Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

@ janmichaelvincent Neznám ani jeden router, který by z výroby stačilo připojit a všechno fungovalo na první dobrou. A i nastavení WiFi v routeru je pro lamy nepřekonatelný oříšek (typy zabezpečení, rozsah kanálů, šířka pásma atd.). S dodaným zařízením od VF si lama akorát přečte jméno a heslo na WiFi a hotovo.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Marek-26 napsal:

Za mě tedy router s bridge módem za rozumnou cenu, s nekonečnou zárukou a podporou v ceně (alespoň nějakou) je jasná volba.

K tomuto jsem "empirickým vývojem" taky dospěl a přestal řešit nákup vs. cena za pronájem.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Marek-26 napsal:

FRITZ!Box 6660 stojí měsíčně 4,99€, skoro 60€ za rok. 

Za mě tedy router s bridge módem za rozumnou cenu, s nekonečnou zárukou a podporou v ceně (alespoň nějakou) je jasná volba.

Když Vodafone nabídne FRITZ!Box 6660, tak je to jasná volba a beru ho hned, samozřejmě ideálně s odkupem. Ovšem poslední modem, který byl jakžtakž OK bylo Cisco, možná ještě Technicolor, od té doby jsou to jen paskvily a ještě k tomu domrvené UPC/Vodafone okleštěným FW.

Ten pronájem se ovšem v našich podmínkách těžce nevyplatí, Technicolor jsem koupil v roce 2014 za 2020 Kč a loni jsem ho ještě za pětikilo prodal. Kdybych ho měl v pronájmu tak jsem tam za 6580 Kč! Takže ta "nekonečná záruka" by mě vyšla na skoro na pět tisíc!

Upraveno uživatelem retron
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FRITZ!Box 6660 s problémovým WiFi 6 a vypadávajúcim 2,5G ethernet portom je tiež pekný paškvil (a ukážka, ako šetrili pri výrobe v Číne).. a mimochodom nepodporuje bridge mode, lebo sa tak deutsche Genosse v AVM rozhodli (to platí pre všetky AVM DOCSIS zariadenia).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, retron said:

S kabelovou verzí samozřejmě nemám zkušenost.

Fritzbox 6591 je už odladený (aby nie, na začiatku to bola tragédia), nemá síce WiFi 6 ani 2,5G port, ale má ISDN port pre telefón či podporu DECT telefónov.. jeho nasledovník je 6690, teraz ide do predaja, ale ako bude spoľahlivý, nikto nevie..

btw trefný komentár od človeka, čo ho testoval

Die neue Box ist also eine ins 6590/6591er Gehäuse gepackte 6660 mit etwas besserem WLAN und einem LAN-Port weniger. Das nenne ich ja mal Fortschritt 😀

Mimochodom, odporúčaná cena je 320 EUR, koľko uživateľov si ho kúpi, keď okrem WiFi 6 (aspoň že 4x4) je horší od 6591 (ktorý stojí o stovku menej) - nemá S0 ISDN port, o jeden LAN port menej a neodladený fw.. a DOCSIS časť je úplne rovnaká.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divná věc - myslel jsem, že když zapnu v modemu časový rozvrh Wi-Fi, tak se mimo zapnuté časy Wi-Fi vypne, ale ona si kontrolka svítí klidně dál a Wi-Fi je zapnutá a jde se k ní připojit! Tohle je chyba nebo co? Neví někdo? Díky, mimochodem zařízení jsem definoval v menu Band Steering dle MAC adresy, nicméně i tam je to na hlavu - přidám zařízení, ale nejde změnit jeho název - New device, takže dám jako New device, pak dám změnit název a musím asi 2x uložit (Potvrdit), protože jinak se mi jméno neuloží - i když se seznam zařízení tváří, že je se jmény, tak při odchodu z menu Band Steering a návratu zpět jsou tam jen samé New device, ach jo ... Takže snad to řeší to jak jsem napsal - přidat New device, pak změnit název a tlačítko Potvrdit jsem mačkal asi 3x, aby se to uložilo, zdá se, že tak to je ok. Snad. Ale s tím časoplánem Wi-Fi to nějak divně funguje, když to hlásí že časový plán je OK a aktivní a vypnutá Wi-Fi si klidně svítí a dá se k ní připojit. Tak jsem chtěl pomoci a Wi-Fi tlačítkem na modemu vypl - ale NE, to jsem rozhodil časový plán a modem mi hned vynadal - Časový plán je narušen vypnutím Wi-Fi tlačítkem, co si to dovolujete !!! A tak jsem to zase uvedl jak to bylo a nic. Napadá mne jen to, že když jsem to nastavil pro hodiny uplynulé, tzn. teď máme cca 23:20 a já dal plán vypnutí Wi-Fi po 22 hodině, tak to prostě nevypne, protože už je to mimo ten čas. Nechápu, asi jsem já ten zablokovaný.

 

No nic, kdyby někdo věděl, tak ať napíše. Díky, asi jsem už na tyhle technikálie moc starej...

 

PS: FW je 01.04.046.07.EURO.SIP 

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • TG3442DE
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...