Přejít na obsah

Nové tarify pevného internetu


Kytkato
Přejít na řešení Vyřešil Altinik,

Doporučené příspěvky

@Technikus Já sám jsem na GPON (Cetin) přešel také kvůli uploadu, potřebuji kvůli práci a to je jiná liga. Modem jsem měl u Vodafonu vždy jen jako modem s IPv4, mám vlastní router a je mi jedno co k němu do WAN portu připojím.
Musíš poskládat priority. Jestli nejdůležitější je neměnit kabely = nechat koax, tak lze pouze zůstat u Vodafonu. S Compalem vyšší upload než 50-60Mbit nebude ani v budoucnu, s Vodafone Station to časem pojede rychleji, ale jen u vyšších tarifů.
Ale víc než 100Mbit bych u domácích nečekal, pro firmy snad půjdou výš. Zákazníci prý vyšší upload nechtějí.

Jestli je prioritou rychlost uploadu (ne jen pocit že dostávám málo), tak GPON Cetinu od jiného poskytovatele než je "velká trojka" je jasná volba, dostaneš do bytu zdarma malý ONT (převodník optiky na UTP) a za něj si dáš kvalitní router dle své volby - což u lidí se skutečnou  potřebou vyššího uploadu očekávám. U Cetinu nehrozí v budoucnu tahání nového kabelu jiného poskytovatele.

Poda nabízí na GPONu +- totéž, známí co to mají jsou spokojení, ale jejich ONT s funkcí router bych já nechtěl - pro BFU je to ale ok.
A pak si k té změně musíš vykalkulovat TV - buď ponechání po koaxu od Vodafone (s CA modulem asi nejlepší dostupný obraz) nebo změnu na IPTV dle poskytovatele nebo dle vlastní volby, záleží co ti vyhovuje. S celkovou cenou se pak musíš srovnat.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • Základní
  • CA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Technikusslevy u TMCZ jsou na dva roky a bez závazku, ale 1-2 měsíce před koncem, ti příjde SMS že se blíží platnost slev a můžeš požádat o prodloužení na další dva roky 🙂

já si jinak nemůžu stěžovat už mám zrychleno image.thumb.png.1e6888ad14a98689ba855bd30ddd8a1f.png

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marian.lozi Už několik týdnů sleduji Vodafone TV přes Samsung Tizen a nemám proti kvalitě obrazu žádné výhrady. Nevnímám, že by byl obraz horší či jiný než se set top boxem. Nicméně jak bych u Vodafone zrušil internet, TV Komplet předpokládám poskočí cenově někam výš, protože by to byla už jediná aktivní platítí služba na mém účtu a to bych už pak také asi řešil nějakou jinou alternativou. 

 

před 46 minutami, Ladik napsal:

Když dáš spojte služby tak tam je internet 500 za 399 Kč. Tak to vypadá, že jste narazil na někoho, kdo nezná ceník.

Pořád by to bylo vlastně nejdražší z porovnávaných, tj. 399 Kč + 70 Kč za modem = 469 Kč měsíčně za 500/50. Pokud nepočítám T-M po ukončení závazku/původní cenu.  I když i tak to nelze úplně srovnávat, když Poda 1000/300 by byla po roce dražší - 490 Kč vč. modemu, ale taky i rychlosti jiné proti Vodafone 500/50 za 469 Kč vč. modemu. Přitom na moje potřeby by jistě stačilo Poda 300/150, i když těch 390 Kč vč. modemu je takových diskutabilních. Na cenu T-Mobile 500/50 za 300 Kč vč. modemu se pěkně dívá, ale zase jsme u toho omezeného uploadu, který je teď u Vodafone. 

Kdyby Vodafone 500/50 nabídl za zajímavější cenu, asi bych kývl a vlastně nic neměnil, ale jinak nemám moc na výběr a přechod jinam bude asi nevyhnutelný. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Technikus Tak to je ta lepší varianta, neb "Kdyby Vodafone 500/50 nabídl za zajímavější cenu, asi bych kývl a vlastně nic neměnil,..." = jenom pocit, že dostávám málo a vyšší upload skutečně nepotřebuji. A asi nevadí ani BFU-friendly modem/router.
A jestli jde o cenu, musí se vždy při možném rozdělení služeb nebo změně poskytovatele zakalkulovat i cena za TV balíček, případně pro další TV přístroj jestli je potřeba, nebo set-top-box jestli jej poskytovatel vyžaduje.

  • -
  • -
  • Základní
  • CA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takhle, ty rychlosti ať už 500 či 1000 down úplně nevyužiji, resp. to stejné stáhnu rychleji jak s aktuální 300.

Nicméně upload mám aktuálně 20, tam už by i těch 50, nedej bože 150 či 300 mohlo být občas znát. 

Obecně však nesmyslně vysoký rychlosti nepotřebuji, když nic primárně nestahuji, neodesílám, nehraji online apod., takže za nějakou příjemnou cenovku dostat příjemnou rychlost. 

Jinak jsem běžný uživatel, kdysi jsem si jen nastavil svoji wifi a nic víc na Compalu řešit nepotřebuji. 

Ohledně TV - s tím i operuji a počítám, že kdybych Vodafone řekl čau, abych měl adekvátní služby jinde i ohledně TV . Což je taky kapitola sama o sobě. Poskytovatelů TV je taky nespočet a v cenách a skladbách programů nemalé rozdíly. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...