Přejít na obsah

Technicolor a stabilita WiFi


Návštěvník 1grdecoca

Doporučené příspěvky

Návštěvník 1grdecoca

@quadra2030 Nejsem si uplne jistry, jestli chci dat do relativne maleho bytu router za 3k+, jakekoliv lepsi/stabilnejsi pokryti nez s Technicolorem + dual band mi bude stacit  🙂

Btw. docetl jsem se, ze na tom Archeru C7 jdou nastavit pouze 4 kanaly v 5GHz pasmu - to je bezne u vsech routeru +-teto tridy?

Upraveno uživatelem 1grdecoca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tp-link Archer C6, Mesh už umí také, chvíli jsem to měl zapnuté, ale pak jsem to vypnul protože při aktivním meshi si router u Wi-Fi všechno nastavuje automaticky sám, takže wi-fi na 2,4 GHz mě visela stále na 6. Kanále, kde vysílali i ostatní okolní routery, zatímco na vyšších kanálech okolo 11. Bylo úplně volno, takže jsem to nakonec vypnul a nastavil si to radši ručně.

Router je možné přepnout i do režimu acess point, takže routování můžeš přenechat třeba na tom modemu od UPC.

A ano při 5 GHz umí pouze 5 nejnižších kanálů, takže pokud nastavíš šířku pásma na maximálních 80 MHz, tak je za bereš všechny, ale mě to nějak nevadí protože všechny okolní routery pálí na vyšších kanálech.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OneMesh má pochopitelně význam pouze při více zařízeních s touto funkcí, ostatně jinak ani nefunguje. Ty máš spíš na mysli funkci v Pokročilé nastavení / Bezdrátová síť / Nastavení - "Chytré připojení", protože v tomto režimu si router vše u WiFi skutečně nastavuje sám a také je jednotné SSID a heslo pro obě pásma (2,4 i 5 GHz).

Při 5 GHz jsou k dispozici kanály 36 - 40 - 44 - 48

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide o to, ze vyssie kanaly (52-128) v EU su pouzivane aj inymi sluzbami (radar), cize WiFi zariadenie musi podporovat DFS (dynamicku zmenu frekvencie) a detekciu radaru.. preto Compal WiFi obcas meni kanal na 5 GHz, ked deteguje radar.. je pravda, ze sa neodporuca pouzivat tie najvyssie kanaly (120-128), na tych frekvenciach pracuju meteoradary.

Vyhoda vyssich kanalov (100-128) je, ze maju povoleny vyssi vykon EIRP a byvaju menej obsadene.. priznam sa, ze som prekvapeny, ze v dnesnej dobe sa predava 5 GHz WiFi router bez DFS kanalov (to je aspon 5 rokov stara zalezitost).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně běhám na ASUS RT-AC58U. 5GHz mi doma jede na kanále 100. Byt velikosti 4+1. V posledním pokoji jedu spíše na 2,4 ta běhá i na mobilu na 3/4 čárek signálu a bez potíží. Notebook v tom pokoji zvládá i 5GHz.

V paneláku u sebe doma vidí už jen jedno UPC zařízení na 5GHz, ale někde nízko na začátku spektra 5GHz WiFi. Přesně teď nevím.

Jeho výhodou je, že na něj existuje firmware i od OpenWrt, ale Vám bude stačit ten uvnitř od ASUSU. 

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asus - RT-AC58U, RT-AC68U (legenda, vyraba sa od 2013), RT-AC86U - zoradene podla vykonu/funkcii/ceny

TP-Link AC2300 - najlepsia cena/funkcie/vykon

Netgear R7000 (legenda, vyraba sa od 2013) ci vynoveny model R7000P

Tiez pouzivam kanaly 100-112 (80 MHz), tie nizsie su dost obsadene.. na 2,4 GHz tu vidim 25 sieti, na 5 GHz iba 8 - vacsina z nich maju prefix UPCxxxxx alebo vendor name Compal Broadband Networks.

 

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...