Přejít na obsah

Technicolor a stabilita WiFi


Návštěvník 1grdecoca

Doporučené příspěvky

Návštěvník 1grdecoca

@quadra2030 Uz jsem to tu psal, mam roky odkoupeny Technicolor, tak se mi moc nechce prechazet na pronajem Compalu.

Vezmu ten C2300 a hotove, vyuzitelny do budoucna a cenove mi to prijde uplne ok. A uz mi tu radeji nic nepiste 😄

Tak jeste jednou diky vsem za rady a komenty, verim, ze to vlakno pomuze i jinym.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě napadla ještě jedna varianta, koupit použitý modem Compal, na bazaru se dá sehnat okolo 1000Kč, tím zabiješ dvě mouchy jednou ranou, budeš mít modernější modem u kterého můžeš přejít na rychlejší tarif a zároveň budeš mít lepší router než máš i když nebude dosahovat takových kvalit jako C2300, ale pokud na tom routeru budeš provádět jen základní nastavení, tak rozdíl stejně nepoznáš,

modem Technicolor do budoucna nedává moc smysl, jakmile se porouchá tak stejně dostaneš Compal a kdo ví jestli tyhle modemy UPC nakonec také nebude časem vyměňovat aspoň u těchhle rychlejších tarifů 300 Mbit, protože ty modemy jedou téměř na doraz a nerovnoměrně zatěžuji síť.

https://pc.bazos.cz/inzerat/125595950/upc-modem-compal-ch7465lg.php

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezměme to matematicky. Ten TP-Link Archer C2300 stojí cca 2750 Kč. Záruka je tam standardní 2 roky. Pronájem Compalu stojí 70Kč měsíčně, tedy stejnou částku jako za koupi TP-Linku vydáte za 3 a čtvrt roku (pronajaté zařízení = nekonečná záruka, v případě vady výměna zdarma). Jestli opravdu nepotřebujete žádné funkce navíc oproti stávajícímu stavu, nebál bych se jít do Compalu. A když budete chtít/potřebovat ukončit smlouvu, tak zařízení vrátíte. Když budete chtít navýšit rychlost na 500Mbps, tak budete moci (třeba Vodafone bude za 2 roky navyšovat stávající rychlosti), když budete chtít přejít na 1Gbps, tak Vám prostě pronajatý Compal vymění za Arris a jedete dál.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ sodekcz Výhody UniFi znám, protože ho běžně instaluji :-) Ale domů bych ho dával jenom v případě, kdy těch zařízení bude víc a zcela jistě ne v případě jednoho jediného.

@ Marek-26 Ano, ze všech variant asi nejrozumnější, protože Technicolor je už skutečně za zenitem a navíc když zítra zdechne, tak bude tazatel stejně muset vzít Compal a akorát mu doma zbyde Archer C2300.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 1grdecoca

Hosi, dostal jsem, diky vam, napad - vymenim (minimalne na test) svuj Technicolor za Compal v rodine, dotycnemu starsi generace Technicolor postaci. A uvidim alespon, jestli to bude mit vliv na tu stabilitu pripojeni nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 1grdecoca

No rekneme, ze jde o oboustranny test, ale predevsim dlouhodobejsi test u me s Compalem, cili je vlastne jedno, jaky tarif ma ona osoba, hlavne chci vyzkouset, jestli ten muj problem se sekanim Compal vyresi 🙂

Upraveno uživatelem 1grdecoca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler UBNT nikomu nenutím, právě už jen kvůli ceně. V tom jsme za jedno. Jen, pokud by byla možnost zápůjčky, proč to nezkusit:) Víceméně tady všichni uživatele tak nějak směřujeme k Archeru ...(nebo Compalu).

@1grdecoca Úplně jedno to není, jaký tarif má ta druhá osoba s Compalem. Pokud platí nižší tarif, tak ti jeho Compal pojede doma na tu jeho rychlost, nikoliv na tu tvoji (to už tady někde v diskuzi myslím padlo).  Možná těmi testy nakonec zjistíš, že máš nějaké problémy na lince (spekulace). A ještě mimochodem dotaz - na Technicoloru používáš pásmo 2,4GHz nebo 5GHz WiFi?

 

edit - aha tak nic, teď jsem se vrátil k prvnímu příspěvku, kde píšeš 2,4GHz. No možná bys mohl aspoň na chvíli překlopit na 5GHz a třeba v rámci místnosti vyzkoušet 5GHz. Co by na to řekla tvoje zařízení. Tak další past, jak píšeš, tvoje mobily neumí 5GHz. Tak ti asi nezbyde nic jiného, než test Compalu, nebo Archer. Nebo jak bylo naznačováno ještě poslední pokus, na 2,4 GHz proscanovat okolí, podívat se na úrovně signálu od sousedů a zkusit si ručně na svém modemu nastavit nějaký volnější kanál natvrdo, bez přepínání frekvencí.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 1grdecoca

@sodekcz To jako vazne maji poresene, ze i po resetu do tovarniho ten modem porad pojede na 150, na ktere jel doted, i kdyz je zapojeny u me na 300? To muzou takhle vzdalene limitovat? Btw. mam zrovna od te osoby pujceny ten Compal a nemuzu to zaboha rozjet (vice zde). Prece to nemuze byz zariznute ze strany Vodafonu...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...