Přejít na obsah

Měsíční spotřeba dat


paffko

Doporučené příspěvky

Ahoj, pamatuji, že v dobách UPC bylo možné v zákaznickém účtu po přihlášení sledovat spotřebu dat měsíc co měsíc v rámci pevného internetu (jak upload, tak download).

Zároveň v rámci mobilního internetu zákazník ve VF samoobsluze vidí spotřebu pouze v rámci přidělených datových balíčků, u neomezených tarifů už ale nemá přehled. U neomezeného volání je přitom také vidět celkový součet provolaných hodin. Vím, že si můžu v rámci mobilního internetu evidovat přibližně přes počitadlo v mobilu nebo externí aplikaci, ale tenhle způsob nepreferuju. 

Dá se zjistit reálná spotřeba dat přes operátora? Uvažuje se o podobné funkci, jako mělo UPC, aby bylo vidět ve VF samoobsluze? Je možné tuhle informaci hodit na konci zúčtovacího období do vyúčtování, případně co tomu brání?

Upraveno uživatelem paffko
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • paffko změnil název na Měsíční spotřeba dat
před 3 hodinami, paffko napsal:

Dá se zjistit reálná spotřeba dat přes operátora? Uvažuje se o podobné funkci, jako mělo UPC, aby bylo vidět ve VF samoobsluze? Je možné tuhle informaci hodit na konci zúčtovacího období do vyúčtování, případně co tomu brání?

Také by se mi to líbilo, ale co člověk to jiné požadavky a podle toho, co sleduji diskuzi, tak vodafone má problémy udržet funční normální služby, například nefunkční "ověřovač" adres nabídky pevného internetu.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Vyskov
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi UPC dělal i zajímavé infografiky jak lidé využívají net. V 2015 uváděli průměr 80 GB na zákazníka. Dnes je ten průměr podle jedné zahraniční stránky okolo 800 GB. (pro srovnání - telekomák v 2005 dával k ADSL fup 2 GB což bylo dost málo už tenkrát) 

Někteří ISP ale sestavují pro zákazníka grafy přenosů, takové jaké jsou třeba na NIXu, denní, týdenní, měsíční a roční. Výhoda je, že z toho snadno vyčtete kolik třeba baští YouTube - ze správce úloh to poznat nejde. A taky snadno poznáte jestli např něco v domácí síti nedělá podezřelý provoz - třeba konstantní upload a nebo jednorázový vyšší upload bez příčiny nasvědčuje že se v siti může dít něco nekalého, takže to je i taková bezpečnostní funkce. 

Pokud někdo chce přehledné grafy, tak to umí třeba routery Asus. 

A pokud chcete detailní možnosti nastavení grafů a všeho možného, tak je tu MikroTik 

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler A víš, že mně tvoje odpověď opět nepřekvapuje? 🙂 

před 23 minutami, Kytkato napsal:

Také by se mi to líbilo, ale co člověk to jiné požadavky a podle toho, co sleduji diskuzi, tak vodafone má problémy udržet funční normální služby, například nefunkční "ověřovač" adres nabídky pevného internetu.

Tak snad minimálně jako jeden z nápadů v back logu, až vyřeší základní věci. Vědět, jakou mám měsíční datovou spotřebu, je za mě dobrý. 

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A víš, že mě tvůj dotaz také ne? :D Jinak jestli máš obyčejné home připojení, tak holt musíš splynout s davem, který žádná počítadla provozu nepotřebuje (stejně jako nepotřebuje třeba statistiky provozu IPTV, tj. kdy a kolik hodin se na co díval), takže mu je ani ISP neposkytuje. A to není samozřejmě případ pouze VF, ale prakticky i všech dalších operátorů, jenž mají neomezená data.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alespoň takhle nikoho nenapadne generovat zbytečný provoz jen proto, aby na počítadle udělal co největší číslo. 

A takové nápady občas lidi mají. Když jsou u operátora v mobilní síti neomezené data, tak v jistých fórech se s screenshoty předhánějí kolik kdo nakroutil gigabajtů. 

  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 1
  • Haha 1
  • Zmatený 1
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...