Přejít na obsah

TZ: UPC odstartovala řádné TV vysílání ve vysokém rozlišení


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

Návštěvník Katoda

Společnost UPC Česká republika dnes zahajuje řádné digitální televizní vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV - High Definition Television) a to hned dvou televizních stanic – National Geographic HD a Voom HD. Na příští měsíce pak plánuje zařazení dalších. Pronájem příslušného přijímacího zařízení stojí 150 Kč měsíčně včetně DPH.

 

National Geographic HD je anglická verze National Geographic Channel v HD rozlišení. Vysílá od 9.00 hod do 2.00 hod ráno příštího dne, anglicky, stereo a v systému Dolby Digital.Voom HD nabízí vybrané filmy, seriály, dokumenty, sportovní a hudební pořady a pořady ze světa zábavy. Vysílá rovněž 24 hodin denně, v angličtině, stereo a v systému Dolby Digital.

 

Obě televizní stanice jsou součástí základní nabídky STANDARD a automaticky jsou zahrnuty i ve vyšší nabídce SUPREME. Sledovat je lze pouze pomocí HD boxu, který UPC zákazníkům zapůjčuje za pravidelný příplatek 150 Kč měsíčně ke zvolené službě digitální kabelové televize.

 

„Po mnoha různých proklamacích a více či méně experimentálních pokusech různých subjektů to je právě UPC, kdo přichází jako první v České republice s řádnou a celodenní nabídkou HD vysílání. A rozhodně neskončíme pouze u dvou výše uvedených televizních stanic. V našem hledáčku máme řadu dalších – počínaje filmovými a konče sportovními. Zvláštní zájem máme o ty, které budou schopny nabídnout v HD kvalitě nejlepší sportovní podniky tohoto roku: fotbalový šampionát Euro 2008 a letní olympijské hry, říká u této příležitosti Václav Bartoň, generální ředitel UPC a dodává: „zákazníci UPC se mají na co těšit. Rozlišení televizního obrazu ve formátu HDTV je téměř pětkrát vyšší, než je současný standard digitálního vysílání, což znamená, že výsledný televizní obraz má mnohem prokreslenější detaily a intenzivnější barvy.“

 

Zákazník UPC bude potřebovat k příjmu programů v HD kvalitě digitální kabelový přijímač od UPC a vhodný televizní přijímač s rozlišením min. 1280x720 a HDMI vstupem.

 

František Malina

tiskový mluvčí a ředitel PR

13.2.2008

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud byl pan ředitel PR Malina pravdivě informován (viz pravá vs. levá ruka) a UPC dnes skutečně zahajuje HDTV, tak kde? (ve které síti), jaké jsou parametry (frekvence, modulace, symbolová rychlost, typ komprese). Ani v jednom současném muxu není informace o dalším streamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Když je tato informace vydána jako tisková zpráva, tak je zcela jistě pravdivá a skutečná. HDTV je určitě dostupné ve všech lokalitách tam, kde je dostupná digitální kabelová televize.

 

Ten HD multiplex by mě taky docela zajímal. Sice mi bude k ničemu, protože na obyčejným STB mi tyto programy nepůjdou. Ale stejně by mě tyto hodnoty multiplexu zajímaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

No, já bych pravdivost TZ raději ponecal bez komentáře. Respektive víme už, že tisková zpráva může být platná jen pár dní, aby vzápětí byla vydaná jiná, která ji naprosto popře. Ale to nechme...

 

Mě by taky HD docela zajímalo a pořídil si ho, jenže je dost smůla, že tenhle HD STB je jen jednotunerový. Já už klopím 150,- Kč měsíčně za DVR a dalších 150,- Kč se mi už dávat nechce. Takže v současné době raději upřednostím možnost koukání na jeden program a možnost uložení si jiného (nebo jiných) programu na hard disk. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby místo těchto dvou STB byl jeden kombinovaný, ale na to si bohužel budeme muset asi ještě nějaký ten pátek počkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Jen aby kombinovaný STB nestál 300 Kč měsíčně. :lol:

 

Kdepak, dokud neumožní UPC používání vlastních přístrojů, tak si můžou celý digitál nechat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona: Každý multiplex obsahuje celou řadu informací pro běžného abonenta zbyteřných, mimo jiných i seznam všech dalších mulrtiplexů s parametry (ale nemusí-nejsem si jistý) příslušného providera. Do této chvíle jsem nic nenašel (Karneval, CableStar, TransEdit).

Katoda: Co by UPC dělal s těmi DVR, kdyby nabídl STB s MPEG2&4 s HD? Osobně preferuji PC, možnosti jsou s jakýmkoli STB nesrovnatelné!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mag_cz

To jako vite urcite, ze DVR (ten s tim 160 GB HD) neumi prehravat MP4 (doufam, je to format, ve kterym bude HD vysilani)? :shock: Jinymi slovy ze na tomto pristroji HD vysilani nepujde a bude treba jeste neco dalsiho? :oops:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
To jako vite urcite, ze DVR (ten s tim 160 GB HD) neumi prehravat MP4 (doufam, je to format, ve kterym bude HD vysilani)? :shock: Jinymi slovy ze na tomto pristroji HD vysilani nepujde a bude treba jeste neco dalsiho? :oops:

 

Opravdu neumí. Umí pouze MPEG2. Nemá ani HDMI výstup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, ze jak si clovek cuchne k HD, tak se mu nechce vracet zpatky do normalu. Prijimal jsem na DVB-T HD tuneru Tvixe pokusne vysilani Novy a CT v HD a temer to naplnovalo me predstavy i kdyz to nebylo cisty HD. Jenze ted jsem v uplne stejne situaci jako Katoda. Kvuli dvoum programum v anglictine si porizovat dalsi STB za 150,- Kc mesicne nebudu a budu jen doufat, ze se jednou vyloupne takovy STB, ktery mi bude vyhovovat, cemuz tedy moc neverim ... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mag_cz
To jako vite urcite, ze DVR (ten s tim 160 GB HD) neumi prehravat MP4 (doufam, je to format, ve kterym bude HD vysilani)? :shock: Jinymi slovy ze na tomto pristroji HD vysilani nepujde a bude treba jeste neco dalsiho? :oops:

 

Opravdu neumí. Umí pouze MPEG2. Nemá ani HDMI výstup.

 

No tak to teda pekne dekuju za odpoved :cry: .. To snad ani neni mozny, ze tohle udelaji. Jak muze nekdo vyjet s novym DVR, zaroven vydat TZ, ze zacinaji vysilat v HD a vysledek je, ze ten supernovy DVR nema HD rozsireni... To mi hlava nebere... :?::!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...