Přejít na obsah

TV služba MINI. (15 programů)


Návštěvník Athlon

Doporučené příspěvky

RS8: Televize Óčko Expres přešla do MPEG-4

 

Hudební televize Óčko Expres změnila v multiplexu RS8 (Regionální síť 8) vysílací formát. Původní video kodek MPEG-2 byl nahrazen novějším MPEG-4/H.264 (AVC). Vysílání je tak nyní dostupné je na novějších televizorech a set top boxech.

Óčko Expres je jedním z programů, který využívá nadregionální vysílací DVB-T platformu RS8. Vedle televize Óčko Expres používá MPEG-4 v RS8 i druhý program televize Šlágr.

 

https://www.parabola.cz/zpravicky/28964/rs8-televize-ocko-expres-presla-do-mpeg-4/

 

  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Na tv, která umí i HEVC (Samsung JU...) obraz nejde, nejde ani ze záznamu (neznámý formát). Na pc v programu DVBV obraz nejde ani při použití různých dekodérů, přestože DVBV umí i HEVC, o h.264 nemluvě. Nepřehraje ani obraz ze záznamu, naopak tentýž záznam bez problému přehraje WMP...

Takže stanice vysílá v jakési blíže nespecifikované směsici různých standardů :(

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lumca

Logicky, UPC má po té změně komprese chybně nastavený multiplexer a proto ty problémy. Stačí, aby se tam někdo probudil, hejbnul kostrou a změnil nutné parametry potřebné k bezchybné funkci onoho zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Athlon
před 6 hodinami, Zlaťák napsal:

V Brně v DVB-T (UPC) jede na historické LG (stará minimálně 10 let) v pohodě.

Já mám novou tv Philips rok 2017 vyrobenou v Polsku. Tak ani nevím jestli je to v T1, nebo v T2. (má T2 ověřeno)

Edit: Očko expres i u mne opět funguje.

Upraveno uživatelem Athlon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lukáš Polák

Už jsem se tady v tom trošku ztratil, takže nemůžu garantovat, že už zde nikdo neinformoval. UPC sahalo kvůli otevření nového multiplexu do analogové nabídky:

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/kabelovy-operator-upc-oriznul-analogovou-nabidku-ustoupila-digitalu--1784926

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Athlon

Upc informuje až na dotaz. Proto vzniklo toto fórum, aby se informovali zákazníci mezi sebou, když to UPC neumí.

Kdybych 10.ledna nežádal o opravu analog. příjmu, ani bych se nedozvěděl, že mi ho vypnuli.

Po koupi nové tv zase musím přehazovat mezi DVB-T a C. Protože mají různé složení programů a nejdou dát do jednoho seznamu.

Ale jinak vše funguje, cena se dá upravit, tak asi nejlepší volba. Info se dozvím později zde.

 

Odpověď na nefungující analog:

Dobrý den, paní/e *****,

dovolte prosím, abychom touto formou reagovali na Váš e-mail ohledně služby UPC Televize.

Analogové vysílání bylo zrušeno na celém území ČR, v tomto případě je potřeba TV naladit na digitální příjem, popřípadě pořídit Set-top box.

Upraveno uživatelem Athlon
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...