Přejít na obsah

Měsíční spotřeba dat


paffko

Doporučené příspěvky

 Tak jako jednorázově to jde, VF samozřejmě nějaká ta data má, jak jinak by mohla sledovat zneužívání služby a v případě potřeby dodat zákonem stanovená data státu. Ale programovat propojení, udržovat ta data ještě vedle atd. zase znamená nějaké ty náklady na vývoj a údržbu a podobně. A pro těch pár lidí, kteří by to občas pro zvědavost chtěli vědět se to prostě nevyplatí.

Já mám třeba cca 400-600GB přenesených dat měsíčně.

 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@paffkoPěkné ráno, pokud vás informace k přeneseným datům zajímají, napište nám případně přes kontaktní formulář https://tam.je/forum, zjistíme vám je za zúčtovací období. Jak jsem zjistila u vývojářů, s těmito údaji v Můj Vodafone nepočítají.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem na to u UPC občas koukal (spíš tak pro zjímavost).

Protože to Vodafone už nemá, tak si dělám statistiku na routeru (Turris, čili odrůda OpenWRT) a měsíčně mi to dělá kolem 200 GB.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • STB Kaon K-B3000HDCO, Compal CH7465VF
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 6. 2023 v 6:40, Veronika - Vodafone napsal:

@paffkoPěkné ráno, pokud vás informace k přeneseným datům zajímají, napište nám případně přes kontaktní formulář https://tam.je/forum, zjistíme vám je za zúčtovací období. Jak jsem zjistila u vývojářů, s těmito údaji v Můj Vodafone nepočítají.

Děkuji, Veroniko, za info. Určitě se na kolegy obrátím. Zajímá mě to přinejmenším poslední zúčtovací období,  s ohledem na datovou optimalizaci mého datového tarifu. Jinak škoda, že je složité tento přehled o spotřebě dat nabídnout v rámci samoobsluhy.

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telefony, počítače/notebooky apod. mají spotřebu dat evidovanou v nastavení, nicméně je jasné, že by to nebylo odpovídající resp. přesné - např. chytrá TV, Smart home apod jiné zařízení v domácnosti připojené k internetu, u těchto zařízení spotřebu dat asi nezjistíme. 

Pak by to mohl evidovat i nějaký vlastní router.  

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Statistiky dělají i všechny routery tplink, pro každé zařízení zvlášť, ale vždy po 4 GB se to vynuluje.

Asus má nejlepší řešení pro běžné uživatele - přehled dle zařízení, dle protokolu a služeb - snadno zjistí kolik spotřebujte youtube atd. Pro každé zařízení zvlášť a ještě dělá i grafy

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím routerem u pevného připojení je to asi jedno z nejrychlejších a nejpraktičtějších řešení. Mám zálusk na AVM router, snad tohle bude umět taky. U mobilního neomezeného datového tarifu mně to zajímá z toho důvodu, že každý řeší neomezený internet a možná by se mi víc hodil omezený s plnou rychlostí... 🙂 Každý měsíc pamatovat na resetování počitadla v mobilu mně přijde nekomfortní, nepřesné a zbytečně otravné. Takže díky všem tady za tipy!

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...