Přejít na obsah

Výměna modemu


Návštěvník pista

Doporučené příspěvky

Návštěvník arne

Mě také přišel e-mail od UPC, že mám starý modem, který mně bude vyměněn za novější a cituji "Rádi bychom Vás ujistili, že tato výměna je zcela bezplatná a nemá žádný dopad na Vaše smluvní závazky". V současnosti mám v pronájmu Technicolor TC7200, který jsem dostal výměnou za UBEE před dvěma léty, doposud platím cenu pronájmu za modem bez WiFi 50 Kč.

Smysl výměny mně nebyl jasný, proto jsem se na něj dotazoval a obdržel jsem následující odpověď "prosíme o prověření, zda se zpráva o nutnosti výměny modemu týká Vaší smlouvy č. xxxxxxxx? Zde je veden standardní typ Wi-Fi modemu v pronájmu, který není nutné měnit". Zaslal jsem následující odpověď V současné době mám k dispozici modem TECHNICOLOR TC7200 u kterého nevyužívám Wi-Fi, pro připojení využívám vlastní router Netgear R6250.", načež jsem obdržel odpověď odjiného operátora "na Vaší smlouvě evidujeme starší modem. Zařízení, které Vám bude dodáno je od nás nejnovější s tím, že se snažíme, aby toto zařízení využívalo co nejvíce našich zákazníků."

Nyní čekám, kdy se se mně ozve technik, který má provést výměnu a jaký modem mně nabídne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý guláš. Levá neví, co dělá pravá. Z toho by se jeden zvencnul. Někdo nařídil měnit, tak mění za každou cenu. Rozkaz zněl jasně ...

 

(díky za uvedení poplatků na správnou míru, netušil jsem ...)

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

No dyk jsem to psal, co je pravy duvod plosne vymeny hlava-nehlava...

A muzeme se jeste dohadovat o dalsich duvodech jako snaha zbavit se hromady kramu, nakoupenych kdysi po kontejnerech... aby, az se materska firma zepta na ucelnost techto vynalozenych nakladu a kolik se jich stale nevyuzitych vali ve skladu, se pod odpovednymi manazery nezakejvala zidle... apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/21/2018 at 10:03 AM, tramin napsal:

Akorát teď jsem si všimnul,že nyní mám hodnoty Power Level plusové,kdežto při předchozích dvou scanech byly mínusové.Znamená to něco?

modem 3.jpg

Signál na downstreamu narostl o 4 dBmV, což je spíše dobře, pokud je v rozmezí od -12 do +12, ta je to v pořádku, ale kolísat by to moc nemělo,  raději to občas sleduj.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník zka

Taky mě odešel zdroj k CISCO modemu  - nahradil jsem jej 1A univerzálním  - nastavil na kolečku 12V (maximum, co to umí)  nasadil vhodný konektor ze sady a kupodivu to jelo - a od té doby jede stále už pár let 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kuko61
On 9/21/2018 at 7:26 AM, ritchi said:

"Povinna nutna vymena starsieho ubee evw 3226 za novsi compal ch7465lg"...uz niekolko tyzdnov zneprijemnuju zivot mailami,telefonatmi.Parametre modemov viacmenej tie iste a ja som s ubee spokojny.Maju moznost vypnutia,ako sa vyhrazaju,pokial nesuhlasim s vymenou?V arogantnosti by tato fa mohla davat skolenia...nasrat.

Predpokladám, že si to už poriešil 🙂 Mne sa síce nikto vypnutím nevyhrážal., ale volal mi technik, že na kedy sa môžeme dohodnúť na výmenu modemu.
Tak som mu povedal, že Compal som už mal a že to bolo zariadenie od UPC, s ktorým som mal za celú dobu čo som u nich najviac problémov. A že som šťastný, že mi ho po pol roku trápenia vymenili za uBee a nad výmenou by som uvažoval, iba ak by mi mal prestať ísť internet. Po tomto technik povedal, že "potom teda nič" 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Kontrolní otázka, na kterou jsem nenašel odpověď a toto vlákno se mi jeví jako vhodné - když koupím modem, který byl používaný v síti UPC z druhé ruky, musím někam volat, aby mi fungoval, nebo prostě vyměním za stávající a jedu? Předem díky za odpověď!

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...