Přejít na obsah

STB Kaon KCF-SA700 HD Mediabox


Návštěvník Grade

Doporučené příspěvky

Ale možnost individuálního řazení kanálů je přece naprostá samozřejmost a nejzákladnější funkce, kterou set top box prostě MUSÍ mít. Pokud si nemohu programy seřadit tak, jak chci a přiřadit jim čísla předvoleb, jak jsem zvyklý, tak ten STB je opravdu nepoužitelný. Nemám nic proti tomu, kdyby tam byla funkce jako má např. Skylink FastScan, kterou by mohl využívat kdo by chtěl, ale stejně jako FastScan u sat. přijímačů není povinný, tak stejně tak nemůže UPC nutit klienty, aby měli jednotné řazení kanálů. Já mám naštěstí CA modul, ale kdyby ho UPC přestalo podporovat, tak ukončím smlouvu, protože pro mě je řazení programů stejnou samozřejmostí jako třeba EPG - tohle je opravdu naprosto zásadní věc.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vlastně jediné kvůli čemu je to nepoužitelné a na co se nadává je řazení kanálů? Díky tomu zavrhneme všechny funkce, které to má přinést?

Nikdo nenadává na ty nové funkce. Alespoň jsem to nikde nepostřeh.

Ale nemít možnost si seřadit kanály dle své svobodné vůle a dle svého upřednostnění - no tak to je průser. Tohle umí každý STB, a je jedno pro kterou televizní platformu je vyroben. S jednou výjimkou - UPC. Už ten Handan to uměl a byl velmi intuitivní (a to snad ve všech směrech). U Kaonu už se začali házet klacky pod nohy. Mě jako zákazníka, který měsíčně platím 1307 peněz, vůbec, ale opravdu vůbec nezajímá, že někteří majitelé televizních vysílání (a většinou to jsou braky) platí UPC peníze za to, že je UPC nasune někam dopředu, aby divák byl nucen o ně zavadit (a ty víš dobře, že to takhle je). Proto si (a nejenom já) kanály přesouvám podle toho, jak mě to vyhovuje, a ne tak, jak mě to nařídí někdo "z vrchu" (na tohle jsem byl a jsem hodně alergický).

 

To je, jako bys vyrobil suprové auto, kde interier by byl v kůži a přístrojová deska v mahagonu, ..... ale brzdy na všech kolech by byly bubnové. Auto by bylo zkritizováno a jeho prodejnost minimální - potencialní zákazníci by se poohlíželi po konkurenci.

 

Já u toho nového UPC produktu si ušetřím jeden ovladač, takže na stole budu mít jen ten jeden Horizon (nebo Kaon), ale na to ušetřené místo si budu pokládat minimálně dvě lejstra formátu A4, na kterých budu mít napsán seznam zhruba 170 stanic (já si je fakt nepamatuji, a už vůbec ne originální řazení), a tam budu hledat, kde mám kterou stanici a jaké číslo mám na DO zmáčknout.

Je to prostě úlet.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vlastně jediné kvůli čemu je to nepoužitelné a na co se nadává je řazení kanálů? Díky tomu zavrhneme všechny funkce, které to má přinést? A proč tu má někdo pocit, že to programují nějací outsideři? A proč tu zase někteří dělají závěry na základě svých domněnek?

Stále to samé dokola už několik let, ať se jedná o jakoukoliv novinku.

Snad jste jedním z oněch "programátorů", nebo pracovník UPC. O tom, že to programují outsideři, není pochyby, protože seriózní (a hlavně svědomitý) programátor by podobný výtvor nemohl uvolnit do provozu. Řadu let se zabývám programováním průmyslových aplikací s grafickými výstupy a kdybych něco se základními chybami pustil ven, mohl bych tím ohrozit řadu lidí na zdraví. Testovat, a stále dokola testovat, než něco jde ven. Nejde jen o řazení kanálů, to asi štvě nejvíc, ale je tam mnoho chyb i jiných. Nejde třeba vypnout zobrazení programu při přepnutí kanálů, přesto, že to v možnostech je, tedy opět chyba, bylo by to na delší text.

Ovšem nejde jen o chyby programátorské, programový průvodce je úžasně nepřehledný. Místo názvu velké logo stanice, to je snad bezvadné u těch základních, ale kdo si pamatuje třeba 70-80 vybraných stanic ? Zobrazením většího loga se rozjedou ostatní řádky, mezi kterými se nedí listovat po stránkách, ale pouze po jednom řádku.... Prostě paskvil, a to nejhorší je, že UPC i když ví, že se o paskvil jedná (3x jsem hovořil s technikem), má asi pevně stanovené termíny a snaží se otrávit stále více lidí. Špatný vztah UPC-zákazník je dlouhodobý, už jsem navázal jednání s jiným poskytovatelem TV i internetu.

V současné době by bylo nejvhodnější řešení provést downgrade, bohužel, zatím to nemám čím "flešnout".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Ale možnost individuálního řazení kanálů je přece naprostá samozřejmost a nejzákladnější funkce, kterou set top box prostě MUSÍ mít. Pokud si nemohu programy seřadit tak, jak chci a přiřadit jim čísla předvoleb, jak jsem zvyklý, tak ten STB je opravdu nepoužitelný. Nemám nic proti tomu, kdyby tam byla funkce jako má např. Skylink FastScan, kterou by mohl využívat kdo by chtěl, ale stejně jako FastScan u sat. přijímačů není povinný, tak stejně tak nemůže UPC nutit klienty, aby měli jednotné řazení kanálů. Já mám naštěstí CA modul, ale kdyby ho UPC přestalo podporovat, tak ukončím smlouvu, protože pro mě je řazení programů stejnou samozřejmostí jako třeba EPG - tohle je opravdu naprosto zásadní věc.

Spousta přijímačů to neumí, třeba HD modely pro pozemní příjem, namátkou GoSat, některý Evolve atd. Třídit programy po naladění jde akorát dle LCN nebo jména (abecedy), ale ne uživatelsky. A ono je to svým způsobem i logický, protože kdo má furt přeskládávat ty desítky stanic, když většina BFU používá k ladění automat. Prostě při každý změně to automaticky naladí a pak přepínají podle abecedy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to věc, která velmi ubírá na uživatelské přívětivosti, ale tady to dle reakcí většiny vypadalo, že je ten box naprosto nepoužitelný. UPC prý na základě reakcí od klientů zadala dodělání této funkce do softwaru boxu. To je zase na druhou stranu docela pozitivní zpráva, že u UPC reagují na požadavky uživatelů.

Ano, pamatuji si přesuny kanálů kvůli požadavkům Novy a Primy na umístění jejich dalších kanálů blíže k začátku seznamu. Nikdy jsem pořadí kanálů u UPC neměnil, ani s Handany, ani s Kaonem. Nějak mi to nepřišlo jako potřebné, ale neříkám, že to jiní nemůžou cítit jinak.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,

těch chyb je tam více. Nemožnost řzení kanálů je flustrující stejně jako resetování nastanení STB pokaždé po přechodu do pohotovostního režimu (ECO mode).

Štve mě to hlavně u poměru stran obrazu. Resetují se i další nastavení. Start z vypnutého stavu je mazec (cca. 1 min)- taky krok zpět . Nebaví mě po každém zapnutí televize znovu a znovu něco nastavovat, nebaví mě hledat mezi kanály , nebaví mě přístup UPC :-(

 

A toto je vzkaz ke kolegům programátorům co se na tom podíleli - jste :jocolor:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

já si ho objednal, dorazí 19.5, tak uvidíme. každopádně patřím mezi nenáročné zákázníky (tv zapnu jednou za měsíc). takže mi to je fuk. Jde mi především o myprime :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vlastně jediné kvůli čemu je to nepoužitelné a na co se nadává je řazení kanálů? Díky tomu zavrhneme všechny funkce, které to má přinést? A proč tu má někdo pocit, že to programují nějací outsideři? A proč tu zase někteří dělají závěry na základě svých domněnek?

Stále to samé dokola už několik let, ať se jedná o jakoukoliv novinku.

Snad jste jedním z oněch "programátorů", nebo pracovník UPC. O tom, že to programují outsideři, není pochyby, protože seriózní (a hlavně svědomitý) programátor by podobný výtvor nemohl uvolnit do provozu. Řadu let se zabývám programováním průmyslových aplikací s grafickými výstupy a kdybych něco se základními chybami pustil ven, mohl bych tím ohrozit řadu lidí na zdraví. Testovat, a stále dokola testovat, než něco jde ven. Nejde jen o řazení kanálů, to asi štvě nejvíc, ale je tam mnoho chyb i jiných. Nejde třeba vypnout zobrazení programu při přepnutí kanálů, přesto, že to v možnostech je, tedy opět chyba, bylo by to na delší text.

Ovšem nejde jen o chyby programátorské, programový průvodce je úžasně nepřehledný. Místo názvu velké logo stanice, to je snad bezvadné u těch základních, ale kdo si pamatuje třeba 70-80 vybraných stanic ? Zobrazením většího loga se rozjedou ostatní řádky, mezi kterými se nedí listovat po stránkách, ale pouze po jednom řádku.... Prostě paskvil, a to nejhorší je, že UPC i když ví, že se o paskvil jedná (3x jsem hovořil s technikem), má asi pevně stanovené termíny a snaží se otrávit stále více lidí. Špatný vztah UPC-zákazník je dlouhodobý, už jsem navázal jednání s jiným poskytovatelem TV i internetu.

V současné době by bylo nejvhodnější řešení provést downgrade, bohužel, zatím to nemám čím "flešnout".

Programátor fakt nejsem. Co si budeme povídat, většina vývojových a programátorských center čehokoliv dnes leží v ázii, konkrétně v Indii. UPC CZ si neprogramuje ani HBO GO, ani SW pro boxy bez Horizon a počítám, že to stejné bude i s boxy pro Horizon.

Downgrade třeba přes flash disk je k ničemu, box by se obratem aktualizoval zpět, jelikož aktualizace běží v síti. Co se týče toho EPG, tak tam to vidím jako věc, která není vhodně řešená, ale asi si na to moc testerů nestěžovalo. Ale myslím si, že zrovna v tomto je do budoucna možnost úpravy. Stačí upravit zdrojové obrázky na menší a uvést do obrázku i název stanice :)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z předchozího příspěvku - Downgrade třeba přes flash disk je k ničemu, box by se obratem aktualizoval zpět, jelikož aktualizace běží v síti. Nejsem si tak jistý, že by to nešlo, upgrade se dá prostě odmítnout. Mám doma 3 STB a na dvou jsem se zmetku nazvanému Horizon zatím úspěšně ubránil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli ten výběr laické televizní veřejnosti, kterým technik zapojil tu cihlu Horizon, jsou testeři - no tak to já nemám slov!! Proboha, to musí testovat profesionál, který má možnost navodit poruchové stavy, který ví naprosto přesně, co má dělat a na co se má zaměřit. Který ten program zná a který má možnost různých zapojení, umí to analizovat, atd., atd. Já to v práci dělám, tak vím o čem to je. Laik divák neví a nezná jedno ani druhý.

Ježíši kriste - co to je za podnik

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...