Přejít na obsah

Zakoupení modemu?


Návštěvník DarrianCZE

Doporučené příspěvky

Návštěvník Elven

Ahoj,

 

Muzu dva obecne dotazy na toto tema?

 

1- Mate vsichni momem dodavany UPC v pronajmu? Nebo je lepsi koupit? Predpokladam, ze pokud ho koupim za ty 2000kc, a za rok se budu stehovat jinam, kde neni UPC ale napr. jen O2, tak mi bude asi k nicemu? Vyplati se mi ho tedy koupit jen pokud budu u UPC cca 3 roky? Chapu to spravne?

2- Momentalne mam Technicolor 7200 v pronajmu. Pokud bych chtel lepsi router, tak chapu, ze TC7200 stale musim mit napojeny do UPC ale nastavim tam ten "bridge" a na novem routeru, ktery do TC pripojim, si muzu stelovat co budu chtit? Funguje to takto?

 

dekuji

Elven

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad1) Všichni asi ne. Výhody pronájmu jsou jasné. Nekonečná záruka. Když si koupíte modem, obratem ho můžete prodat, je to jen otázka "trhu" za kolik.

ad2) Ano, pokud potřebujete pokročilejší funkce, tak přepnout modem do režimu bridge a za něj dát nějaký vlastní router dle výběru.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Mam zakoupený (resp odkoupený od někoho Cisco) nemůžu si stěžovat :) Za ty prachy naprosto výborná koupě a doporučuji všem.

Compal jsem měl chvíli, ale pro toho kdo by chtěl rychlost 300/400 Mbits vyplatí se ho koupit a pak prodat jak píše Marek, takže na tom stále vyděláte.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dekuji vsem za odpovedi. Co se tyce prodeje UPC routeru, tak on je brandovany UPC (ma tam UPC logo) a tudiz si ho muze asi koupit jen jiny UPC zakaznik? Jinak to cloveku k nicemu nebude, nebo ano?

 

a ohledne zminovaneho bridge modu na UPC modemu. Pokud mam v lokalni siti NAS, na kterem bych chtel mit DHCP (protoze na TC7200 modemu jsem to nenasel) tak musim dat UPC modem take do bridge modu, nebo to muzu nechat byt jak to je? Nebude se to prat?

 

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

Vzhledem k tomu ze ten tc7200 DHCP ma, tak mi prijde zbytecne ho nahazovat na NASu. Pokud tedy napr. nepotrebujete prirazovat IP dle mac adresy apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Weiny

Právě mi po necelých třech letech chodu umřel zakoupený Technicolor TC7200, pěkně mě vytočil, doufal jsem, že to vydrží dýl. Jsem zvědav, co mi nabídnou...

Upraveno uživatelem Weiny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Ne ne, zkusil jsem jiný, totožný, se stejným výsledkem. Dokonce ho i proměřoval. Vždy se jen rozsvítí všecky led a tím to skončí :cry:

Dnes mi mají dovézt Compal, s doplatkem 400kč, a vracím se k pronájmu, za 70kč měsíčně :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...