Přejít na obsah

Kvalita dig. vysílání.


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Prostě, když mám zapojenej analog do TV antenním vstupem, tak je tam vidět logo stanic a pohybující se obraz. Takže jsem analog odpojil, ale je tam vidět i to zrnění a přes obraz jdou čáry jako kyž se tam plete signál.. Není to katastrofa, ale je to nepříjemný a u digitálu sem si představoval pěknej obraz. Na CVBS sem to zkoušel přepnout, ale neni to o moc lepší akorát to trochu kostičkuje. Kamoš mě říkal, že to jsou špatný obvody v Tv a nedá se s tím nic dělat. Když sem měl v scartu video, tak mě to ale tak nedělalo. Mám asi 5 let starou TV Samsung jen s jedním scartem a ten je hned vedle antenního vstupu. Druhou televizi máme zn.ELIN, jde o hodně starej kousek a tam je obraz v pohodě. Ale asi to není na staré obrazovce tak vidět.

 

Nevíte jak je to s tou AXN Sci-fi, jsou dobrý seriály? Na podzim na chatu na idnes říkal pan malina snad něco, že jednají ale o no stále nic. To je jak s AXN. tam UPC trvalo přes 3 roky než ho tam dali! Hudebních, dokumentarních a sportovních stanic je dost, ale programy jako AXN je málo, zvláš´t při té hrůze na Nově ap.(samá česká telonovela).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Je to pravděpodobně tou starší televizí. Měl jsem obdobný problém se starou tv Sony, taky pouze s jedním scartem. Taky mi digitál rušil analog. Pomohlo mi, když jsem prohodil scarty na STB, tzn. že z televize jsem scart nezapojil do tv-scartu na set-top boxu, ale vedle do scartu pro video. Pak už se mi signály nemíchaly.

Pokud jde o to zrnění a čáry přes obraz, tak to jsem měl jen při zapnutém STB a to i třeba jen v pohotovostním režimu. Zmizelo mi teprve při úplném vypnutí set-top boxu. Taky jsem nad tím dlouho dumal, čím to a pak pomohlo to, co tady mnozí neradí slyší a zlobí se, když jim to někdo radí. :) Prostě jsem vyměnil kabel od zásuvky do STB. Taky jsem to zprvu odmítal, že je to tím, ale opravdu bylo. S novým kabelem zrnění na analogu při puštěném STB zmizelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník robo

Co se tyce duchu pridam i ja sve info. Video mam propojene scartem, dvd prehravac je propojenej take s tv scartem. Kdyz jsem si zapnul DVD tak jsem videl v obraze, pri tmavych scenach, zleva doprava pochodujici obraz nejake tv.Kdyz jsem vytahnul konektor z antenni zasuvky tak byl klid. To me dost stvalo. A nekde jsem nasel informaci ze staci oddelat jeden pin ve scartu. Tak jsem o odsrihl. A obraz je bez duchu tv. Delal to ten pin na scartce. Nejsem ted u toho tak nevim ktery pin jsem odsrihl. Ale mohlo by to pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes večer, ani ťuk, hlásí to zakodované kanály. Jak jste na tom vy? Nepomohlo nic, ani vytažení ze zásuvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

mám ten samej problém, že se analog z televize dostává zpět do digitálu. Problém v televizi zcela jistě není. Je problém boxu a plného scartu, kterým televize posílá analog do boxu a v něm to maj blbě odstíněný takže ten to zase namícha zpět po digitálu do telky a to tam běhá. Jediné rozumné řešení je stříhnout ve scartu zpětněj kanal do TV (loopback).

 

Jenom si pamatovat ten zprávnej pin.

 

PIN Euro AV 1 signál Euro AV 2 Úroveň a impedance

1 Zvukový výstup R Zvukový výstup R 0,5 Vef / 1kOhm

2 Zvukový vstup R Zvukový vstup R 0,5 Vef / 10kOhm

3 Zvukový výstup L Zvukový výstup L 0,5 Vef / 1kOhm

4 Zem zvuk Zem zvuk

5 Zem B Zem B

6 Zvukový vstup L Zvukový vstup L 0,5 Vef / 1kOhm

7 Vstup B 0,7 Vef / 75Ohm

8 Vstup přep.sig.TV-Monitor. Vstup přep.sig.TV-Monitor Log.0/log.1=0až+2V(+9,5až+12V) a větší nebo rovno 10 kOhm

Vstup pro změnu rozměru 4:3/16:9 Vstup pro změnu rozměru 4:3/16:9 (0až2V)/(+4,5až+7V) a je větší nebo rovno10kOhm

9 Zem G Zem G

10 Nezapojený Nezapojený

11 Vstup G 0,7 Všš / 75Ohm

12 Nezapojený Nezapojený

13 Zem R

14 Zem

15 Vstup R 0,7 Všš / 75Ohm

16 Vstup pro prep.sig.R,G,B Log.0/log1=(0až+0,4V)/(1až+3V) 75Ohm

17 Zem videosignálu Zem videosignálu

18 Zem přepínací signál

19 Výstup videosignálu Výstup videosignálu 1Všš / 75Ohm

20 Vstup videosignálu Vstup videosignálu 1Všš / 75Ohm

21 Zem stínění

 

Takže na straně u televize střihnout, (lépe odpojit a zaizolovat pin19), piny 1 a

3, je zvukový výstup a ten by taky neškodilo vyřadit (přece jenom je to krám - settop)

Samozřejmě upravy jsou na vlastní nebezpečí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

V poslední době se mi stává, že se obraz rozčtverečkuje a zastaví. Pak se dává zpět dohromady cca 20-25 sekund. Nejdřív sem si myslel, že k tomu dochází pouze při záznamu na DVD rekordér, ale pak sem viděl tento problém i při přímém sledování (to se mi ulevilo, že to není problém rekordéru). V době, kdy je obraz 'zamrzlý' je úroveň signálu standartních 70-72% a jeho kvalita 99%, a ani na chvíli neklesne, takže problém v úrovni signálu to nebude.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejný problém. Na několik sekund rozpadlý obraz i zvuk, úroveň i kvalita signálu neklesne. A začalo se to dít až zhruba poslední dva týdny. Taky si s tím nevím rady ...

Okres: Teplice, lokalita Dubí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...