Jump to content

Modem Vodafone Station

Ritchy
 Share

Recommended Posts

Já používám bridge asi měsíc, zhruba 3 noci jsem měl packet loss kolem 10-15%, opravdu hodně. Tak jsem volal na infolinku a bylo to rušením na cestě, s bridge režimem to nemělo nic společného.

• Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest

Nabízí se otázka, jestli VF sám za sebe nedokáže rušení nějak aktivně hledat a řešit. Přijde mi nedobré řešení - my bychom i věděli, že tvoje linka není v dobré kondici, ale čekáme, až se ozveš. 

• Jiná služba
  • -
  • -
  • Bridge
  • Brno

@sodekcz Věř, že to dělají.

https://www.lupa.cz/galerie/srdce-upc-v-praze-takhle-vypada-headend-a-dohledove-centrum/i/308826/

krásný případ nalezeného rušení je zde: https://www.lupa.cz/galerie/srdce-upc-v-praze-takhle-vypada-headend-a-dohledove-centrum/i/309074/

ale častokrát je to rušení nepravidelné a před nalezením zdroje zmizí, takže se čeká, zda a kdy to začne znovu, aby se mohl dohledat zdroj. Nebo není tak velké, aby si ho drtivá většina uživatelů všimla (jen větší počet opravených paketů) atd.

• -
  • Premium 5G
  • -
  • N/A
  • Brüx

před 12 hodinami, Marek-26 napsal:

@Altinik Ano, v současném FW si to člověk zapnout nemůže. Pokud ho chce, pak musí zavolat a požádat si o něj.

@Marek-26 Děkuji mnohokrát za upřesňující informace, zkusím ještě vyčkat na současné variantě. 

• 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komplet
  • CA modul
  • Brno

updateuje Vodafone teda firmware nejak on-demand nebo i sam od sebe (remote?)? Je teda mozne, ze k problemum s wifi zacalo dochazet treba updatem firmwaru (nezni mi to uplne pravdepodobne)?

A rozumim tedy spravne, ze s mym FW AR01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1 bridge mode mozny neni?

Dekuji

• 1000 Mb/s
  • 4 GB
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha

Ano, vodafone firmware aktualizuje na pozadí, obvykle k tomu dochází v nočních hodinách. Tvé problémy může klidně způsobovat tento firmware, má nějaký problém ve wifi části a další problémy. U mě jsem si teda ničeho nevšimnul, ale prý je to tak.

Ohledně bridge mode, na firmwaru 01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1 je přepínač režimu router/bridge mode dostupný. Ovšem přípojka musí být v režimu ipv4.

Na starším firmwaru: 01.02.068.13.EURO.SIP, který byl v prosinci opětovně nasazen tento přepínač není. Pokud je však zájem o bridge, je možné to vykomunikovat s operátorem, ten asi nahraje ten novější "zbastlený" firmware 01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1. Na to já ale nemám nervy, takže čekám a čekám...

Edited by ToMiR
  • Thanks 2
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • 3xCA Modul, Vodafone Station+RT-AX86U
  • Karviná
  • Speedtest

Tak soudruzi v Arrise nieco pobabrali (pravidelne niekolkosekundove vypadky, hlavne pri IPv6 DS Lite, pri IPv4 zda sa nie je problem), podobne problemy su aj v novom fw pre UPC/LG - 01.04.055.06_110421_7245.SIP.10.LG.X1, preto UPC downgraduje/nechava starsiu verziu (aj ked na SK to malo iba zopar testerov, v PL ci  CH to bol vacsi problem).

Arris o tom vie a bude novy fw.. ale kedy, nikto nevie.

Vodafone operator nevie zapnut bridge mode na modeme zo svojej strany (aj ked tam je ten starsi fw bez moznosti v GUI)? To mi je divne. lebo vsade inde to tak funguje v ramci Vodafone skupiny.

Edited by quadra2030
  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

• 2 weeks later...

Kdyby na to někdo narazil, jsem stále uživatelem firmware AR01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1, kde jde zapnout Bridge mód. Pozoruji tyto problémy:

- Adresa routeru modemu je 192.168.100.1, ale po několika hodinách až dnech přestane modem na této adrese fungovat.

- Po několika hodinách až dnech se objeví malá ztrátovost packetů, cca 1-3 % (měřeno pingem, tj. jde o (několika)sekundové výpadky v delším čase)

- Po několika hodinách až dnech klesne max. propustnost jednoho spojení až k 50 Mbps (z cca 700 Mbps) - speedtest ale stále měří 800+ Mbps, takže není problém na straně modemu zprvu patrný.

To jen, kdyby někoho napadlo stále zkoušet bridge mode na daném FW. Nyní jsem zpět v router mode za dvojím NATem.

• 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha 4