Jump to content

Altinik

User
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  500 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  4 GB
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Altinik's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Dedicated
 • Conversation Starter
 • One Month Later
 • First Post
 • Collaborator

Recent Badges

0

Reputation

 1. @paina: dotazoval jsem se v jiném tématu včera a Marek-26 potvrdil, že žádná změna/update není.
 2. Nezmínili, prosím, i možnost bridge modu pro Gbit linku? Respektive současný stav implementace.
 3. @Marek-26: Já s Vámi souhlasím, chci jen veřejnou dynamickou IP, kterou si slibuji po vypnutí DS-lite režimu na mé přípojce. Pevnou IP dostanou IČO klienti.
 4. @Ondrej1: Z vlastní zkušenosti (nový zákazník a pod VF) to SILNĚ dře a doposud enmám žádný výsledek, řeším to prakticky cca týden. Silná neochota prozatím, protože nejsem firemní klient a jen ten má nárok na veřejnou IP, byť mi stačí dynamická – nemám stále rozuzlení. Včerejší hovor byl schůdný, ale ve finále asi ještě nejsem.
 5. @quadra2030: v pořadí asi pátý hovor možná přinese své ovoce, musím uznat, že ve VF je prostě nepořádek - kulantně řečeno. Očekával jsem, že Bridge mod bude v DS-lite problém, děkuji Vám za potvrzení.
 6. Dobrý den, měl jste úspěch s přepnutím zásuky do IPv4 režimu? Mi bylo několikrát sděleno, že jako NEfiremní klient nemám nárok. Taková konektivita je k ničemu. Lze v DS-lite přepnout Compal do Bridge režimu či je nutný zásah VF v přípojce?
 7. Nechci zcela šířit mylné informace, nicméně podle informací kolegy z Prahy, kterého připojoval VF včera mu technik sdělil, že VF station bridge mod do srpna určitě umět nebude. Nemá někdo, prosím, relevantnější informace?
 8. Ono bohužel ani celá standardizace GPONu není úplně dokonalá, spousta věcí je na vendorech a pak vzniká mnohdy nekompatibilní maglajs mezi ONU apod. (chápu, že ISP nebude provozovat cizí ONU či SFP verze).
 9. Ano, přesně tak, nicméně mé informace jsou takové (po hovoru se supportem VF), že VF Station v současné době NEumí port-forwarding.
 10. @quadra2030: Děkuji Vám za informaci, protože z podpory jsem se dozvěděl, že PF není funkční. Naštěstí VF dokáže přepnout do IPv4 only modu, čímž se celá řada vyřeší. Děkuji Vám a přeji pěkný den.
 11. Může, prosím, někdo potvrdit/vyvrátit, že Vodafone Station aktuálně neumí ani port-forwarding?
 12. @Aleš: Spíše bude záležet čistě na Vás. Osobně bych SFP+ modul v MIkrotiku uvítal, protože ONU jednotky disponují zpravidla maximálně 4 GE porty, doma mám více zařízení, než počet portů a můj MikroTik mi nabídne připojit všechna zařízení bez switche. Uznávám, že jsem odpůrcem WiFi a preferuji vše po kabelu. GPON ONU lehce identifikuje LOS, respektive PON diodou informuje či je PON síť aktivní nebo nikoli. Oproti tomu detekce LOS, pomocí PON diody, situaci mnohdy nic nevyřeší, zkoumat příčinu stejně musí operátor. V případě MIkroTiku je situace lehce složitější. Nejsem bohužel šťastlivcem a optiku až do bytu nemám 🙂.
 13. @Slamb: pokud doma máte ONT, pak určitě se jedná o GPON s potenciální možnosti změny na XG-PON v budoucnu 🙂 šťastný člověk 😉 @evlo2: sám jsem koketovat s Mirotikem SFP+ modulem a zatím beze úspěchu (je tomu ovšem již dva roky). @Aleš: operátor tohle moc neocení a nadšenců s Mikrotikem se SFP+ klecí v dobrém routeru je orpavdu hodně málo. Možná by si s tím mohla poradit Omnia Turris v budoucnu (nyní má jen SFP klec).
 14. @Slamb: no, to je trochu jiná ukázka a zde s Vámi naprosto souhlasím, protože 7 vchodů po 12 patrech je zcela jiný modelový případ 🙂 tam těch 64 zákazníků teoreticky lze připojit hned v prvním vchodě (ideálním případě). Switch a GPON mi moc dohromady nejdou teda, nebyl to teda spíše Ethernet řešení? GPON přeci jede tam, že EThernet rámec zapouzdřuje do GEM rámců, což by se se switchem moc nekamarádilo 🙂. Netbox dělá prakticky totéž dovede (doufám) 10 Gb/s do switche přes SFP+ a pak co port to byt s rychlostí až 300 Mb/s (jejich limit aktuálně po UTP kabelu) - 300/300 Mb/s. GPON bude přeci mít natažené vlákno až k zákazníkovi domů, protože je to plně optické a ONT udělá konverzi opticka<–>elektrika 🙂
 15. @Slamb: neumím si moc představit více PON portů pro jeden barák, respektive vede-li jedno vlákno a počítám klasické G.652D od GPON portu, tak to obslouží až 64 zákazníků. Podle Vás vede operátor 4 GPON porty k jednomu baráku? Scénář záškodníka je sice ne moc reálný, ale najde-li se vykuk s laserem v CW modu na 1310 nm a zapojí jej místo své ONU, nepodívá s ena Internet asi nikdo z povahy GPON sítě 🙂
×
×
 • Create New...