Přejít na obsah

Odstoupeni od smlouvy


Návštěvník carodejdobrodej

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Patri_k, nepochybně to bude asi nějaká chyba, nikoli však na mé straně účastnické zásuvky. Beru to logicky:

1. www.upc.cz jsou oficiální webové stránky firmy UPC, odkaz (nejen ve smyslu webové adresy) na server http://speedtest.dkm.cz/ je na oficiálním webu UPC, je tedy pro mě jako běžného zákazníka UPC také oficiální a tedy i směrodatný...

2. Problém uploadu na server http://speedtest.dkm.cz/ se projevuje dlouhodobě u mých čtyř (4) pc s W10 a zřejmě jen u mých pc. Soudím podle téměř nulové odezvy na přímý dotaz položený před časem na tomto fóru.

3. Po několika víceméně nepřípadných odpovědích mi operátor technické podpory odpověděl, viz odkaz, "bohužel se jedná o problém se samotnou stránkou, která upload někdy nevykresluje. Předali jsme požadavek na správci serveru pro napravení tyto chyby. Prozatím můžete zkusit změřit rychlost přes stránku speedtest.net. Pod tlačítkem GO zvolte server na Brno UPC CZ. ..."   

4. Uplynulo více jak půl roku bez odezvy ze strany UPC, je to důvod k odstoupení od smlouvy z mé strany, případně k žalobě na UPC a vymáhání náhrady za neposkytnutou službu ? Pro běžného (hloupého) zákazníka platí stále bod 1 !

 

Vyskytly se přechodné problémy s vložením příspěvku...

@sodekczTo měla být především ilustrace paradoxního přístupu UPC, ale budiž.... Z uvedených důvodů jsem nucen se domnívat, že problém uploadu (pouze na zmíněný server) na mé přípojce je způsoben záměrnou nebo nevědomou chybou v konfiguraci modemu či nejbližšího CMTS. Nejsem si jistý, ale u modemu Cisco 3212 jsem problém nepozoroval, až po jeho náhradě Connect Boxem Compal, o jehož instalaci jsem požádal z důvodů mé domnělé potřeby standardu 802.11 ac, který router WD nemá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami , Retiree napsal:

Problém uploadu na server http://speedtest.dkm.cz/ se projevuje dlouhodobě u mých čtyř (4) pc s W10

Jaký používáš prohlížeč? Já to zkoušel v Opeře a tam to funguje, ale v Edge to nefunguje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

@Marek-26 nepochopil....

@tomus Na všech testovaných pc pouze Edge, neměl jsem a stále nemám důvod používat jiný prohlížeč (ač to asi mnozí nepochopí), trefil jsi hlavičku na hřebík. Kupodivu pod IE11 to chodí.... Takže můj technický problém díky Tomusovi je asi vyřešen, škoda, že jeho minulá odpověď (před cca 1/2 rokem) byla poněkud stručnější.

Základní problém, přístup UPC, však zůstává. Předpokládal jsem správně, že se jedná o problém systémový, nikoli však na zařízeních UPC, za což se pracovníkům UPC v osobě Marek-26 omlouvám 😁

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mirek.pansky@gmail.com

"VOP UPC 2018:

§ 4.9. Kapacita

Aby nedocházelo k přetížení kapacity sítě, můžeme stanovit povolený objem přenesených dat pro jednotlivé Služby v určitém období. Pokud povolený objem přenesených dat překročíte, můžeme omezit rychlost přenosu u Vámi užívané Služby do konce určeného období."

Výše zmíněná citace všeobecných podmínek UPC za 1.

Za 2. nikde jsem nenašel kde je ten "povolený objem přenesených" dat a kde je to "určené období".

Za 3. jak chcete aby fungoval vynález 21. století na technologii 19. století?!! Koaxiální kabel vymysleli v roce 1880. Rádio vymyslel Tesla až o 15 let později!!!

Takže ten koaxiál vymýšleli pro úplně něco primitivnějšího než je rádio a teď do toho rvou internet na TV?!! A ještě na jeden kabel s omezenou kapacitou 150Mbs naroubujou až 10 účástníků!

Marné také není přečíst si studiji vysokého učení technického v Brně o koaxiálních kabelech, OPTIKA AŽ DO BYTU VÍTĚZÍ NA CELÉ ČÁŘE!!!

https://cs.wikipedia.org/wiki/Koaxi%C3%A1ln%C3%AD_kabel

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hour , mirek.pansky@gmail.com napsal:

... Takže ten koaxiál vymýšleli pro úplně něco primitivnějšího než je rádio a teď do toho rvou internet na TV?!! A ještě na jeden kabel s omezenou kapacitou 150Mbs naroubujou až 10 účástníků! ...

A kde jste pochytil tuto udivující informaci?

Jak tedy může UPC nabízet rychlosti 300 / 500 Mbps. které funguje?

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami , mirek.pansky@gmail.com napsal:

§ 4.9. Kapacita

Aby nedocházelo k přetížení kapacity sítě, můžeme stanovit povolený objem přenesených dat pro jednotlivé Služby v určitém období. Pokud povolený objem přenesených dat překročíte, můžeme omezit rychlost přenosu u Vámi užívané Služby do konce určeného období."

Tohle tam má UPC spíš pro sichr, ale v praxi se to ne aplikuje,

co se týká rychlostí přenosu na koaxiálním kabelu tak si nastuduj něco o technologii Docsis 3.0, kterou aktuálně UPC používá.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mirek.pansky@gmail.com
před 20 minutami , retron napsal:

koax je proti té zvonkohře, na které frčí Cetin kosmická technologie 🤪

Koax je možná proti zvonkovému drátu lepší, ale do kosmu bych si radši vzal optický kabel!!!

PODA internet 250/80mbs mi běží 376 na 129Mbs !!! Tomu říkám dodržování rychlosti a ne jako u UPC kde mi 150Mbs věčně běhalo na 60-70Mbs v horším případě na 600 Kbs!!!

A to navíc za stejnou cenu jako u UPC !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...