Přejít na obsah

Zkušenosti s připojením vlastního modemu


Doporučené příspěvky

Vodafone si nenahrava hovory operatorov so zakaznikmi? To predsa robi kazda vacsia firma.. prave pre taketo pripady, ked stoji tvrdenie zakaznika voci operatorovi/pracovnikovi firmy. Pravdu povediac ani sa necudujem, ze pani ci slecna mala v tom hokej a slubila nieco, co nemala ci nebola pravda.

Vedel by som rozpravat historky o tom, co narozpravala helpdesk Vodafone DE, ked zacalo byt mozne (aspon na papieri a vynutene routerfreiheit zakonom) pripojit vlastne DOCSIS zariadenie pred 6-7 rokmi..

Kupovat taketo zariadenie z druhej ruky bez podpory je velky risk (nehovoriac o tom, že DOCSIS 3.1 zariadenie nikto nepredava na ceskom bazosi ci allegre a ak ano,  urcite je nevratene) .. oficialne s podporou sa da kupit vylucne iba AVM Fritzbox. Aj na helpdesku Vodafone DE treba povedat (a obcas aj klamat), ze idem pripojit vlastny AVM DOCSIS router (hoci v skutocnosti to je Technicolor alebo Arris modem), inak to hned zamietnu. Sice first line helpdesk nevie zo S/N ci MAC adresy povedat, ci to je AVM alebo nieco ine, ale aj tak 🙂

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 1
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč by měl být problém kupovat modem na bazoši, koupil jsem jich tak několik a nikdy nebyl problém, Compal týden před migrací, je tedy fakt, že jsem si to ověřil na infolince. Pochopil bych, že nelze kupovat cokoliv, ale nemožnost připojit zařízení, které původní firma sama prodávala je absurdní. A když pořád běží Technicolory a Ubee tak asi s Compalem kromě Pumy takový problém nebude. A pokud někomu připojili Fritz! boxe tak at se ozve, to by mě zajímalo.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ověřovat modem přes telefon je poněkud mimo (to někdo operátorům diktuje výrobní číslo?). Prostě napíši dotaz na VF, jestli modem XYZ lze zprovoznit a pokud přijde kladná odpověď, tak mám něco v ruce a ne jenom jakási tvrzení o údajném hovoru. Ten si pochopitelně lze také nahrát a osobně to dělám přesně jako Sparrow, kdy po hlášce z automatu, že je hovor nahráván (monitorován) jenom stroze sdělím, že si hovor taktéž nahrávám. Záznam celého hovoru pak dokazuje, že jak já, tak i operátor jsme vzájemně byli o nahrávání informováni :D
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...