Přejít na obsah

Nové tarify pevného internetu


Kytkato
Přejít na řešení Vyřešil Altinik,

Doporučené příspěvky

Co znamená navýšit upload?

Tzn. lze mít např. 250/25 nebo původní 300/20 a je nějaká služba zvýšení uploadu, kdy za poplatek ho lze mít vyšší? 

Jinak se dívám na web Vodafone s tarify internetu pro konkrétní ulici  a zkouším jak svoji ulici tak ulice v okolí - sídliště Praha 13 a nabízí to povětšinou 500/50 a pak 1Gb/ na 500Mb/s. 1000/100 nevidím, alespoň ne u nás v okolí.

Dokonce naopak ještě někde zobrazuje i nížší rychlosti za vyšší ceny, konkrétně Internet Super DSL 100/20 za 649 Kč bez modemu

image.thumb.png.ed6bfc5c952c9686fe165eecfd09a2d8.png

Tak jsem ještě zkoušel zavolat na *77 a dozvěděl jsem se následující:
- mobilní tarif 0 Kč tarif Na Míru na účtu může přežívat i dál bez jiných služeb (po případném zrušení TV i internetu)
- jakmile zruším Internet, TV Komplet bude rázem za 829 Kč - nesmysl v době dnešní nabídky konkurenčních TV a třeba i internetových poskytovatelů 
- navýšení aktuální rychlosti internetu lze, nicméně ceny dle webové nabídky po zadání adresy, lepší cenu prý nevymyslí 
- potvrzena 30d výpovědní doba u TV i internetu 

Takže k případnému přechodu ke konkurenci ohledně internetu se budu muset podívat zřejmě ještě na nabídky TV

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i používat web browser v TV je porod. Na druhou stranu takové iVysílání, Seznam TV, iPrima apod. má na chytrých TV i své aplikace, takže to je taková alternativa HbbTV i když chápu, že u HbbTV není potřeba nic instalovat.

Nicméně HbbTV skutečně u mě nemá žádnou prioritu ale zase chápu, že každý máme jiné priority. 

 

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano zdá se že ověřovač už funguje a dokonce mi to tady v Brně ukazuje u 1Gb tarifu odchozí rychlost 100 Mb/s, takže konečně jsme se v některých lokalitách dočkali trochu výraznějšího zrychlení uploadu 👍

U těch pomalejších tarifů to bohužel v podstatě technicky není úplně možné, protože se tam používají obvykle starší modemy (Compal) pouze s Docsis 3.0, které takové rychlosti na uploadu nepodporují.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi zavolala slečna a nabídla mi Internet Super 500/50 Mb/s za doplatek v rámci desetikorun proti původní ceně za 300/20 Mb/s.

Tak jsem kývl a zatím tak přechod jinam pouštím z hlavy a čas ukáže. 

TV Komplet mi k tomu zatím zůstává. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 2
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také řeším, zda zůstat u vodafonu se všemi službami nebo mít:

  • net od lokálního poskytovatele, který má vyšší upload, pevná IP adresa, cenově to vychází skoro stejně
  • IPTV zvlášť, ale nedostanu se na podobnou nabídku jako mám od vodafonu (komplet, voyo, hbo v ceně)
  • mobil převést na nabídku od zaměstnavatele...

Vychází mi víc pro zůstat u vodafonu než to celé rozdělit nebo zkusit nabídku od t-mobilu.

Upraveno uživatelem Kytkato
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Vyskov
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...