Přejít na obsah

Nové tarify pevného internetu


Kytkato
Přejít na řešení Vyřešil Altinik,

Doporučené příspěvky

@kautskym růžový operátor mi zobrazuje tuto nabídku.

První 2 roky cena i rychlost pěkná, ale pak by to chtělo každopádně změnit nebo zkusit retenční oddělení.

Avšak u T-M nemám žádné jiné služby, tak není moc co dohadovat za lepší cenu. 

Nicméně pořád mám hrůzu z instalace, přívodu optiky či jiného operátora do bytové jednotky. 🤔

image.png.fed783a3ddc68f84af0cafca2d650303.png

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Technikusjedná se o GEO cenu, v Praze jich máme více, a instalace je úplně v pohodě, šikovní technici 🙂 

v tom případě bude u zyxelu jak si zmiňoval převodník/bridge

a tady máš nejvyšší slevu co v systému máme 50% 🙂 

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že každý operátor by si táhl do bytu své kabely? 

Tzn. když bych se rozhodl pro první 2 roky s růžovým operátorem, ten by si do bytové jednotky přivedl kabel ze společné chodby a kdybych se po 2 letech rozhodl už nepokračovat a zvolil bych konkurenci, např. Poda, to bych opět musel podstoupit další drát do bytu? Nebo ty bytové by už zůstaly sdílené pro různé typy optického připojení, a jen by se měnilo/přepojilo něco před bytem + zapojení zařízení daného operátora v bytě (router/převodník apod.)? 

Ani nevím, zda do bytu vede optický kabel, nebo síťový a optický je převeden někde v přízemí apod. v rámci společných prostor?

Nebo je to podle operátora? 

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný kabel může být jen když oba dva isp to budou mít od CETINu, takže přechod z o2 na Vodafone by měl stačit původní optický kabel, pokud v daném místě Vodafone poskytuje optiku přes cetin. 

U Pody vždy potřebujete jejich kabel a museli by natáhnout svůj nový. 

Poda a tak jiní ISP nabízí dva druhy optiky - FTTB kdy je optika jen do sklepa a po domě natažené UTP kabely a nebo FTTH, nejčastěji GPON kdy vede optika až do bytu. 

Optiku vám může poda klidně zakončit už u vstupních dveří a dále si to už můžete metalikou roztáhnout po bytě ve vlastní režii. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že u tebe poskytuje optiku jak T-Mobile, tak i CETIN, nebo jí mají sdílenou. Ty S-L tarify od T-M jsou na jejich síti. U mě má optiku jen CETIN a nesdílí ji s T-M a já můžu od T-M jen ten 1000/500 a Vodafone mi nabízí přesně ty samé tarify co tobě. Jak psali ostatní, tak pokud to nebude změna operátora přes CETIN či sdílenou optiku, tak nový kabel.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, nevím jak z toho.

Vodafone mám téměř 22 let (ne internet či TV, ale celkově různé kombinace tarifů v průběhu života apod.) pryč se mi úplně nechce.

Ale pokud to ani do budoucna nebude lepší s uploadem a bude i u Vodafone nutné pro lepší cenu a rychlosti přejít na optiku, tak je to v každém případě dovedení nového kabelu do bytu.

Zase bych nechtěl co 2 roky nové instalace a dráty od toho či onoho poskytovatele.  

Takže by to chtělo něco stabilního a trvalého, aby se to zřidilo a bylo aktivní několik let. 

Takže babo raď, jak a pro koho se rozhodnout. 

A to nemluvím o tom, že jelikož mám aktuálně u Vodafone ještě TV Komplet a jedno přežívající číslo s 0 Kč (Tarif na míru), bylo by nutné vymyslet i co s těmi dalšími službami. SIMka by asi mohla zůstat dál, ale TV by šla cenově co by jedna služba zřejmě nahoru. 

 image.png.8708ddd007f573d2a7151b2b17011ba6.png

 

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primárně mi jde o to, že je upload nízký (v podpisu mám Basic 250/25, ale mám 300/20 - nejde to v podpisu zadat) a začínají se objevovat na stejné adrese možnosti s velice odlišným uploadem a klidně i downloadem, přitom za stejné nebo lepší peníze. 

500/50 od T-Mobile za 250 Kč + 50 Kč modem na 2 roky, pak asi 499 Kč + 50 Kč modem

500/50 Vodafone 499 Kč + 70 Kč modem

1000/300 Poda první rok za 250 Kč + 50 Kč modem, pak asi 440 Kč + 50 Kč modem

300/150 Poda 340 Kč + 50 Kč modem

Pořád vidím tu Podu nějak nejvýhodněji cena vs rychlosti. Tzn. první rok 1000/300 za 300 Kč vč. modemu a druhý rok dají buď cenu nechají, nebo dají lepší něž 490 Kč vč. modemu, nebo downgrade na 300/150 za 390 Kč vč. modemu. 

S retenčním jsem mluvil v únoru či březnu, jak vyšly ty nové internetové tarify ohledně rychlosti 500/50 a prý je to už tak v akci a nenabídnou lepší cenu. Paušál na účtu žádný nemám, pak jen TV Komplet a s tím kdo ví, co se bude dělat v blízké době.

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Compal CH7465
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...