Přejít na obsah

TV služba MINI. (15 programů)


Návštěvník Athlon

Doporučené příspěvky

Návštěvník ski1961
Měla jsem na mysli ten "kabel" který se volí jako jedna z možností při ladění televize (viz zmíněný samsung)... vybírá se tam buď anténa (což chápu tedy jako DVB-T) nebo kabel (asi DVB-C)... nastavenou jsem tam měla ČR, při ladění na kabel mi to nenaladilo nic, při přepnutí na anténu mi to našlo asi 35 programů a běží to teda zatím suprově... a pokud vím, tak nabídka digitální televize Mini je v DVB-T, neboť mě technik při instalaci netu upozorňoval ať si pořídíme TV, která tenhle tuner mít bude, abychom tu TV naladili :)

 

OK, tak jsme si to nakonec vyjasnili..takže jste správně pochopila, že anténa je dvb-T a kabel je dvb-C. Takže to vypadá, že pokud dáte dvb-C Česká republika, tak Vám to nic nenajde. Zkuste třeba Švédsko a zkuste ladit i v tom dvb-C, protože v tom dvb-C Vám půjde vše, co nyní v dvb-t a navíc ještě několik dalších programů, které nejsou v dvb-c kodovány např. STV1, markíza, JOJ a nevím ještě jaké další, na tyhle jsem si vzpoměl. Takže záleží jen na Vás, jestli se spokojíte se současnou menší nabídkou dvb-t a nebo zkusíte i dvb-c se šířší nabídkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Televizory Samsung od roku 2011 (D) není nutno ladit pod jinou zemí. Filozofie Samsungu se tuším příliš nezměnila. Televizory mají jeden tuner (rozuměj ladicí díl), který prohledává celé pásmo od asi 50 MHz až do 850 MHz. Teprve za tunerem se nalezená a naladěná frekvence zpracovává podle volby majitele. buď pouze analogové programy, nebo programy ve standardu DVB-T nebo programy v DVB-C.

Nejníže v pásmu UPC vysílá analogové programy (asi už jako jediný v ČR), výše v pásmu jsou kanály použité pro Data (internet), poté programy ve standardu DVB-T a konečně programy ve standardu DVB-C (viz třeba tabulka). Při terestrickém (pozemním) vysílání je rozdělení samozřejmě odlišné, při použití volby Anténa a použití skutečné antény je třeba ladit znovu. Podle volby uživatele se pak naladěná kanál dál zpracovává (jako analog, C nebo T)....

 

Při automatickém ladění televizor tedy prohledává celé pásmo a automaticky rozezná, o jaký standard je jedná (ne každý to "umí") a dle toho jej dále zpracovává Samozřejmě lze ladit samostatně podle jednotlivých standardů.

 

Čili, dle mého názoru je zbytečné u Samu řady J (2015) měnit Zemi. Ve standardu DVB-C (volba Kabel) by měl televizor naladit cca 27 kanálů se 170 televizními stanicemi ( něco málo radií na jednom nebo dvou kanálech), ve standardu DVB-T pak 6 kanálů s asi 32 tv stanicemi. Pro úplnost ještě asi 10 analogových kanálů se stejným počtem stanic (podle lokality).

 

V DVB-C televizor sice naladí všechny programy, ale většina z nich je kódovaná, čili nesledovatelná. Pro jejich sledování musí být k dispozici dešifrovací/dekódovací/descramblovací díl, což je v případě televizoru dekódovací modul s čipovou kartou - modul podmíněného přístupu (Conditional Access Module) - CAM.

 

Je nepraktické přepínat mezi standardy DVB-C a DVB-T při výběru sledované stanice, nakonec se ustálí jediný sledovaný standard, jednak rozdíl v počtu nekódovaných programů je zanedbatelný, jednak člověk rychle zpohodlní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nemám Tě rád... :( Změnu jsem samozřejmě registroval hned.

Neznám jednoduchý způsob prezentace tabulky na tomto fóru, ale největším problémem bylo vyhledání zdrojové tabulky na mém pc :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Athlon
Od soboty 26.9. se změnily 2 programy v nabídce TV služba MINI. (15 programů)

1.)UPC express na Regiony+ a v sobotu na nova cinema v horší kvalitě (je tam 2x)

2.)JHTV na Barrandov plus (bez zvuku). Mám analogovou CRT tv bez STB.

Klientské centrum UPC to řeší, dostal jsem automatický i-mail.

 

Zatím stejné, 2x mi telefonovali, jestli se to náhodou nespravilo samo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Athlon

Dnes vše začalo fungovat. Tak jsem jim to napsal a jsou rádi. Ani nestačili povolat servisáka. Opravilo se to samo.

Od 22.9. do 6.10. byl JHTV nefunkční.

 

 

Dnes 6.10.2015 se vrátil na JHTV zvuk.

Oznamuji, že už jsou všechny programy v pořádku.

děkuji **********

-------------------------------------------------------------------------------------

 

děkujeme za zpětnou vazbu a jsme rádi, že již programy fungují.

 

S přáním hezkého dne

 

**********

operátor Klientského centra UPC

http://www.upc.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...