Přejít na obsah

Nucená výměna modemu


Návštěvník HonzaCZ

Doporučené příspěvky

Návštěvník HonzaCZ

Zdravím,

Dnes mi přišel mail od UPC, že mi nutně potřebují vyměnit modem, abych měl lepší rychlost, lepší wifi, lepší všechno, z čehož ani jedno nepotřebuji. Už jsem tedy odpovídal na mail, ale přecijen tady se mi to zdá trochu technicky pokročilejší, tak se ptám.

Mám pronajatý EPC3925 v bridge mode, za ním svůj vlastní router a wifi řešení. V pohodě dosahuji deklarovaných rychlostí tarifu. Nic mě netrápí, nic nepadá, vše stabilní. Nutně potřebuji mít veřejnou IPv4, ideálně přímo na ifacu mého routeru.

Má výměna nějaký konkrétní důvod? Je to kvůli IPv6 a DS-lite? Ideální modem pro mě by byl opravdu pouze modem, bez čehokoliv, co by kecalo do L3... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta výměna bude z toho důvodu že tento modem umí v router módu maximální rychlost 150 Mb a ty uvádíš že máš rychlost 300 Mb, v Bridge módu ale modem těch 300 v pohodě udělá. Místo něj dostaneš pravděpodobně modem Compal, který jsi přepneš do módu Bridge a budeš fungovat stejně jako s původním modemem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Presne tak... taky jsem mel donedavna Cisco EPC3208, na vsechny ty "uzasne" sluzby UPC ala videoteka a podobne hovadiny zvysoka kaslu a nepotrebuju je, takze kdyz mi byl v podstate vnucen Compal, ta prvni a jedina vec, co jsem s nim udelal, bylo prepnuti do bridge modu a dal provozuju vsechno jako driv... vcetne puvodni IP adresy ('bo ta je pridelena az memu routeru za bridgem), takze pohoda.
A navic muzu opravdu dosahnout vyssich rychlosti nez s puvodnim modemem... protoze tarif 300+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skor vzdy to bol pri EPC3208/12 vadny napajaci adapter (15V/1,5A) ako samotny modem.. celkom spolahlivy je aj Technicolor 7200 (v2) v bridge mode - ten obsahuje poslednu verziu Broadcom chipsetu s fullband capture tunerom (t.j. jednotlive DOCSIS kanaly nemusia nasledovat po sebe.. to je podmienka starsich tunerov v EPC3208/12/3925).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně vzato, pokud je modem v majetku UPC, tak jej mohou z provoznich důvodů vyměnit kdykoli pokud je to bez dodatečných nákladů pro mě.
Pokud se vśak výměnou změni např cena pronájmu, musím se změnou souhlasit ..

Tohle by ale asi mohl upřesnil nějaký právně vzdělaný diskutující

Odesláno z mého MT pomocí Tapatalk

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník conektivity

HONZA - nemen modem určite, mode bridge  tu rýchlosť zvládne pokiaľ zariadenie nie je poruchové nutiť na silu nemožu,  takže v klude si ho ponechaj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...