Jump to content

Altinik

User
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Altinik

 1. @quadra2030: podle Tvých slov soudím, že čekací doba se bude prodlužovat 🙂
 2. Ohledně bridge modu zatím žádný postup a paní jen sdělila tohle: Doufám, že Arris na tom vskutku pracuje 🙂
 3. @paina: dotazoval jsem se v jiném tématu včera a Marek-26 potvrdil, že žádná změna/update není.
 4. Nezmínili, prosím, i možnost bridge modu pro Gbit linku? Respektive současný stav implementace.
 5. @Marek-26: Já s Vámi souhlasím, chci jen veřejnou dynamickou IP, kterou si slibuji po vypnutí DS-lite režimu na mé přípojce. Pevnou IP dostanou IČO klienti.
 6. @Ondrej1: Z vlastní zkušenosti (nový zákazník a pod VF) to SILNĚ dře a doposud enmám žádný výsledek, řeším to prakticky cca týden. Silná neochota prozatím, protože nejsem firemní klient a jen ten má nárok na veřejnou IP, byť mi stačí dynamická – nemám stále rozuzlení. Včerejší hovor byl schůdný, ale ve finále asi ještě nejsem.
 7. @quadra2030: v pořadí asi pátý hovor možná přinese své ovoce, musím uznat, že ve VF je prostě nepořádek - kulantně řečeno. Očekával jsem, že Bridge mod bude v DS-lite problém, děkuji Vám za potvrzení.
 8. Dobrý den, měl jste úspěch s přepnutím zásuky do IPv4 režimu? Mi bylo několikrát sděleno, že jako NEfiremní klient nemám nárok. Taková konektivita je k ničemu. Lze v DS-lite přepnout Compal do Bridge režimu či je nutný zásah VF v přípojce?
 9. Nechci zcela šířit mylné informace, nicméně podle informací kolegy z Prahy, kterého připojoval VF včera mu technik sdělil, že VF station bridge mod do srpna určitě umět nebude. Nemá někdo, prosím, relevantnější informace?
 10. Ono bohužel ani celá standardizace GPONu není úplně dokonalá, spousta věcí je na vendorech a pak vzniká mnohdy nekompatibilní maglajs mezi ONU apod. (chápu, že ISP nebude provozovat cizí ONU či SFP verze).
 11. Ano, přesně tak, nicméně mé informace jsou takové (po hovoru se supportem VF), že VF Station v současné době NEumí port-forwarding.
 12. @quadra2030: Děkuji Vám za informaci, protože z podpory jsem se dozvěděl, že PF není funkční. Naštěstí VF dokáže přepnout do IPv4 only modu, čímž se celá řada vyřeší. Děkuji Vám a přeji pěkný den.
 13. Může, prosím, někdo potvrdit/vyvrátit, že Vodafone Station aktuálně neumí ani port-forwarding?
 14. @Aleš: Spíše bude záležet čistě na Vás. Osobně bych SFP+ modul v MIkrotiku uvítal, protože ONU jednotky disponují zpravidla maximálně 4 GE porty, doma mám více zařízení, než počet portů a můj MikroTik mi nabídne připojit všechna zařízení bez switche. Uznávám, že jsem odpůrcem WiFi a preferuji vše po kabelu. GPON ONU lehce identifikuje LOS, respektive PON diodou informuje či je PON síť aktivní nebo nikoli. Oproti tomu detekce LOS, pomocí PON diody, situaci mnohdy nic nevyřeší, zkoumat příčinu stejně musí operátor. V případě MIkroTiku je situace lehce složitější. Nejsem bohužel šťastlivcem a optiku až do bytu nemám 🙂.
 15. @Slamb: pokud doma máte ONT, pak určitě se jedná o GPON s potenciální možnosti změny na XG-PON v budoucnu 🙂 šťastný člověk 😉 @evlo2: sám jsem koketovat s Mirotikem SFP+ modulem a zatím beze úspěchu (je tomu ovšem již dva roky). @Aleš: operátor tohle moc neocení a nadšenců s Mikrotikem se SFP+ klecí v dobrém routeru je orpavdu hodně málo. Možná by si s tím mohla poradit Omnia Turris v budoucnu (nyní má jen SFP klec).
 16. @Slamb: no, to je trochu jiná ukázka a zde s Vámi naprosto souhlasím, protože 7 vchodů po 12 patrech je zcela jiný modelový případ 🙂 tam těch 64 zákazníků teoreticky lze připojit hned v prvním vchodě (ideálním případě). Switch a GPON mi moc dohromady nejdou teda, nebyl to teda spíše Ethernet řešení? GPON přeci jede tam, že EThernet rámec zapouzdřuje do GEM rámců, což by se se switchem moc nekamarádilo 🙂. Netbox dělá prakticky totéž dovede (doufám) 10 Gb/s do switche přes SFP+ a pak co port to byt s rychlostí až 300 Mb/s (jejich limit aktuálně po UTP kabelu) - 300/300 Mb/s. GPON bude přeci mít natažené vlákno až k zákazníkovi domů, protože je to plně optické a ONT udělá konverzi opticka<–>elektrika 🙂
 17. @Slamb: neumím si moc představit více PON portů pro jeden barák, respektive vede-li jedno vlákno a počítám klasické G.652D od GPON portu, tak to obslouží až 64 zákazníků. Podle Vás vede operátor 4 GPON porty k jednomu baráku? Scénář záškodníka je sice ne moc reálný, ale najde-li se vykuk s laserem v CW modu na 1310 nm a zapojí jej místo své ONU, nepodívá s ena Internet asi nikdo z povahy GPON sítě 🙂
 18. Ono Mikrotik duělal pěkný SFP modul přímo pro GPON s TC vrstvou, ale pokud to operátor nebude chtít registrovat u sebe na OLT, nepomůže ani zlaté vejce k tomu :-). Teoreticky pro GPON bude rychlosts dílená až pro 64 zákazníků na jeden port. Je spíše otázkou kolik stahovačů bude na větvi a kolik soustavných uploaderů 🙂. Kupříkladu Netbox terpve NYNÍ testuje v Brně GPON síť, to je nepochopitelné, že se neposunuli rovnou k XG-PON. Stejně jako ANTIK na SK, který přesunul cenu ONT na zákazníka v rámci "aktivačního" poplatku ...
 19. @quadra2030: pokud bude bridge mode, vyřeší se spousta nedostatků. Nezkoušel nikdo s Gbit připojením volat na podporu, jestli lze Vodafone Station přepnout do IPv4 only? Pak by měl být dynamická veřejná IP. @Tiger: s firemním tarifem máte i pěknější upload, ale tímto tarfiem resp. IČ(em) nedisponuji a ani neplánuji
 20. Je, prosím, závěr, že na Gbit přípojce člověk dostane veřejnou IPv6 a privátní IPv4? Port-forwarding tedy možný vůbec není pro IPv6 veřejnou IP? Paní z podpory mi sdělila, že budu mít na Gbit (pod Vodafonem) veřejnou - dynamickou - IP adresu. Provozuji svůj NAS a nedostat se na něj zvenku by mě velmi zlobilo 🙂. Teoreticky s příchodem bridge modu na Vodafone Station bude IPv4 dynamická a veřejná?
 21. @Marek-26: Děkuji Vám. V call cnetru mi bylo vysvětleno, že po migraci mé smlouvy z exUPC do Vodafone systému by neměl být problém si CA modul následně přenést na novou adresu a používat. Teď je ovšem otázka, jak rychle migrace zákazníků pokračuje a jestli je má migrace během 3/4 roku reálná 🙂
 22. @Marek-26: Rozumím, nezbývá než věřit, že Vodafone CA modul nezařízne, minimálně ne do doby, kdy bude provozovat DVB-C před přechodem na full IP-based služby. Děkuji Vám.
 23. @Marek-26: Děkuji Vám pěkně za reakci. Ono je to nyní tak, že v adrese A (mám TV komplet exUPC), nyní jsem zřizoval Internet na adrese B (chtěl jsem stihnout 50 % akci na Gbit - byť nejsou modemy) a na tuhle část jsem dostal smlouvu s Vodafone. V roce 2022 se budu stěhovat kompletně a podle slov podpory nelze "přenést" smlouvu z adresy A na adresu B. Pokud by tak vskutku šlo a mohl bych používat současný CA modul s Gbit linkou, v roce 2022, byl bych zcela spokojený. Děkuji Vám za Váš čas.
 24. @marek-81: otázkou bude jak dlouho. Já měl dnes hovor s Vodafone ohledně nové smlouvy na novém bytě (v současném máme exUPC s CA modulem). Nyní do nových smluv nelze u Vodafone nelze CA modul dávat - zatím. DOufám, že se tohle u Vodafone vyřeší a v roce 2022 bude k dispozici i CA modul pro příjem TV.
 25. @MekliCZ Děkuji Vám pěkně za informace, proberu s Vodafone možnost připojení na business tarif, protože upload je na mé adrese napsán jako 60 Mbit, což jelepší 🙂 . Stále doufám, že bude bridge mód dostupný podle informací "během léta" tohoto roku.
×
×
 • Create New...