Přejít na obsah

Zrušení internetu, ponechání kabelové televize


Doporučené příspěvky

  • Centrum péče

@janmichaelvincentPěkné odpoledne, modem v tomto případě můžete po ukončení internetu odpojit, nebudete ho potřebovat. To by bylo v případě ponechání boxů, a to pro zpětné zhlédnutí nebo videotéku a další funkce. CA moduly tyto možnosti nemají a potřebné údaji si získají z naší zásuvky.  Nulový datový tarif se týká pouze systémového nastavení služeb. 

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

@Veronika - Vodafone Tak, on tam nějaký internet navedený je, když ho potenciálně využívá set-top-box na doplňkové funkce. Čili to je vlastně připojení v ceně TV služby. Zajímá mě, jestli to s modemem reálně může fungovat, nebo je to zablokované. Tady je pak samozřejmě otázka, jakou rychlostí a jestli se to vyplatí vzhledem k tomu, že cena za TV je vyšší, když ji nekombinuji s dalšími službami. Ale i tak mě zajímá tento teoretický případ.

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@janmichaelvincentPokud pevný internet ukončíte, tak vám zůstane pouze služba Vodafone TV a internet tak nebudete moct využívat, protože tato služba nebude již v systému aktivní. Z vaší zprávy jsem pochopila, že máte právě zájem o ukončení kabelového internetu a ponechání pouze Vodafone TV s CA moduly...

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně počítej s tím, že jakmile ukončíš internet, tak se modem odepne ze tvého účtu a pokud je odkoupený, tak v budoucnu již nepůjde u Vodafone znovu použít, takže ho pak můžeš tak akorát hodit do elektroodpadu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)
před 5 hodinami, Veronika - Vodafone napsal:

@janmichaelvincentPokud pevný internet ukončíte, tak vám zůstane pouze služba Vodafone TV a internet tak nebudete moct využívat, protože tato služba nebude již v systému aktivní. Z vaší zprávy jsem pochopila, že máte právě zájem o ukončení kabelového internetu a ponechání pouze Vodafone TV s CA moduly...

Mně jde především o to, jak to doopravdy technicky funguje. Vy píšete každou chvíli trochu něco jiného.

Zkusme jinak. Kdybych měl např. dříve odkoupený modem, který doteď používám k připojení na internet, pak si ještě k CA modulům přiobjednal set-top-box, následně zrušil internet, museli byste mi reálně nechat funkční připojení (ten tzv. nulový tarif), aby mi set-top-box plně fungoval. Já bych se potom rozhodl set-top-box vrátit, protože nechci platit za pronájem.

Otázka: Jakmile set-top-box vrátím, co se stane s "nulovým" tarifem internetu? Modem mám stále vlastní. Deaktivujete mi ho?

před 10 hodinami, Ondra - Vodafone napsal:

Pokud rušíte internet a ponecháváte si kabelovou TV, tak systémově stále zůstane aktivní základní "nulový" datový tarif, který se využívá v případě, že máte set-top box (pro zpětné sledování a další doplňkové funkce). Pokud máte pouze CA modul, tak modem vrátíte, ale systémově tam stále ten nulový datový tarif bude. 

Toto se dá interpretovat tak, že nulový tarif je funkční i bez set-top-boxu, jenom není využívaný. Proto jsem se doptával na ten případ s vlasním modemem. Vlastní modem mi zůstane, proto jsou jen dvě možnosti, co se může stát. Buď mi ten nulový tarif reálně bude fungovat, nebo nebude, protože mi záměrně deaktivujete modem.

 

Neboli kdybych si pak chtěl set-top-box pořídit dodatečně, budu si k tomu muset začít pronajímat ještě nějaký nový modem, jelikož ten můj původní jste mi jednou odpojili a už ho nebudete chtít přípojit (je to Cisco pouze s podporou DOCSIS 3.0).

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to pochopil tak, že už se nedostává k TV ten původní net 50/3 a tzv. nulový tarif je jen pro komunikaci se servery Vodafone kvůli TV. tz. ostatní stránky nedostaneš. Prostě servisní připojení k netu.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sparrow To tu zatím nikdo explicitně nepotvrdil ani nevyvrátil. Takovéto krajní případy samozřejmě nejsou časté, ale očekával bych, že budou někde oficiálně popsané. Takhle se na to musí každý znovu ptát na zákaznické lince. Jestli dostanu jednoznačné vyjádření zde na fóru, budu to považovat za úspěch.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tohle ti nestačí? https://www.techforum.cz/topic/62674-zrušení-internetu-ponechání-kabelové-televize/?do=findComment&comment=470474 

Ondra píše to samé co já. 

"Pokud rušíte internet a ponecháváte si kabelovou TV, tak systémově stále zůstane aktivní základní "nulový" datový tarif, který se využívá v případě, že máte set-top box (pro zpětné sledování a další doplňkové funkce). Pokud máte pouze CA modul, tak modem vrátíte, ale systémově tam stále ten nulový datový tarif bude. "

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SparrowPrávě že ne. 🙂 Tarif se využívá v případě, že mám set-top box, to je jasné. Nicméně nevyužitý nemusí znamenat nefunkční. Zvlášť v případě, kdy mám modem v osobním vlastnictví, který nevracím. Nefunkční by to bylo až ve chvíli, kdy by došlo explicitně k deaktivaci. Což si nejsem jistý, jestli je ten případ.

"Systémově tam nulový tarif bude", může znamenat více věcí. Buď je to stále navedený internet akorát bez odpovídajícího zařízení, nebo se vyloženě vypíná/zapíná podle toho, jestli zrovna zákazník má pronajatý box.

Jak jsem už zmínil, pokud by se modem vyloženě deaktivoval (odebíral ze systému), mělo by to ten vedlejší efekt, že starý Cisco modem už znovu nepřipojím, pokud si někdy vzpomenu, že bych set-top box chtěl. Takže v tomhle by bylo fajn mít jasno.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...