modlím, aby již konečně byl k dispozici CAM modul. Jedná se o HD box Vantage HD 7100C a nejlepší je, že k němu můžete připojit harddisk přes USB nebo SATA a nahraje vám i HD vysílání. Pro zájemce je to www.vantage-digital.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Je jasné, že když zadáte výstup 576i, tak obraz SD programů bude nejlepší, protože se nebudou přepočítávat do vyššího rozlišení.

 

Ale rozhodně nemohu potvrdit to, že obraz na původním STB CV-5000 by byl lepší. Na HD programech je rozhodně znatelný rozdíl mezi SD a HD. Samozřejmě záleží na tom jaký pořad je zrovna vysílán, některé pořady jsou horší některé o hodně lepší. Kdyby takto vysílali všechny stanice byl bych velmi spokojen. Samozřejmě, že HD obraz např. z BlueRaye by byl o hodně lepší, ale od televize to zase tak nelze očekávat. To ať si pustíte i jiný HD kanál například ze satelitu, tak bude v podobné kvalitě jako na kabelovce. Podle mě jsou HD programy šířeny ve velmi dobré kvalitě. S některými SD programy to je horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka

Jasně že 576i bude nejvhodnější na SD, ale jen jsem tím chtěl naznačit svůj názor, že Panasonic asi lépe zvládá deinterlacing než HD box, protože musí přepočítat vstupní signál, k HD zatím nemám připomínek, starý STB nemohu porovnat, protože jsem jel na CRT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam stejnou tv a stejny problem.Po deseti dnech kdy vypli demo kanaly jako HBO a podobne se rapidne zhorsila kvalita zejmena na VOOM tv.Po celych deset dni byl obraz naprosto bez chyby,vse krasne jasne ostre,ale po vypnuti bonusu jako mavnutim se obraz zmenil a pri prepinani nepozmate rozdil mezi sd kanalem a hd.je vse stejne.dale se rano probouzim,stb zapnuta,stale se behem koukani seka,mrzne obraz,nebo se sama restartuje a to vzdy v nejlepsim a zejmena to rada dela ke konci filmu.Dale nemuzu zmenit pin kod,po zmene me stale plati puvodni a porad musim po 23 hod,pri prepinani u viasat mackat kod jak debil.za techto podminek v pondeli volam at si proto prijdou a radsi pockam pul roku nez tomu vychytaji mouchy.Ttohle za 150 ani nahodou.Starej stb se taky sekal,ale tenhle HD to je teda vec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...